Treść opublikowana przez Labiel
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Robiłem to już dawno więc dokładnie nie odpowiem jaki kabel gdzie, ale mniej więcej było to tak. Plus i masa to oczywiście prościzna. Plusa szukaj pod nogami kierowcy. Ja dałem chyba stały. Z zielonej kostki musisz podłączyć chyba dwa kable - ale kolorów nie podam. Ja robiłem to metodą prób i błędów bo też nigdzie nie mogłem znaleźć info. Generalnie jeden do masy (pewnie jakiś brązowy) i jeden plus po stacyjce - wtedy zapali ci się podświetlanie przycisków i szyby będą działały. Komfortowego domykania jeszcze niestety nie opanowałem.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Ori 1BE są jasno czerwone.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Z tego co słyszałem jakieś czas temu to jeśli chodzi o światła drogowe to słabo się to spisywało - ale mogło się to zmieniać bo technologia w tej dziedzinie szybko idzie do przodu. Jeśli chodzi o oświetlenie wnętrza, tablic itp to jak najbardziej zachęcam. Dają fajny efekt.
-
1,8 T AEB braki mocy
Teraz dokładnie nie pamiętam jak to się nazywało, ale w zakładce odnośnie silnika jest taka opcja jak test wyjść. Można przez to włączyć wtryski, pompę paliwa, EVAP itp.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Gratulacje.
-
Ciężko pali na zimnym
Wysokie branie sprzęgła to też norma. U mnie w ADR też brała od samej góry - trzeba się przyzwyczaić. Z tym ruszaniem to wiadomo - nie diesel, ale sama specyfika Audi jest taka, że trzeba jednak dodać tego gazu żeby sprawnie ruszać. Też miałem z tym problem po przesiadce z Audi 80 1,6TD.
-
Ciężko pali na zimnym
A co ty dieslem jeździsz? Może jak porządnie sprzęgłem popracujesz to da się ruszyć, ale specyfika Audi jest taka że podczas ruszania musisz mieć minimum 2 tyś obrotów, czyli ostro trzeba "gazować" aby sprawnie ruszać - to norma tego auta. Zapomnij o ruszaniu bez gazu. To nie jakieś punto.
-
Ciężko pali na zimnym
Z tej perspektywy ciężko stwierdzi co to jest i gdzie to jest. Ale jeśli kabel idzie od instalacji LPG to może to być jakiś zbędny kabel w wiązce. Często wiązka zaopatrzona jest w maksymalnie rozszerzoną wersję i nie wszystkie jej kable później są podłączane.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Witam
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Z ciekawości napisałem do gościa z tego ogłoszenia, z pytaniem jak mocno było skasowane do porsche jak je ściągnął i co to znaczy ta "regulacja" rozrządu, bo to raczej sugeruje że pasek trzasnął itp. Odpowiedź: "Dziękuję za zainteresowanie kupnem mojego samochodu i przepraszam, że nie odpowiedziałem od razu. Samochód jest ciągle do sprzedaży, cena jest taka sama jak w ogłoszeniu. Jestem też otwarty na specjalne oferty w celu szybkiej sprzedaży. Pojazd jest w bardzo dobrym stanie, z polskimi dokumentami rejestracyjnymi i nie potrzebuje żadnych inwestycji. Szczęśliwy nabywca pojazdu otrzyma cały jego przebieg razem z oryginalnymi dokumentami i podręcznikami. Cena jest poniżej ceny rynkowej, ponieważ nie potrzebuję już samochodu i szukam możliwości szybkiej sprzedaży. Jeśli mam Pan jakieś pytania lub potrzebuje Pan dodatkowych informacji to proszę pytać. Poniżej zdjęcia pojazdu: http://postimg.org/gallery/8zvdh4ls/" Oczywiście bez żadnych informacji.
-
1,8 T AEB braki mocy
Jest wiele dziwnych rzeczy. Choćby ta że w A4 były 1,6 z aparatem zapłonowym. PS: VAGiem da radę uruchomić pompę paliwa gdybyś coś chciał sprawdzić.
-
Ciężko pali na zimnym
Strzela w dolot bo nie przepala. Cały problem polega na tym żeby dowiedzieć się dla czego nie przepala, bo przyczyn jest cała masa.
-
1,8 T AEB braki mocy
A no właśnie, różnie mogło być w różnych rocznikach.
-
1,8 T AEB braki mocy
A jaki rocznik tego ADRa?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Też tak myślałem. Kiedyś gdzieś czytałem na temat cen aut. I faktycznie w USA ceny są znacznie lepsze niż w EU. Zresztą auta w PL (mowa o nowych salonowych) też są nieco niższe niż w Niemczech na przykład - bynajmniej kiedyś tak było.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ostatnio miał jakąś drobną naprawę, ustawienie rozrządu czy coś - czytaj, pasek rozrządu wjebało i zawory w piz*u pogięło Jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś auto w idealnym stanie importował z USA. Zazwyczaj to auta nadające się do kasacji.
-
1,8 T AEB braki mocy
Nie wiem czy z tym "dobijaniem" to nie zależy od rocznika. Ja w ADR z 95 roku żadnego dobijania nie miałem. Po zmianie na 1,8T (bez ruszania instalacji pompy paliwa) "dobijanie" jest. Steruje tym więc chyba ECU.
-
Ciężko pali na zimnym
Co do tej temp to raczej termostat.
-
Wymiana na 1.8T
Nie wiem co dokładnie tam masz, jaki rocznik, czy jest LPG, w jakim stanie jest buda itp. W moim przypadku SWAP na 1,8T był jak najbardziej opłacalny, z tym że ja robiłem wszystko sam, kupiłem anglika i wyszedłem jeszcze na plus.
-
Ciężko pali na zimnym
Zawsze zapominam o tych 1,6 gdzie są jeszcze prehistoryczne rozwiązania z aparatem zapłonowym. Jak prycha i kicha to znaczy że nie przepala PB, czyli albo problem z "iskrą" czyli układ WN do sprawdzenia (świece, kable itp), albo coś nie tak z zapłonem (zapłon nie w tym momencie ci trzeba).
-
Spoty Słupecko - Konińskie
A no właśnie się zastanawiałem, czyje to LZ3N
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Trochę autek było, nie można powiedzieć
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Myć auto czy nie myć? Wczoraj na rybach trochę się w błoto wpieprzyłem i nie chce mi się jak nie wiem myć teraz tego.
- Ciężko pali na zimnym
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Ja planuję być.