Treść opublikowana przez bartoooo
-
Polecane opony letnie
Ja chyba zamówię Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 225/45 R17 94 Y. Jeździł ktoś ? Nie będzie zbyt twardo w moim przypadku w A6 C5 ?
-
Polecane opony letnie
Witam, potrzebuje kupić dobre opony do A6 C5 1.8T 195KM, mam felgi 7.5jx17, na klapce wlewu mam podany rozmiar 235/45 r17, ale zdecydowałem się na 225/45 r17, chyba też mogą być ? Zastanawiam się nad tymi modelami: 1. Goodyear EfficientGrip Performance 2 225/45 R17 94 W 2. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 225/45 R17 94 Y 3. Bridgestone Turanza T005 225/45 R17 94 W 4. Dunlop SP Sport Maxx RT 2 225/45 R17 94 W Które byście wybrali ? Albo może polecacie jakieś inne modele? Z góry dzięki za pomoc, pozdr
-
Dobrzy chiptunerzy
dzieki, ale chyba wole zrobic to na hamowni ... mozecie cos powiedzieć o http://ame-tuning.pl/??
-
Dobrzy chiptunerzy
Panowie kogo polecicie z okolic Lublina ??? Chce zrobić sam program w 1.8t , jakis czas temu dzwonilem do Fabryki Mocy w Lublinie i krzykneli 1500 zł , chyba troche zadrogo jak za sam program... ludzie piszą ze da rade zrobić za 800 900 zł...
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Moze troche zle opisalem moj przypadek, przy odpalaniu zaraz po przekręceniu kluczyka slychac jakis zgrzyt - trwa to chwile, sek. moze mniej, a pozniej slychac to co opisywalem - chrobotanie itd. jak juz silnik pracuje, takze nie wiem co to jest. Auto ma dopiero 98 tyś nalatane - przebieg pewny powtierdzony, takze to raczej jeszcze nie pora na wymiane łańcucha i napinacza, dodam ze jeszcze rozrząd nie był wymieniany, moze to przy nim cos tam szura, terkocze ... co myslicie ? Slychac to tylko po porannym rozruchu w minusowych temp., jak juz pozniej sie rozgrzeje to cisza silnik elegancko pracuje, podczas jazdy tez nic nie slychac. Co to moze byc oprocz tego lancucha ? Moze jednak ta płukanka zaszkodzila albo moze olej powinien byc 5w30 ?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Panowie mam nadzieje ze cos poradzicie Po porannym rozruchu przy ujemnych temp. tak od - 4, -6 stopni słychac przez jakies 30 sek. moze dluzej, jakies gruchotanie, szuranie, terkotanie , nie wiem jak to dokładnie nazwac ale słychac ze cos sie dzieje ;/ co to moze byc ? Czy to normalne ? Olej zmieniony tysiąc km temu na 5W40 LM Synthoil High Tech , zrobiona płukanka tez firmy LM. Czekam na porady , pozdr !
-
B6 1.8T 163KM AVANT Jaką instalację polecacie
tez mam 1.8t i zastanawiam sie gdzie zakładac gazoline, bylem u Rogowskiego i powiedzial ze koszt u mnie to 3500 , troche duzo , widac ze sie ceni ale moze warto... wiele osób go poleca, na forum lpg jest duzo opinii, on sam tez tam sie udziela, mozna oczywiscie dac auto do kogos innego co zalozy te same graty za jakies 2700 - 2900 i tez powinno byc OK, ja jeszcze mam czas na wybor gazownika bo wczesniej chce troche podniesc moc samym programem pozdr
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
po płukance nic złego sie nie działo i nie dzieje, przejechane dopiero około 300km, silnik moze troche ciszej pracuje, wszystko jest OK
-
Mann czy knecht
no własnie tez mi sie tak wydaje i chyba nie ma co zabardzo wydziwiać, ale gdzies tam juz czlowiek ma zakodowane ze jak cos jest made in china to jest gorsza jakość itd. Mysle ze juz go zostawie, nie ma sensu teraz znowu zmieniac tylko dlatego ze jest napis made in china ...
-
Mann czy knecht
aha jesli tak to wybor jest oczywisty dzieki no i otrzymałem filtry MANN-a : - Oleju - Niemcy - Powietrza - Bośnia i Hercegowina - Paliwa - Made In China Wszystkie juz zmienione, troche przymknąlem oko na napisy i teraz sie zastanawiam czy dobrze zrobilem wkładajac filtr paliwa z chin, co myslicie ?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
rozumiem , w warsztacie mają specjalną maszyne firmy ATE do kompleksowej wymiany tego plynu takze wszystko powinni zrobic tak jak nalezy , zastanawiam sie nad SL6, z opisu wynika ze jest przeznaczony do aut z ESP ale czy bedzie najlepszy z tych co napisalem ?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
dzieki Dev , przy okazji zapytam bo bede tez wymienial plyn hamulcowy, nie wiem co bylo wczesniej zalewane, wiem ze ma byc DOT4 ale nie wiem ktory bedzie najlepszy ? ORI Audi, ATE SL, ATE SL6, ATE TYP 200 ?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
ok dzieki wielkie jutro płukanka i wymiana oleju, mam jeszcze jedno zapytanie, wg ksiażki oleju wchodzi 3.7L a płukanka LM engine flush 300 ml wystarcza na 5 L oleju, wlać 300 ml czy odpowiednio troche mniej ?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
aha bo wydawało mi sie ze musi byc max zeby ta płukanka rozeszła sie po wiekszej powierzchni ... a obroty zwiekszac delikatnie po zalaniu czy nic nie ruszac ?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
ok, a silnik ma być rozgrzany , czyli rozumiem ze temp. oleju ma osiągnac 90 stopni czy niekoniecznie ? I druga sprawa, jaki ma być stan oleju przed dolaniem tej płukanki - ma być max na bagnecie na zimnym ? Czy po srodku miedzy min a max tak jak jest teraz, czy dolac ?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ok dzieki Dev, a nie ma wiekszego znaczenia którą z LM ?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
U mnie jednak wybór padł na Liqui Moly 5W40 Synthoil High Tech, pozostała jeszcze kwestia płukanki, po przeczytaniu wielu postów waham sie czy ją zastosowac . Przebieg 96 tys. i najprawdopodobniej zalany 10w40, jesli zalać płukanke to jaką ? Liqui Moly Engine Flush, LM Pro Line Engine Flush czy cos z innej firmy np. Motul ? wole dopytać niz pozniej zalowac wyboru pozdr
-
Mann czy knecht
ok tak zapewne zrobie bo chyba nie ma sensu specjalnie jechac 30km do ASO zeby miec ORI filtry ...
-
Mann czy knecht
przeczytalem watek i wraz nie wiem co wybrac :/ moze ktos doradzi jakiej marki wybrac filtr oleju, paliwa i powietrza do A6 1.8T AWT ? MANN, KNECHT, BOSCH czy moze ORI z ASO ?
-
Polecane opony zimowe
ja zdecydowalem ze biore Nokiany WR D3 z tym ze ciezko dostac produkowane w Finlandii, a te z Rosji są podobno gorsze, problemy z wywazaniem itd... ile w tym prawdy to nie wiem, moze ktos mial z nimi stycznosc i rozwieje moje watpliwosci, z gory dzieki ! pozdr
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
a jesli u mnie w planach jest chip i pozniej LPG to ktory bedzie lepszy ?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
no i znowu dylemat z olejem, ceniony w okolicy mechanik powiedzial mi dzisiaj zebym do 1.8t zalał 5W30 MOTULA i bedzie wszystko ok, sam juz nie wiem bo na forum wiekszosc uwaza zeby lać 5W40, co myslicie ?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
ok dzieki za cenne porady, pozdrawiam !
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
aha rozumiem, rozwazalem jeszcze cos z Valvoline ale to juz chyba nizsza półka ... i zdecyduje sie raczej na MOTUL . Co powiesz o płukance przed taka wymiana w mojej sytuacji z 10W40 na 5W40 ? Konieczna ?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
aha wielkie dzieki Dev, widze ze Synthoil High Tech jest troche drozszy, warto do niego dopłacic te 50-70 zł ? bedzie duza roznica? Zapytam przy okazji o filtr oleju - jaki najlepszy ? BOSCH-a czy inny ?