Treść opublikowana przez Labiel
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Masz ze 4 razy napisane co trzeba podłączyć żeby szyby działały. Domykanie to inna kwestia na które konkretna odpowiedź nie padła. Podłączenie plusa i minusa nie uruchomi ci szyb. Potrzebny jest jeszcze dodatkowy plus po stacyjce uruchamiający podświetlanie przycisków i ogólnie działanie szyb.
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Przeczytaj wątek od początku bo nie chce się powtarzać.
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
To są bezpieczniki obciążeniowe. Jak dobijesz szybę do końca a mimo to nadal trzymasz przycisk to one odcinają zasilanie żebyś nie spalił silniczków.
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Coś link nie działa.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
- Spoty Słupecko - Konińskie
A co ty tam masz teraz? Myślałem że to co na aukcji pokazałeś to standard bo sam mam taką.- POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
W sumie obojętne gdzie podłączysz "gruby czerwony" kabel, czy pod plus po stacyjce czy stały. Ale pomyśl logicznie, jak podłączysz go pod plus po stacyjce to jak chcesz żeby działało domykanie szyb? Z kluczykiem w stacyjce?- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Jak zrobisz podkład to na pewno będzie to lepiej wyglądało i trzymało. Potem kilka warstw lakieru i tyle. Z tym że lepszy byłby na pewno lakier z utwardzacze.- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
spray i jazda dokładki plastikowej zderzaka chyba tak nie da rady E, to tym bardziej szpreja- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ja mam jakby co, ale już z 1,5 miesiąca zbieram się żeby wszystko po instalować po zmianie systemu.- Ciekawe zjawisko gaśmnięcia auta
Pierwsze co to komp i sprawdzenie błędów. A w zasadzie sprawdzenie, skasowanie, przejechanie się i ponowne sprawdzenie. Przyczyn może być wiele. A tak po za tym to nie wiem jaki ty w ogóle masz tam silnik.- POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Najpierw to podłącz te szyby aby w ogóle działały. Będziesz chciał dodawać kolejne bajery to będziesz mógł bawić się na spokojnie a przede wszystkim przetestować.- POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Z tego co pamiętam to w opcji domykania trzeba podać masę na gruby biały kabel który idzie na lewym słupku. Tak bynajmniej kojarzę że podłączałem centralę. Jest o tym info na forum.- Spoty Słupecko - Konińskie
Mi tam jeszcze szkoda zimówek. Co prawda rano potrafi być już koło zera ale jednak w dzień asfalt jeszcze ciepły.- Częściowe oklejanie auta
Środek maski czy tam klapy to akurat najmniejszy problem.- Spoty Słupecko - Konińskie
A takie pytane mam o wasze skrzynie biegów. Ile u was idzie na 3 biegu do odcinki? Bo nie wiem czy u mnie skrzynia jest wyjątkowo długa bo na 3ce do odcinki idzie się bujnąć się coś koło 180km/h (organoleptyczne ciężko stwierdzić bo przy tych prędkościach to raczej wzrok mam skierowany na drogę a nie na licznik, ale z obliczeń mi wychodzi że powinno być jakieś 175 km/h)- Spoty Słupecko - Konińskie
Sama tylna zawiecha to akurat najmniejszy problem, bo to tylko kwestia przymocowania tylnej ramy pomocniczej. Tam zawsze idzie coś wymodzić. Gorzej z ukształtowaniem tyłu od wał. A co do kasy to nie przesadzajmy. Jak ktoś robi sam to kwestia 3-4tyś kupna anglika, a biorąc pod uwagę możliwość sprzedaży części to można wyjść na plus. Jak dla mnie to jedynie kwestia włożonej pracy. W takim wypadku bardziej zastanawiałbym się nad "przeszczepem" całej angielskiej karoserii niż modzenie tyłu.- POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Oj tam, oj tam. Sam mam auto z 95 roku a elektryczne szyby wraz z wiązką z 2000 roku. O podtrzymywaniu + wiem, nie mówiłem tutaj o mechanizmie związanym z pompką centralnego i związanym z tym modułem. W 95 roku był od tego specjalny moduł, w 2000 realizowała to pompka centralnego. Mimo to w aucie są styki które realizują po części takie zadanie - ale tylko po części, ponieważ podtrzymują + po wyłączeniu zapłonu przez jakiś czas ale nie jest to uzależnione od otwarcie drzwi kierowcy tak jak to jest realizowane przez osobny moduł w 95 roku albo przez pompkę centralnego w nowszych modelach. Reasumując, gdyby chcieć w 95 roku podłączyć wszystko jak fabryka przykazała to oczywiście trzeba mieć dodatkowy moduł podtrzymujący + po wyłączeniu zapłonu i odcinający zasilanie po otwarciu drzwi kierowcy. Ale jeśli chce się mieć działające elektryczne szyby bez tego bajeru to taka wiązka nie jest potrzebna. Szyby będą działały, domykanie też pewne da radę zrobić bez problemu bo to kwestia podania odpowiedniego sygnału na odpowiedni kabel (a czy to będzie plus czy minus nie ma znaczenia, najwyżej zastosuje się przekaźnik i tyle). Osobiście domykania szyb nie mam jeszcze zrobionego - brak czasu, ale mam między innymi domykanie szybra z dokładanego zdalnego centralnego zamka.- Spoty Słupecko - Konińskie
No właśnie, chodzi o kole mojego auta. Gdyby było czarne, czy nawet białe to można kombinować. A tu szlachetna czerwień rubinowa do której najbardziej pasują chromowe wstawki.- Częściowe oklejanie auta
Choć mam możliwość własnoręcznego pomalowania elementów to niestety nie jest to takie łatwe. Czy się maluje jeden element czy kilka jednocześnie to zawsze potrzeba na to kilku dni - przyszykowanie elementu, podkład, przyszykowanie garażu, malowanie itp. A bywam w domu weekendowo raz na jakiś czas więc malowanie raczej odpada ze względów logistycznych. Trochę czytałem o tych foliach i powiem szczerze że technologia bardzo się rozwija i wcale się nie zdziwię jak za parę lat oklejanie auta będzie równie modne jak malowanie. Dzisiaj oklejenie całego auta nie jest tanie, głównie ze względu na małą ilość fachowców. Ale kiedy osób zajmujących się oklejaniem auta będzie równie wielu jak lakierników to ceny pewnie spadną i będzie to o wiele tańsza usługa niż malowanie auta - i przede wszystkim szybsza.- Częściowe oklejanie auta
Ponieważ moje B5 ma już blisko 20 lat a póki co z różnych względów nie przymierzam się do jego zmiany, bo mam silnik jaki chciałem, auto spisuje się świetnie i po za tym nadal sprawia mi wielką przyjemność z jazdy przy niewygórowanych kosztach eksploatacyjnych Lata robią jednak swoje i lakier tu i ówdzie nie wygląda już tak jakbym chciał. Generalnie pewnie przydałoby się malowanie ale to wiąże się z utratą auta na dłuższy czas i nie małymi kosztami. Dlatego też zacząłem zastanawiać się nad częściowym olejeniem auta, ale już dokładnie mówię o co chodzi. Na strychu trzymam w zapasie przednią maskę poliftową, tylną klapę poliftową, i oba zderzaki również poliftowe - z tym że wszystko w srebrnym kolorze, a auto mam rubinowe. W związku z tym wpadłem na pomysł że może zamiast malować te elementy warto byłoby je okleić jakąś folią. Mógłbym to robić sobie po woli, stopniowa przerzucając te części do siebie. Z tym że kwestia jak to by wyglądało na moim aucie, jaki kolor foli itp. Sam dach, bądź sama maska to ok. Ale co w przypadku maski, dachu, klapy i ewentualnie zderzaków - choć zderzaki może nie koniecznie. Co o tym sądzicie?- POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Kolumny nie musisz rozbierać. Wszystkie styki masz nad nogami kierowcy. Tam masz styki zarówno ze stałym plusem jak i plusem po stacyjce, a nawet jest chyba plus podtrzymywany przez 30s po wyłączeniu silnika. Prosty miernik i patrzysz. Zdejmujesz osłonę nad nogami i tam jest wszystko. Masz miejsce na przykręcenie plusów, po lewej na słupku masz masę. Odnośnie tego modułu komfort to powiem tak: jak zwał tak zwał. W Audi 80 opcję domykania po kluczyku tak właśnie zwaliśmy i był to osobny moduł który ewentualnie można było dołożyć. W A4 jest to w standardzie i jest realizowane przez pompkę centralnego i o dziwo niby to się nie nazywa moduł komfort choć działa tak samo jak w A80.- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Fajna ale nie chce automatu Jaka fajna, toć to szrot- Spoty Słupecko - Konińskie
Witam Pany. Wpadłem na taki pomysł. Ponieważ moja maska nie wygląda już jakoś super dobrze (z 10 lat temu była malowana i teraz nie wygląda to już tak ładnie jak kiedyś) a mam w chacie maskę poliftową. Jest nieco uszkodzona ale spokojnie do zrobienia. Tak sobie wpadłem na pomysł, że zamiast ją malować okleiłbym ją folią. Kwestia tylko jaki wzór/kolor wybrać i jakby to wyglądało z resztą auta.- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
To samo chciałem napisać. Jak dla mnie kupa szrotu. - Spoty Słupecko - Konińskie