Treść opublikowana przez Labiel
-
Odpalanie
Sekwencja pompy raczej nie odcinał, ale wtryski jak najbardziej. Łatwo to sprawdzić - odpiąć sekwencję od wtrysków pb.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Kuźwa, wy to więcej wydajecie na woski i inne takie pierdoły niż na wachę do zbiornika U mnie to jest święto jak znajdę czas na umycie auta.
-
Falują obroty na skrzyżowaniach. (uszczelka przepustnicy)
1. Jest uszczelka gumowa na rurze dolotowej (od środka, taka jakby wkładka) która idzie na przepustnicę. Jest też uszczelka między przepustnicą a kolektorem ssącym, bynajmniej w moim ADR była. Być może w późniejszych modelach stosowana była jakaś masa uszczelniająca. Tak miałem na przykład w APU. 2. Przepustnica po wyjęciu powinna być całkiem zamknięta. Minimalny procent jej otwarcia jaki jest możliwy bez użycia większej siły to zakres pracy regulatora biegu jałowego który jest zamontowany pod samą przepustnicą - stanowi jej część. 3. Odma jest na bloku silnika, pod kolektorem ssącym, zaraz za miarką oleju.
-
Brak Oleju
Co do tego niebieskiego dymu to nie koniecznie musi być. U kumpla w Hondzie silnik brał ponad 1l oleju a nie było ani grama dymu - ale katalizator sprawny więc wsio przepalił. Inna sprawa że u mnie przy wywalaniu kata gdzie silnik nie brał oleju, katalizator mimo swoich lat był czyściutki jak łza a u niego było wydać że zawalał się nagarem. Więc dym to nie wyrocznia.
-
A4 b5 ajm
HaHa to telefon z Yanosikiem włączonym;-) Aaa, bo kurde mówię - o co kaman
-
A4 b5 ajm
Co ty za kalkulator masz na tych licznikach?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Próbowałeś wykręcić czujnik i przeczyścić go. Może nagar z oleju coś zabrudził. A jak nie to kable do sprawdzenia, ewentualnie czujnik szlak trafił jeśli oliwa w normie.
-
Montaż tempomatu A4 B5
Tam masz taką fioletową część. Musisz całość delikatnie odsunąć. Ciężko to opisać. Jak byś spojrzał w puste miejsce to byś widział że część gniazda jest przesłoniona przez tą fioletową część, która stanowi zabezpieczenie.
-
Słabo jedzie, logi
To idzie odczuć. W te upały jakby ktoś mi połowę mocy zabrał
-
Słabo jedzie, logi
Ty masz u siebie APU? A sorki, widzę że w opisie robiłeś takiego samego SWAPa jak ja. Dziwi mnie to twoje ciśnienie doładowania. Dochodzi niby do 0,7 bara a ponoć APU chodzi na doładowaniu 0,5. Specem od logów nie jestem, ale chyba raczej nie widać żeby coś się tam działo.
-
Montaż tempomatu A4 B5
To kupujesz lewą stronę pająka, dokładasz i cieszysz się tempomatem.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Właśnie obejrzałem. Specjalnie nie czytałem żadnego info o wyścigu. Wyścig boski. Potwierdza się to co mówiłem. Vettel nie potrafi walczyć, potrafił jechać tylko swoje kiedy miał niezłą przewagę bolidu, a Ricardo pokazuje teraz jak się powinno walczyć na torze. Hamiltona nie lubię ale Rosberg zachowuje się jak typowy Niemiec. Kiedy może to powołuje się na prawo i zasady, ale jak tylko mu to pasuje to wbija nóż w plecy.
-
Montaż tempomatu A4 B5
Ja tam żadnego G nigdzie nie widziałem. Tempomat działał zaraz po podłączeniu. Dodatkowo działa od 30km/h a teoretycznid powinien od 40km/h.
-
Montaż tempomatu A4 B5
U mnie akurat problemu w wyjęciem kotki nie było, bo ze względu na SWAPa instalację w tym miejscu miałem już grzebaną. Najpierw wypiąłem wszystkie kostki z uchwytów, a potem wyciągnąłem całą wiązkę koło nóg kierowcy, a tam już był ładny dostęp.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Może ja.
-
Montaż tempomatu A4 B5
Jak masz problem z dostaniem się do kostki to lutuj kable bezpośrednio do wiązki przy ECU.
-
Dziura w dolocie powietrza
Masz cały dział na forum.
-
Dziura w dolocie powietrza
Jak błędów nie ma to można by zrobić logi denamiczne i statyczne. Sprawdzić w ten sposób przepływkę i sondę.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Oj będzie. Hamilton znów będzie gonił. Oby tylko bolid dobrze się spisywał.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
To mówisz że Olek spisał się z organizacją. Kuźwa, jakby spot był tydzień wcześniej jak pierwotnie były plany to bym zawitał.
-
Potrzebny schemat instalacji wtyczek obok ECU.
Najlepiej byłoby ściągnąć elsę. Poszukam jutro.
-
Dziura w dolocie powietrza
Odłącz aku na parę minut.
-
Wisko Pytanie
Nawet w "sam naprawiam" nie ma mowy jaka to temperatura. Jest tylko określone - do odpowiedniej temperatury.
-
Uszkodzona stacyjka...
Nie wiem dokładnie jak jest w 97. W 95 bez problemu idzie wyjąć bębenek stacyjki. W polifcie nie udało mi się, choć teoretycznie też była taka możliwość. Tak czy siak w przedlifcie była całkiem inna stacyjka niż w polificie więc trzeba wymieniać cały komplet. Oczywiście dochodzi jeszcze wymiana pestki immo jeśli będzie nowy kluczyk. To czy da radę wyjąć kluczyk czy nie raczej nikt ci nie odpowie.
-
Audi a4 b5 1,8t 95r Paląca się kontrolka Air Bag-u. Ile OHM?
VAG to podstawa. Kontrola świeci się bo wystąpił jakiś błąd sterowniku poduch powietrznych. Teraz już nie pamiętam, ale do póki błędu nie usuniesz VAGiem kontrolka zawsze będzie się świecić - teraz już nie pamiętam czy wyłącza się po minucie jeśli problem już nie występuje, czy jednak świeci się cały czas.