Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Nawigacja inaczej - w nawiewach:)


DeeJay_Kill

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie nie zdecydowałbym się na taki krok, jednak dostałem od neostrady nawigację Lark 35.7 za przedłużenie umowy. Sprzęt przyszedł do domu i coś mnie natknęło, żeby przyłożyć nawkę do kratek - ku mojej radości, ekran miał przekątną podobną rozmiarem do kratki:D Niestety nie mam fotek z całości prac, ale opiszę po kolei, co robiłem, jeśli ktoś będzie zainteresowany, a tutaj zaprezentuję efekt:

aaaayu.jpg

Uploaded with ImageShack.us

aaaaaaacf.jpg

Uploaded with ImageShack.us

aaaaadc.jpg

Uploaded with ImageShack.us

87116049.jpg

Uploaded with ImageShack.us

65402434.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Całość chodzi pod menu Tomka Chmiela - można dzięki temu wstawić na pulpit dowolny obrazek mamy odtwarzacz filmów, muzyki, mamy dostęp do programów użytkowych. Jako nawigacja pracuje Auto Mapa i Mapa Map 6. Satelity są wykrywane szybko, nie mam raczej problemów z GPS. Zasilanie jest podpięte na stałe do zapalniczki, kabel USB jest zakamuflowany w schowku i umożliwia wymianę danych z urządzeniem. Oczywiście trzeba było poświęcić sporo czasu, aby upchnąć to wszystko zamiast środkowej kratki, ale przy pomocy lutownicy, śrubokręta, pilnika, kleju i chęci dało się to zrobić;) Wszystkie sugestie i pytania mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to fajnie :kox: tylko czy dobrze patrzy ci się na ekran pod kątem? bo rozumiem, że tak jest zamontowana. druga sprawa, nawiew nie powinien lecieć na navi, z tyłu przecież chodzą wiatraczki czy coś, bynajmniej odprowadzane jest tam ciepło, żeby się urządzenie nie grzało, więc w lato pół biedy ale zimą nie może wiać tam ciepłe powietrze, zresztą jak odgrodzisz tą część to i tak będzie tam dosyć ciepło. i trzecia sprawa - ściągnij ten chrom z kratek :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się takiego pytania - wg danych technicznych urządzenia, może ono pracować w dość szerokim zakresie temperatur, więc nie powinno być problemu - zima zweryfikuje:). Z widocznością nie ma problemu, nawet w słoneczny dzień. Chrom z kratek - nie jest spełnieniem moich marzeń, ale nie wygląda źle - zostału oklejone folią chrom, chyba zrobię to jeszcze raz, żeby polepszyć efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już tam sobie wsadziłem moją, jest większa, ale wsadziłem do środka uchwyt, który się podczepia do szyby. Trzyma się dobrze, a dzięki temu że jest szersza to ustawiłem ją pod kątem :wink4: Wygląda dobrze, trzyma się dobrze, a co do temperatury to na zimę można wyłączyć środkowe nawiewy ;) I ja mam taki plus, że mogę navi wyciągnąć a u ciebie jak z tym jest? Pod marketem wyciągniesz? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wyciągam, ona jest wyjęta z obudowy i matrycja jest wpasowana w kratkę na stałe. Nikt nie będzie chciał takowej nawigacji wyciągać, jak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak myślałem, że sama matryca. Ale ja wyciągał matrycy nie będę, jest dobrze tak jak jest :decayed: tylko kabelek jakoś przeprowadzę i będzie ok. :good: A pomysł naprawdę dobry :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię żadnej doczepianej na szybę navi, stąd taki pomysł. W razie czego, można wgrać na kartę jakiś film i obejrzeć, coś porysować, napisać i robić wszystko, na co pozwala odblokowany windows CE. Kabli dookoła też żadnych nie lubię, więc wszystko jest ukryte;) Myślę jeszcze nad wyprowadzeniem gniazda karty SD - transmisja przez USB jest wolna;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam usb a mam kartę SD właśnie. Powiedz mi jak odblokowałeś windowsa? może być pw, bo opcja z filmmi czy muzyczką jest dobra. a gdyby tak jeszcze podłączyć głośniczki do tej navi? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj - po prostu w oryginalnym menu, jako ścieżka do nawigacji, podajesz plik nowego menu. W tym momencie odpala się nasze Tomkowe i mamy dostęp do wszystkiego. Czerpałem dane z opisu na My-navia. Zaletą menu Tomka Chmiela jest niewątpliwie nieograniczona modyfikalność - ja zamierzam jeszcze dostosować je do moich potrzeb i wymagań w stosunku do layoutu - wyleci chyba wszystko oprócz klawiszy prawo-lewo, godziny i loga Audi. Navi była podpięta pod radio w celach testowych - jakość przy mp3 jak dla mnie porażka, ale wiadomo - to służy do gadania "prawo, lewo, zawróć", a nie odtwarzania muzyki;p Przy oglądaniu filmów przydałoby się słuchać dźwęku z radia, ale na razie nie chce mi się tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nawigacja jest juz odblokowana i nic nie trzeba grzebac przy niej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest póki co włączana niewidocznym przyciskiem, jednak będzie się włączała z kluczyka po zaaplikowaniu małego układu elektronicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bomba :kox: michu93 pokaz jak to u Ciebie wyglada :wink4:

proszę - telefonem i nie wyraźnie ale narazie nie dam rady inaczej, może jutro. :wink4:

070410210610.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchwyt jest wsadzony do środka a navi wystaje oczywiście poza. żeby była w środku to musiałbym ściągnąć obudowę, czego nie zrobię napewno. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze dobre chęci;) U mnie problematyczne było upchnięcie płytki za navi, z uwagi na krótką taśmę do wyświetlacza. Jeśli ktoś ma trochę cierpliwości, to może sobie polutować kable w płytkę wstawić w praktycznie dowolne miejsce;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ - włącz jeszcze gadu jak możesz :decayed:[br]Dopisany: 05 Lipiec 2010, 00:49_________________________________________________a co do włącznika do navi - załatw sobie jakiś przycisk np od ogrzewania tylnej szyby i tam zrób włącznik urządzenia - jeśli da radę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...