Treść opublikowana przez tom2009
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić termostat
Czy ktoś może kupił ten termostat bo się nad nim zastanawiam. Nie widze tam wybitej nazwy producenta. Troche za tani na Org.
-
[B5 AVG] Proszę o ocenę logów - twarda praca i telepanie budą na jałowym biegu
Cytuje jak robić test dynamiczny: "b. próba dynamiczna warunki konieczne: samochód jedzie; robocza temperatura silnika - temperatura płynu chłodzącego min. 80*C [czyli 90*C na wskaźniku deski rodzielczej];" Czyli w odczycie na vag-u ma być minumum 80 stopni ? No to u mnie jest 82-83 ? Czy ja to źle rozumuje ?? Czy ta temp. która jest w kolumnie 4 logu 001 to jest tem. z deski rozdzielczej czy z vaga ?
-
[B5 AVG] Proszę o ocenę logów - twarda praca i telepanie budą na jałowym biegu
np logi 001 kolumna 4-ta ... Tam jest 82,8 i 83,7. To ile w końcu ma być. Przepraszam za dociekliwość.
-
[B5 AVG] Proszę o ocenę logów - twarda praca i telepanie budą na jałowym biegu
Kurde zastanawiam się jednak nad tym termostatem. Czy to tak z tych logów widać że on jest do wymiany. Kurde jak jeżdzę to tem. trzyma na 90 stopni cały czas. Dziś sprawdziłem to tez na klimatronicu i też 90 cały czas. Na jakiej podstawie twierdzicie że termostat do wymiany ? Sorry że zadaje trudne pytania.
-
[B5 AVG] Proszę o ocenę logów - twarda praca i telepanie budą na jałowym biegu
spanky dałem jeszcze raz logi 000BS. Zerknij na to jak możesz. - dlaczego piszesz że termostat do wymiany, czy to widać z tych logów ? Auto się nagrzewa po jakichś 6-7 km obecnie. - co do tego katalizatora to może coś być z tym wydechem bo jak nacinałem na wydech nogą to czuję mocne drgania , noga nie utrzymam wydechu bo czuć właśnie takie jakby basowe dudnienie na tłumniku. Czy po wywaleniu katalizatora nie będzie auto głośniej chodzić ? - czy jakąś plecionkę polecacie ? Czy to są wyroby rzemieślnicze i nie ma znaczenia ? Gdzie najlepiej kupić ? - czy dawka na wolnych obrotach i zły kąt wtrysku to to samo ??? Od czego zacząć usuwanie tych usterek żeby wszystko było ok i po kolei ?? Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc i liczę na dalszą żeby uporać się z tymi problemami.
-
[B5 AVG] Proszę o ocenę logów - twarda praca i telepanie budą na jałowym biegu
Witam Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Poniżej jeszcze raz 000BS: Proszę o zinterpretowanie tego wyniku 000BS.
-
[B5 AVG] Proszę o ocenę logów - twarda praca i telepanie budą na jałowym biegu
Witam Jestem nowy ale od razu mam problem. Auto też nowe - kupiłem je jakieś 3 tygodnie temu. Zrobiłem nim od zakupu jakieś 2000 tyś. km. Między czasie zmieniłm olej na castrol 10W40 i filtr powietrza. Do wymiany według serwisu jest rozrząd za 3 tyś km - auto ma prawdziwy i udokumentowany przebieg - sprawdzony w aso. Wszystkko było ok do tej pory tzn. twarda praca była od poczatku jak teraz porównałem z innym AFN to widzę różnicę. Od kilku dni zaczała mi drżeć bud a auta na biegu jałowym i wpadać w taki basowy rezonans ! Jak dodam troszke gazu to od razu aż uszą lżej ! Podczas jazdy nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów. Poniżej logi. Niewiem jak się do tego zabrać. Prosił bym o pomoc i wskazówki oraz na zerknięcie na te logi: 000 001 003 004 007 008 010 011 013 023 BS, statyczne i dynamiczne są razem. Proszę o pomoc. Logi robiłem pierwszy raz więc jeżeli trzeba coś poprawić to prosze pisać. Czy jest możliwe że był wlany jakiś syf do silnika i po zmianie oleju zaczeły się takie drgania w samochodzie ? Od zmainy jest jakieś 300 km.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Serdecznie witam wszystkich na forum.