Treść opublikowana przez Maxx1979
-
[ALL B5] Montaż nie oryginalnego radia FOTO
Walczcie walczcie , czekam na relacje z montażu radia 2din jakiegoś nie dedykowaniego do audi, najlepiej z navi dvd i innymi wodotryskami + ręcznie wycięta i dopasowana ramka przednia alu, już takie oglądałem ale przydała by się jakaś nowa relacja z zabudowy jak by któryś myślał o zmianie radia albo zróbcie VT kokpitu jak by się coś takiego wpasowało
-
[B5 ANA] Przednie hamulce "trzymają"
miałem podobnie trzymające hamulce po wymianie na nowy komplet , pojeździłem troche , pare razy rozruszałem zaciski, dla pewności wyczyściłem jeszcze raz jarzma i ustało moim zdaniem trzeba troche km żeby nowy komplet się ułożył i dotarł
-
[ALL B5] Montaż nie oryginalnego radia FOTO
Został ci wycięty środek z ramki ? zrób najpierw próbe na tym kawałku , moim zdaniem lepiej jak środkowa konsola jest jednolita nie różni się chropowatością ale gusty są różne, tylko czy ktoś się w końcu zmobilizuje i zrobi ramke z alu ? z plexi jest tak że jak przyjdzie lato i będzie w aucie +50 to plastiki lubią się wyginać i pękać
-
[ALL B5] Czy wszystkie b5 mają pedał gazu niżej
Mam takie pytanie czy wszystkie b5 mają pedał gazu niżej niż pedał hamulca i sprzęgła, denerwujące jest to że trzeba unosić/przenosić noge/stope z gazu na hamulec było by mi o wiele wygodniej jak bym miał całość na tym samym poziomie nawet szybkość reakcji była by o wiele szybsza w momencie np: awaryjnego hamowania,można to jakoś skorygować i unieść pedał gazu do tego samego poziomu co pedał hamulca/sprzęgła
-
[ALL B5] Montaż nie oryginalnego radia FOTO
Plastikową ramke przejedź papierem ściernym wodnym na mokro bo ma bardzo chropowatą strukture po tym zabiegu pomaluj ramke czarnym lakierem tym co radio Pozdro
-
[ALL B5] Montaż nie oryginalnego radia FOTO
Ładnie, nawet faktura plastiku ma podobą chropowatość jak przyciski , szkoda tylko że radio takie srebrne
-
[ALL B5] Montaż nie oryginalnego radia FOTO
arre ma racje
-
[B5 AHL] Jaki odpowietrznik do siłownika sprzęgła ?
pozostaje Ci tylko wymiana całości na nowy oznaczenie TRW: PND230 Mam rozumieć że odpowietrznik jest nietypowy ale nie będe wymieniał całego wysprzęglika z uwagi na to że sześciokątną śrube odpowietrznika zjadła rdza więc spróbuje czegoś takiego do dokręcenia tej obrobionej śruby choć taniej było by kupić sam odpowietrznik
-
[ALL B5] Montaż nie oryginalnego radia FOTO
Czekam na zdjęcia z postępu prac
-
[B5 AHL] Jaki odpowietrznik do siłownika sprzęgła ?
Witam obrobiła mi się śruba na odpowietrzniku siłownika sprzęgła, nie mam możliwości dokręcić go do końca, klucz przeskakuje a z odpowietrznika delikatnie cieknie, czy odpowietrznik przy zaciskach hamulcowych jest taki sam? czy ma inne wymiary? nie za bardzo wiem jaki zakupić nowy żeby pasował. Proszę o pomoc może ktoś ma taki siłownik na wierzchu i może sprawdzić wymiary odpowietrznika
-
[ALL B5] Montaż nie oryginalnego radia FOTO
najpierw zróbcie szablon z grubego kartonu, sprawdźcie czy pasuje wymiarami i czy okienko na panel jest dobrze zwymiarowane i panel bedzie można zakładać/ściągać bezproblemu , specjalnie nie podałem wymiarów ramki chodzi mi o to że inne radia mogą posiadać inne wymiary panelu przedniego i każdy musi indywidualnie zwymiarować ten wewnętrzny otwór żeby nie było zbyt dużych szpar. Do malowania używałem zwykłego podkładu + czarny matowy, można wygrzać po malowaniu ramke żeby lakier lepiej chwycił.
-
[ALL B5] Montaż nie oryginalnego radia FOTO
zewnętrzny wymiar to otwór po oryginalnym radiomagnetofonie wymiar wewnętrzny bierzesz z panelu radia rysunku nie mam
-
[ALL B5] Montaż nie oryginalnego radia FOTO
Bardzo dobra robota też może kiedyś coś takiego wyrezam Jak przymocowałeś ta ramkę i do czego sama ramka wchodzi bardzo ciasno i napewno nie wypadnie ale żeby nie było możliwości wepchnięcia jej do środka zrobiłem tak jak na foto [br]Dopisany: 14 Październik 2010, 20:17_________________________________________________Lepsze foto można sciągać panel bez problemu i w nocy Pozdrawiam
-
[ALL] Nawigacja inaczej - w nawiewach:)
Pomysł naprawde ciekawy tylko to rozwiązanie tymczasowe nie za bardzo. Chętnie zobacze skończony projekt na zdjęciach. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Montaż nie oryginalnego radia FOTO
wycięcie ramki można zlecić firmie która zajmuje się obróbką CNC, wytną w alu według dostarczonego projektu koszt około 50zł, ja mam sklep z alu profilami po drodze więc zakupiłem kawałek płaskownika aluminiowego o grubości 6mm i przy użyciu imadła, pilnika, wiertarki i papieru ściernego zrobiłem taką ramke zajęło mi to ok 3h godzin,
-
[ALL] Nawigacja inaczej - w nawiewach:)
Co do montażu nawigacji w środkowej kratce, masz jeszcze jakieś foto żebym mógł zobaczyć jak mocno trzeba zaingerować w obudowe kratek żeby wsadzić tam taki wyświetlacz? i jest możliwość powrotu do oryginalnego wyglądu nawiewu? Pozdrawiam
-
[ALL B5] Montaż nie oryginalnego radia FOTO
Witam Będąc zmuszony do wymiany radia musiałem znaleść radio które z miare dobrze zadoptuje się z wnętrzem mojego audi Wybór padł na Alpine : Potrzebna jest jeszcze przejściówka do podłączenia tylnich głośników : Tak to się prezentowało po zamontowaniu kolorystyka została zachowana a też co ważne radio posiada w miare płaski panel: Następnie wyciąłem ramke z aluminiowego płaskownika, pierwsze przymiarki : Kolejna przymiarka, ewentualne poprawki aluminiowej ramki robi się pilnikiem i papierem ściernym żeby panel radia ładnie wpasował się wewnątrz ramki w nocy Jeszcze tylko malowanie alu ramki na czarny mat I gotowe Pozdrawiam
-
Nowicjusz - wątek powitalny
szukam informacji i porad technicznych , od miesiąca szczęśliwy posiadacz A4