Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy wszystkie b5 mają pedał gazu niżej


Maxx1979

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie czy wszystkie b5 mają pedał gazu niżej niż pedał hamulca i sprzęgła, denerwujące jest to że trzeba unosić/przenosić noge/stope z gazu na hamulec było by mi o wiele wygodniej jak bym miał całość na tym samym poziomie nawet szybkość reakcji była by o wiele szybsza w momencie np: awaryjnego hamowania,można to jakoś skorygować i unieść pedał gazu do tego samego poziomu co pedał hamulca/sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest niżej

trochę byłaby lipa gdyby był na takiej samej wysokości - jakoś średnio mi się widzi trzymanie stopy praktycznie non-stop tak wysoko i pod takim kontem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam niżej i dobrze ;) Jest to znacznie bardziej praktyczne. W razie nagłego hamowania szybciej i łatwiej się naciśnie na hamulec. W Focusie II jest na tej samej wysokości i czasami miałem problem ze znalezieniem hamulca :decayed: Przekładałem normalnie nogę jak w audi a tu pedału hamulca nie ma :D Po prostu był za nisko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeśli Cię to uspokoi to też u mnie jest niżej :decayed: szczerze to nawet nigdy nad tym nie myślałem i zawsze mi się dobrze jeździło, jeździłem kiedyś autem który miał sprzęgło, hamulec, gaz na jednej wysokości i wtedy było szukanie pedału hamulca :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to znacznie bardziej praktyczne. W razie nagłego hamowania szybciej i łatwiej się naciśnie na hamulec.

Zgodzę się. Tez się bardzo ciesze ze jest niżej. Gdyby były równo to nie jeden jeszcze by razem z hamulcem wypluł tłoki tłumikiem, bo cisnął by oba :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam niżej.Ale co innego mnie zastanawia-czy u Was też jest luzny(w sensie możecie nim ruszać góra-dół)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest i niżej i luźny :decayed: kurcze, w życiu bym nie wpadł na że jest to problem. Przecież audi to wzór pod względem ergonomi i skoro pedał jest niżej to znaczy że tak ma być :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest luz i jest niżej, jak chcesz wyżej to podciągnij linke przy przepustnicy :) jest taki miernik jakby z zawleczką ... 15scie pozycji możesz ustawić - tylko żeby było napięte na przepustnicy bo ona musi odbijać :) to nie do tego służy he ale pedał podnosi - a już na pewno jeżeli tak Ci to przeszkadza zniweluje luz ... który też mimo iż wydawać by się mogło inaczej - być musi.

Trochę wprawy i operujesz jedną nogą i pedałem hamulca i gazu - moja b5tka jak zaczeła przygasać to nauczyłem się jeździć operując jedną nogą dwoma pedałami (dodając gazu na luzie przy jednoczesnym hamowaniu i trzymaniu sprzęgła) - dla chcącego nic trudnego he i z rozmiarem buta 43 da radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę byłaby lipa gdyby był na takiej samej wysokości - jakoś średnio mi się widzi trzymanie stopy praktycznie non-stop tak wysoko i pod takim kontem

wychodzisz z auta gdzie jest tak wysoko ten gaz i ledwo stoisz bo masz zakwasy :polew: mam jak wszyscy - NIŻEJ i LUŹNY! I Bogu dzieki za to :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi

pedał gazu ma być niżej

może to moje przyzwyczajenie z poprzednich aut którymi jeździłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam niżej i dobrze ;) Jest to znacznie bardziej praktyczne. W razie nagłego hamowania szybciej i łatwiej się naciśnie na hamulec. W Focusie II jest na tej samej wysokości i czasami miałem problem ze znalezieniem hamulca :decayed: Przekładałem normalnie nogę jak w audi a tu pedału hamulca nie ma :D Po prostu był za nisko ;)

IHMO właśnie o to chodzi żeby nie było takich przypadków:

http://www.youtube.com/watch?v=zuiZ-Z4UIPE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pomylka musiala duzo kosztowac... Gdzie tacy ludzie sie rodza?? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem niedawno b5 dopiero co sprowadzoną która miała przykręconą blachowkrętami drewnianą deske do pedału gazu zgadnijcie po co ?

zobaczcie jak Lamborghini Reventon ma gaz z hamulcem, Gaz nie jest wcale niżej przez co reakcja nogi w czasie przeniesienia jej na hamulec jest natychmiastowa

lamborghini_reventon_1_x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...