Treść opublikowana przez Marcin_F
-
[B5 AHU] Ramka drzwi prawych
Witam Wymieniłem wczoraj ramkę w prawych przednich drzwiach i okazało się że uszczelka nie przylega tak mocno jak w drzwiach lewych. Mam więc pytanie czy podczas dokręcania (4 śruby) ramki jest możliwość regulacji?
-
[ALL B5] Światła STOP w miejscu św. przeciwmgielnych
Witam Możecie powiedzieć jakie kolory kabelków trzeba zamienić aby zamienić stop z przeciwmgielnymi. A może schemat połączenia z etki Dzięki
-
[B5 AHU] Wyświetlacz konsoli
Witam Map pytanie dotyczące wyświetlania informacji na konsoli głównej (zegary) czy powinny być wyświetlana temperatura zewnętrzna.
-
[B5 AHU] Drgania kierownicy przy prędkości 60 km/h
Wyważ koła, też tak miałem i pomogło.
-
[B5 AHU] Pierścień ABS
Nie kupuj tylko zdejmij ze starych Nie wiesz jak to Ci powiem: Połóż tarczo piastę do góry pierścieniem, nagrzej palnikiem pierścień do czerwoności a następnie odwróć tarcze i uderz o podłoże, pierścień powinien spaść. W rękawicy weź szybko ten pierścień i nałóż na nową tarczo piastę, powinna spokojnie wejść. Tylko nie może być pęknięta bo ABS nie będzie działał.NIE POLEWAJ WODĄ musi sam ostygnąć. Jak ostygnie to się zaklinuje. (rozszerzalność cieplna) Tylko taki sposób pomaga 100%, osobiście przerabiałem.
-
[B5 AHU] Skrzynia DHF do silnika AHU
Skrzynia kosztowała mnie 500 robocizna 300 + 60 łożysko oporowe + 120 przegub zewnętrzny(tak przy okazji) Sprzęgło było w dobrym stanie więc zostało stare. Jutro napiszę jakie wrażenia z jazdy.[br]Dopisany: 22 Październik 2010, 21:55_________________________________________________Witam Miałem opisać jak po wymianie skrzyni. Jeździ się o niebo lepiej, fakt ma troszkę mniej mocy ale mam większe prędkości przy tych samych obrotach co wcześniej,co pewnie wpłynie korzystniej na spalanie :>. Sprzęgło miałem ustawione że brało pod sam koniec myślałem że sprzęgło się kończy, lecz po rozebraniu okazało się że jest jeszcze dobre więc nie wymieniałem. Sprzęgło mam teraz ustawione że bierze w ok 2/3wysokości skoku, miękko wchodzą biegi i bardziej delikatnie. Ogólnie jestem zadowolony Temat uważam za zamknięty.
-
[B5 AHU] Skrzynia DHF do silnika AHU
Dzisiaj odbieram auto to napisze co i jak sie zmieniło
-
[B5 AHU] Skrzynia DHF do silnika AHU
Program mówisz tzn zwiększyć moc i moment auta Oryginalnie mam skrzynię DHL różnica między nimi jest tylko na pierwszym biegu tzn. Z1:Z2 = i, DHL - 37:9 = 3.889, DHF - 37:10 = 3.700 Kolejne biegi są dokładnie takie same. Myślę że to nie będzie miało większego wpływu.
-
[B5 AHU] Skrzynia DHF do silnika AHU
Mój email to [email protected] dzięki
-
[B5 AHU] Skrzynia DHF do silnika AHU
Znalazłem taki post: witam, prawdopodobnie mam do wymiany skrzynie, jutro sie potwierdzi na 100%, wiem ze standardowo jest tu skrzynia o symbolu DHL, ale wiem, ze mozna wsatwic tez inna. Osobiscie znam pana, ktory jezdzi AHU i ma tam skrzynie z passata B5, 110 konnego- wszystko gra, w miescie moze jest mniej zrywna, za to w trasie troszke mniej spala i szybciej jezdzi (porownywalismy kiedys predkosci do obrotow). bede wdzieczny za jakas mala liste symboli skrzyn, ktore moga pasowac do mojego silnika. aha, i ew. sprawdzone szroty/firmy handlujace skrzyniami, ktore daja gwarancje (dluzsza niz rozruchowa) z gory dzieki. pozdrawiam Dopisany: 01 Lipiec 2007, 21:39 moze sie komus przyda w przyszlosci (nie zycze nikomu wink AHU (1.9 TDI 90PS) oryginalnie jest DHL, ale pasuja tez: CPC - 90 PS DVS - 90 PS EAB - 90 PS (od 01.99) APL - 110 PS DHF - 110 PS EEN - 110 PS 3 ostatnie beda mialy troszke dluzsze przelozenie, ale mozna spokojnie jezdzic. mozna spokojnie wrzucac skrzynie od passata B5, wazne zeby powyzsze symbole sie zgadzaly.[br]Dopisany: 18 Październik 2010, 08:37_________________________________________________Panowie i jak z tą skrzynią w końcu nie wiem czy pasuje ;(
-
[B5 AHU] Skrzynia DHF do silnika AHU
Witam Tak jak w temacie. Czy może ktoś pomoże podjąć mi decyzję.Pozdrawiam [br]Dopisany: 16 Październik 2010, 11:24_________________________________________________Fajnie nikt mi nie pomógł Kupiłem dzisiaj skrzynię DHF od paska B5, jutro montuje i nie podzielę się z informacją na ten temat
-
[B5 AHU] Wyciek oleju ze skrzyni biegów
Dzisiaj tak zrobię wczoraj nie miałem możliwości, myślałem że ktoś miał taki przypadek i coś wina ten temat. I tak miałem sprzęgło wymieniać i regenerować skrzynię bo synchronizator 3 biegu padł.
-
[B5 AHU] Wyciek oleju ze skrzyni biegów
Witam Tak jak w temacie. W silniku poziom oleju jest taki sam jak przed awarią. Dokładnie nie znam lokalizacji wycieku bo mam płyt pod silnikiem i skrzynią a na kanał nie wjeżdżałem by je odkręcić. Proszę o wypowiedzi na ten temat. Dodam że auto jeździło po wycieku jeszcze około 30 kilometrów i wszystko było ok.
-
[B5 AHU] Pytanie o przewód od turbo
To wcześniej wyeliminowałem, dziura w dolocie była, a ten gumowy wąż tak jakby był powrotem do ic i właśnie nie wiem jak on się nazywa.
-
[B5 AHU] Pytanie o przewód od turbo
Witam Mam pytanie odnośnie przewodu gumowy od turbo który jest w kształcie litery s. Wychodzi od dołu turbo wchodzi do metalowej rury która idzie dołem pasa przedniego a następnie do ic. Jak nazywa się ten przewód. Dodam że przewód jest cały pokryty olejem pewnie trzeba wymienić, a może nie powinno być tam tyle oleju, nie wiem??? [br]Dopisany: 12 Październik 2010, 12:23_________________________________________________Nikt nie wie o co chodzi????????????????????
-
[B6 AVF] Pytanie o EGR
Witam Pewnie że jest różnica 1 Nie kopci nawet przy wysokich obrotach 2 Ciągnie w całym zakresie obrotów ( nie zamula ) 3 Auto żwawsze
-
Jaki płyn hamulcowy do Audi?
Witam Ile potrzeba płyny hamulcowego aby go wymienić I czy płyny hamulcowe można mieszać np. DOT 3 z DOT 4
-
[B6 AVF] Czy trzeba zdjąc jarzmo przy wymianie tarczy-tył ?
Witam Niedawno zmieniałem tarcze z tyłu zajęło mi to jakieś 4 godzinki z powodu niemożności odkręcenia śrub mocujących jarzmo ponieważ ktoś próbował i objechał śruby. Zrobiłem w ten sposób że podgrzałem śrubę a następnie odkręciłem bez problemów (oczywiście porządnymi kluczami ). Podgrzewałem ponieważ każda śruba, wkręcana jest po uprzednim nasmarowaniu pastą teflonową co powoduje utrudnienia w odkręcaniu. Po zdjęciu tarczy trzeba zdemontować pierścień ABS'u, oczywiście pierścień także podgrzałem palnikiem i zszedł bez problemów i wszedł na nową tarczę (rozszerzalność temperaturowa stali)
-
[B5 AHU] Ciężko wchodzą biegi
Witam Mat taki problem poza tym że synchro 3 biegu pada to jeszcze czasem zdarzy się że ciężko wchodzą biegi co to może być dodam że łożysko oporowe dzwoni już od jakiegoś czasu. Czyżby trzeba sprzęgło robić Jeśli tak to co polecacie i ile kosztuje wymiana dodam że mam jednomasa na szczęście.
-
[B5 AHU] Wymiana skrzyni biegów
Byłem u mechaniora i nie bardzo chce się podjąć naprawy ponieważ koła zębate są wtłaczane na wałek i ciężko się je ściąga.
-
[B5 AHU] Szarpie przy ruszaniu ale nie zawsze - odpowietrzyć sprzęgło ??
Mówisz że masz problem ze skrzynią, jakie masz objawy, u mnie delikatnie zgrzyta podczas wkładania 3. Dodam że też auto mi podskakuje podczas ruszania ale dopiero na gorącym silniku. Czytałem kiedyś że pomaga delikatne podpalenie sprzęgła ale naprawdę delikatne i tak zrobiłem i jakby pomogło.
-
[B5 AHU] Wymiana skrzyni biegów
Witam Kończy mi się skrzynia objawem jest delikatne zgrzytniecie przy wkładaniu 3 Czy może sktrzynia z benzyny 1.8 podejdzie do silnika AHU
-
[B5 AHU] Słychać chrupnięcia przy wkładaniu 3
Może i dobry, a jak kupię w podobnym stanie, nie ma gwarancji jaki ma przebieg. Wczoraj czytałem że koleś miał taką samą sytuację wymienił skrzynię i za miech padła mu 3 i 5.
-
[B5 AHU] Słychać chrupnięcia przy wkładaniu 3
Dzisiaj zalałem skrzynie olejem 75W/90 2,3 litra 41 zł/litr dedykowany do audi, na razie jakby lepiej ponieważ chrupie co drugie przełożenie. Zrobiłem dopiero 3 km więc może będzie lepiej. Rozmawiałem z dobrym mechanikiem od skrzyń i powiedział że jest możliwość naprawy lecz jest to trudne z powodu wprasowywanych kół zębatych na "choince". Mówił żeby wymienić olej i na razie jeździć
-
[B5 AHU] Słychać chrupnięcia przy wkładaniu 3
Jest możliwość regeneracji skrzyni np wymiana wałka (choinki)