Treść opublikowana przez Labiel
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Hehe, kiedyś miałem to samo w Koninie. Na szczęście babkę dwa radiowozy złapały. Podpierdalała środkiem dwóch pasów przez przeprawę pod prąd
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Nikt nie podważa tego że ta lotna hamowania pokazuje prawidłowe wartości, ale jednak przy niej jest więcej "zmiennych" które trzeba uwzględnić. Jak ktoś to robi z głową i trzyma się wytycznych to pewnie wyjdzie ok. Ale specem nie jestem, biorę tylko na logikę. Wiatr to na pewno jedna z rzeczy które trzeba uwzględniać.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Tak pytam z ciekawości. Jak nie ma wiatru to ok, ale przy sporym wietrze "koni" ubywa, bądź przybywa w zależności czy pod czy z wiatrem. To chyba każdy odczul na drodze. Temp powietrza też ma znaczenie.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
A co z warunkami atmosferycznymi? Z wiatrem na przykład?
-
Ciężko pali na zimnym
Tył głowicy, na trójniku. Będziesz miał dwa czujniki. Jeden 2pinowy od klimy i jeden 4pinowy od temperatury na blacie i ECU - ten jest do wymiany.
-
Ciężko pali na zimnym
Kurcze kolego, a czytałeś ten wątek? Albo cokolwiek na forum? Temat jest tak często poruszany że wystarczy 5 minut szukania. Masz klimę?
-
Spoty Słupecko - Konińskie
To obiecaną flachę przywieź
-
Spoty Słupecko - Konińskie
A gdzie i kiedy?
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Do B5 jakoś nie pasują mi jakieś nowsze wzory kołpaków.
-
Ciężko pali na zimnym
Chodzi o to żeby sprawdzić dokładnie jak reaguje sonda. Jak będziesz hamował silnikiem, czyli silnik będzie schodził z obrotów z zapiętym biegiem to odcinany jest dopływ paliwa. Nie ma innej opcji aby w tych warunkach sonda pokazywała inną wartość niż coś w granicach 0,1 - permanentnie ubogo. To samo jak przyśpieszasz z pedałem w podłodze, powinno być w granicach 0,9 bo jedziesz wtedy na bogatej. Sona faluje w zasadzie tylko podczas jazdy ze stałą prędkością obrotową silnika i na postoju. Jak w jednym i drugim przypadku sonda nie będzie dawała tych skrajnych wartości to jak dla mnie coś jest z nią nie tak.
-
Ciężko pali na zimnym
Tak, z podłączonym i logi dla bezpieczeństwa aby nie jechać z wlepionym wzrokiem w monitor.
-
Bierze olej i zalane świece.
Pewnie masz przeciek na uszczelce dekla i gdzieś z zewnątrz świece olejem zalewa. Jak je wykręcasz to olej dostaje się na gwint.
-
Ciężko pali na zimnym
Nie wiem jak to jest z innymi sondami. Jakby co mam gdzieś jeszcze ori która wiem że była ok. A co pokazuje sonda jak hamujesz silnikiem?
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Bry
-
1.6 - ile km wytrzyma?
popieram cie neoxpl . podsufitka i pajak do d*py !! ale skrzynia biegow , kocham ją Nie wiem co macie do tego pająka i podsufitówki. U mnie obie te rzeczy są lepsze niż miałem w A80.
-
Ciężko pali na zimnym
Dokładnie, pierwsza sonda pracuje mniej więcej od 0,1 do 0,9. Jak hamujesz silnikiem to powinna być w granicach 0,1.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Popieram. Ja niestety lecę do Mogilna do chrześniaczki.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Hmy, w drugą stronę chyba nie byłoby problemu. Przedliftowy amor powinien podejść do poliftowego mocowania - co najwyżej więcej gwintu będzie wystawać. Wracać do starych przed liftowych poduch jak dla mnie nie ma sensu. Po za tym wiele amorów jest robionych już tak że nie ma rozgraniczenia na polift/przedlift.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Z tyłu różnica jest taka że w przedlifcie jest dłuższy gwint na tłoku amora. Związane jest to z inną budową górnych mocowań amora. W przedlifice mam kilka elementów, osobno poduchy, osobno łoże sprężyny i takie tam. W polifcie jest jeden element. Generalnie amory z polifta można założyć do pzredlifta tylko trzeba zmienić mocowania na te poliftowe. Sam tak mam zrobione u siebie.
-
1.6 - ile km wytrzyma?
To w A4 jest z tym problem? Że A6 C5 gniły to wiem, ale z A4 chyba nie było problemu. Sam mam przecież 19 letnie auto i nie ma z tym jakiegoś większego problemu. Co nie co pojawia się na rantach przednich błotników ale to raczej nie kwestia zabezpieczenia antykorozyjnego tylko wypolerowania przez piasek z kół.
- 1.6 - ile km wytrzyma?
-
1.6 - ile km wytrzyma?
Wszystko zależy od modelu i wyposażenia bo nie można uogólniać. Ja w A80 miałem standardowe wnętrze (w A4 bardziej mi się podoba), wujaszek miał welur i była mega różnica. Sąsiad ma za to A80 z plastikową podsufitką (nawet nie wiedziałem że takie są) i w środku wszystko wygląda mega badziewnie.
-
1.6 - ile km wytrzyma?
A tam gadasz. Miałem A80 z 90 roku a obecnie mam A4 z 95 roku i jakiejś różnicy w jakości wykonania nie widzę. Aczkolwiek miałem jeszcze na części A4 z 2000 roku i powiem że niektóre elementy były już gorzej wykonane. Ale nie powiedziałbym że jest jakaś diametralna różnica jakości.
-
Skaczace obroty przy zmianie biegow
Chodzi o to że jak zmieniasz bieg to obroty rosną zamiast od razu spadać? To ma chyba związek z zaworem DV który nierozszczelnienia układu po odjęciu gazu. Coś tam kiedyś takiego czytałem.
-
1.6 - ile km wytrzyma?
Przecież i tak połowa aut z tego rocznika ma grubo ponad 300tyś. Więc jeśli silnik ma ori taki przebieg i jego stan techniczny jest ok to nie ma co się zastanawiać.