Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek ze zbiornika a uszkodzony elektrozawór odpowietrzanai zboirnika paliwa Audi A4


enzo83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Mam problem ze swoją Audi A4 1.8 ADR.Otóż zauważyłem,że od jakiegoś czasu podcieka mi zbiornik paliwa.Dziwne jest to,że dzieje się to jakby od góry(widać ślady paliwa).W dodatku jak ściągłem klapkę nad pompką paliwa(ta w bagażniku)to widać na korpusie tejże pompki(dokładniej w zagłębieniu gdzie znajduje się kostka)paliwo.Dodatkowo okazuje się,że elektrozawór odpowietrzania zbiornika paliwa(ten koło puszki filtra powietrza)nie działa(normalnie powinien cykać-a tu nic cisza).Moje pytanie do was koledzy-czy uszkodzenie tegoż zaworu może powodować tak duże podciśnienie(Mamy akurat upały) i w rezultacie wywalanie paliwa z górnej części zbiornika?Proszę o radę.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij zawór, niech opary idą w atmosferę bez jego udziału. Zaślep tylko ujście w kolektorze ssącym abyś nie miał lewego powietrza. Zawór możesz zostawić podłączony do wtyczki żeby nie wywaliło błędu - jeśli już go nie ma.

Co do podciśnienia to może tworzyć się spore - u mnie jak otworzyłem korek od zbiornika to nie mogłem go odciągnąć - tak ssało.

Po za tym póki nie uporasz się z problemem nie masz co jeździć autem - chyba że chcesz mieć pochodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociśnienie nie jest w stanie wydmuchać ci PB przez korek to nie ciśnienie :) Zapewne masz problem z uszczelką od puszki która zamyka pompę :) Jeżeli chodzi o zawór par paliwa to na krótką metę możesz go odłączyć ale nie powinno się tego robić :) A tak po za tym to ten zawór od razu po odpaleniu nie będzie ci klikał, po odpaleniu zostaw go na kilka minut i zobacz co się będzie działo :) Możesz go sprawdzić też chyba za pomocą VAG-a, w testach tam masz coś takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociśnienie nie jest w stanie wydmuchać ci PB przez korek to nie ciśnienie :) Zapewne masz problem z uszczelką od puszki która zamyka pompę :) Jeżeli chodzi o zawór par paliwa to na krótką metę możesz go odłączyć ale nie powinno się tego robić :) A tak po za tym to ten zawór od razu po odpaleniu nie będzie ci klikał, po odpaleniu zostaw go na kilka minut i zobacz co się będzie działo :) Możesz go sprawdzić też chyba za pomocą VAG-a, w testach tam masz coś takiego :)

Zaworek nie działa ani chwili :(Wcześniej cykał a,teraz nic zupełna cisza:(najgorszy jest ten wyciek!Będę zmuszony chyba wytargać cały zbiornik:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A węże przy pompce paliwa szczelne? Uruchom pompkę na krótko i sprawdź czy wtedy gdzieś nie leci. Co do zawora to zrób tak jak ci mówiłem. Na jakiś czas do póki nie kupisz innego sprawnego tak może być. Po za tym to cholerstwo jest tylko ze względów ekologicznych. Równie dobrze mogłoby tego nie być.

PS: nowy zawór par paliwa to koszt około 180 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węże przy pompie paliwa szczelne-założyłem nawet nowe opaski.Wyciek jest gdzieś z górnej części zbiornika.Kupiłem używany zawór-zaraz zakładam i zobaczę co i jak.W najgorszym wypadku zbiornik paliwa OUT:( wtedy może coś się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się nazywa fachowo ten zaworek odpowietrzania zbiornika oraz w jaki sposób można sprawdzić czy działa on prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się nazywa fachowo ten zaworek odpowietrzania zbiornika oraz w jaki sposób można sprawdzić czy działa on prawidłowo.

Zawór evap vag albo nasłuchiwac, jak cyka to znaczy ze działa, ja u siebie sprawdzałem go w ten sposob ze zdjąłem wężyk idacy od filtra wegla i przytkałem palcem lekko było czuc jak zasysa powietrze wiec opary sa odsysane ze zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...