Treść opublikowana przez Labiel
-
Błąd czujnika immobilizera oraz czujnika paliwa
Takie moje spostrzeżenia co do VAGowania. Ludzie czytają błędy i traktują je jednoznacznie: błąd przepustnicy to błąd przepustnicy. A tych błędów może być 10 rodzai i każdy mówi co innego. Jeden będzie mówił że jest zwarcie, inny że brak urządzenia inny jeszcze coś całkiem innego. Zwracajcie na to uwagę. Bo sama informacja iż jest błąd przepustnicy czy czego tam innego nie wiele mówi.
-
Ciężko pali na zimnym
Jak walnie czujnik halla, albo podaje błędne dane to będą działy się miej więcej takie rzeczy. Sprawdź go albo podmień na inny. Przepustnica - jaki błąd dokładnie wyskakuje? Bo błędów może być kilka.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Bo generalnie mam plany na softa do 1,8T. Już jakiś czas temu wzmocnił swoją instalację LPG pod tym kontem. W planach miałem montaż FMICa i program. Ale mogę ewentualnie zmienić kolejność.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Ok, gdzieś koło tej godziny powinienem być w Słupcy.
-
Wysokie spalanie oraz błąd w silniku.
Wyszukaj sobie jakiś temat o sprawdzaniu szczelności bo bez sensu aby jeszcze raz wszystko opisywać.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
tak, przed i po. Jak bym ogarnął drugą osobę z polecenia to zejdzie z ceną do 600 Pb też wchodzi w grę?
-
Wysokie spalanie oraz błąd w silniku.
Syczenie to może być nieszczelność w dolocie - ciśnienie ucieka bokiem = wyższe spalanie i brak mocy.
-
Wysokie spalanie oraz błąd w silniku.
Jaki silnik? Jaki rocznik? Jest LPG? Podaj choć trochę szczegółów.
-
Błąd czujnika immobilizera oraz czujnika paliwa
Jakie dokładnie to błędy? Jeśli chodzi o immo to błąd blokady czy co? Jak blokady to standard w tym roczniku. Trzeba przeczyścić styki pod kierownicą.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Mi pasi.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Jutro tak koło 18 będę leciał przez Słupcę więc mi by pasowało wpaść chociaż na kilka minut.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Już tak wydedukowałem. Lubi cieknąć na zaworze od strony kierowcy. Jak już leci na drążkach to trochę lipa.
-
1.8 + LPG ADR - Drogą dedukcji - głowica ?
Pęknięcia głowicy nie są wykluczone, ale to raczej rzadkość.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Hehe. Płyny w aucie są dwa: chłodniczy i hamulcowy No i dwa oleje. Czyli chyba chodzi o olej z układu wspomagania.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Płyn chłodzący?
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Trójnik z tyłu głowicy?
-
1.8 + LPG ADR - Drogą dedukcji - głowica ?
Jeśli bierze tak dużo płynu to diagnoza głowicy powinna być prosta. Sprawdź czy tworzy się duże ciśnienie w zbiorniku, czy bąbli no i czy czuć spaliny.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
A co tam zamierzasz robić?
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Arek musi dojechać do chaty
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Witam
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Witam
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Nie zachwieją się obroty jak ją odłączasz na pracującym silniku?
-
głośne cykanie jakiegoś zaworu nad pokrywą filtra
W pracy silnika nie powinno być różnicy. Generalnie niektórzy odłączają całą instalację. Opary idą w atmosferę, ujście zaślepiają i ewentualnie zostawiają wpięty zaworek w instalację aby błędu nie wywalało. Działa generalnie głównie na jałowym. Steruje tym chyba ECU. Ale nie wiem co jest wyznacznikiem. Na pewno temp silnika ma wpływ bo działa dopiero po jakiejś chwili.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Fajki - bynajmniej tak mi się wydaje, są znacznie trwalsze. Nie muszą być elastyczne, dla tego w środku mają sztywną rurkę z izolatora. Zniszczeniu ulegają te gumowe końcówki osłaniające świecę, ale nie wiem czy ona mają jakieś większe znaczenie w izolowaniu.
-
PROBLEM Z 1.8T APU CHYBA RĘCE MI OPADNĄ
Moim zdaniem robisz wszystko pod górkę. Uważam że powinieneś zrobić tak jak koledzy wyżej piszą - wrócić do całkowitej serii jeśli chodzi o doładowanie, najlepiej odłączyć LPG żeby nie bruździło, reset ECU, kasowanie błędów i sprawdzić auto na PB.