Treść opublikowana przez tom2009
-
[B5 1Z] (1.9 tdi 1z) Wyciek oleju pod kolektorem
U mnie to jest trochę dziwne że kolektor od zewnątrz jest mokry. Wymienię uszczelkę pod nim i zobaczę co będzie dalej.
-
[B5 1Z] (1.9 tdi 1z) Wyciek oleju pod kolektorem
A czy miałeś od tego jakieś ubytki oleju ? Zerknij na to foto. Miałeś podobnie ? Wydaje mi się że czasami czuję spaliny z ogrzewania i troszkę jest ten kolektor okopcony czego na fotkach nie widać. http://www.a4-klub.pl/smf/b5_avg_prosze_o_ocene_logow_twarda_praca_i_telepanie_buda_na_jalowym_biegu-t96414.15.html
-
[B5 1Z] (1.9 tdi 1z) Wyciek oleju pod kolektorem
Odgrzeję kotleta .... Czy z pod tych kolektorów możne cieknąć olej ?
-
[B5 AFN] Głośna praca , problem z odpaleniem
Ja bym zaczął od podstaw tzn. zmierzył ciśnienie na cylindrach. Czy zauważyłeś jakieś ubytki oleju w silniku ? Jakieś wycieki ? Wyczytałem gdzieś na innych forach że nieszczelność kolektorów lub ich pęknięcie może powodować głośniejszą pracę silnika i stukanie podobne do popychaczy.
-
[B5 AFN] Głośna praca , problem z odpaleniem
Założenie nowego tematu nic ci nie pomoże ... mogłeś kontynuować stary temat http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_glosna_twarda_praca_silnika-t103038.0.html
-
[B5 AVG] Proszę o ocenę logów - twarda praca i telepanie budą na jałowym biegu
Nic nie rozlałem bo nic nie wlewałem od zmiany oleju a już przed wymianą zauważyłem że coś jest nie tak i na wymianie wyczyściłem. To co widać to jest po jakichś 6 tyś od momentu zakupu auta. Wdziałem też czasami taką grubą sadzę na pokrywie zaworów. Na pewno to jest wyciek tylko sąd ? Czy z pod uszczelki pod klawiaturą by aż tak dmuchało na kolektor ? Zastanawiam się którą pierwsze uszczelkę wymienić. Na ostatniej fotce u góry kolektora widać jakieś uderzenie młotkiem ... albo czymś ciężkim. Może coś już było dłubane przy tym kolektorze.
-
[B5 AVG] Proszę o ocenę logów - twarda praca i telepanie budą na jałowym biegu
Na dynamicznym - chwilowe zmniejszenie doładowania w przedostatniej kolumnie ? czy na statycznym logu ? [br]Dopisany: 08 Październik 2009, 08:23_________________________________________________ Witam Wszystko co było w powyższych zaleceniach wykonałem. Logi wrzucę jak zrobię bo na razie zimno ślisko. Auto się nagrzewa do 93 stopni a wymiana plecionki i wywalenie kata pomogło w drrzebiu na wolnych obrotach - chodziarz delikatnie czuję w samochodzie że silnik pracuje i SŁYSZĘ !!. Po wywaleniu kata i wstawieniu zamiennika z allegro zauwazyłem pewnie niepokojący objaw tzn. świst turbiny na biegu jałowym - czy to normalne ??? Do czego dążę ? A mianowicie wyczytałem, nieszczelność po między blokiem a kolektorem ssacym może dawać objaw w postaci właśnie świstu turbiny i głośniejszej pracy motoru szczególnie na zimnym silniku co ma u mnie miejsce. Zerknijcie na to foto: Czy to możne być przedmuch z pod kolektora ssącego czy raczej uszczelka pod klawiaturą ? Na rogu kolektora zaczyna się zbierać taka czarna maź po prawej stronie kolektora. Już wiem dlaczego silniczek był wymyty przed zakupem .... [br]Dopisany: 16 Grudzień 2009, 11:20_________________________________________________Chłopaki nikt nie podpowie czy to z pod kolektora czy z uszczelki pod pokrywą zaworów ? Jakie jest wasze zdanie ?
-
[B5 AFN] Po ilu km temperatura wskazuje 90C w 1.9Tdi 110KM 99r
A gdzie ten czujnik się z Zanim zaczniesz wymieniać termostat sprawdź VAG-iem czy masz sprawny czujnik temperatury płynu chłodzącego. Miałem taki przypadek, że wymieniliśmy termostat a choroba była nadal i okazało się, że to ten czujnik szwankował. Dodatkowo na kanale 49 klimatronika możesz obserwować temperaturę płynu chłodzącego i porównać odczyty ze wskaźnikiem. A gdzie ten czujnik się znajduje i jak się nazywa i jak go sprawdzić czy prawidłowo działa ? Już znalazłem .....
-
[B5 AFN] Wycięce katalizatora
Że nie widziałeś to nie znaczy że może gwizdać
-
[B5 AFN] Wycięce katalizatora
ten post mówi co innego: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_prosze_o_ocene_logow_passat_b5_egr_n75_odglos_odkurzacza_gwizdanie-t99282.0.html
-
[B5 AFN] Proszę o ocenę logów Passat B5 EGR? N75? (odgłos odkurzacza) gwizdanie
Na to pytanie juz odpowiedzialem w tym watku... Czyli się tym nie przejmować A w jakim miejscu to nagrywałeś ? Porównamy jutro
-
[B5 AFN] Proszę o ocenę logów Passat B5 EGR? N75? (odgłos odkurzacza) gwizdanie
U mnie troszkę głośniej świszczy na biegu jałowym. Może nagram i jutro zapodam. Miałem obawy że to nieszczelność kolektora ssącego. Przed wycięciem kata tego nie miałem albo było dużo ciszej niż teraz.
-
[B5 AFN] Czy uszczelka pokrywy zaworów jest do nabycia oddzielnie ?
Witam A jaką uszczelkę lepiej kupić. W ASO (jaki koszt) czy jakąś w sklepie motoryzacyjnym ?? Chodzi mi o AFN/AVG bo to pewnie to samo.
-
[B5 AFN] Przestawiony rozrząd
Ja mam pytanie nawiązując do tematu. Czy trzeba ściągać osłonę rozrządu żeby sprawdzić czy jest prawidłowo ustawiony ? Miałem ściągniętą jak ustawiałem kąt wtrysku ale nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzić ustawienie rozrządu. Ta osłona ciężko się ściąga i zakłada ...
-
[B5 AFN] Ciśnienie w cylindrach
A jakie jest prawidłowe ciśnienie dla AFN/AVG ?
-
[B5 AFN] Wycięce katalizatora
A jak jest różnica między zamiennikiem a strumienicą, bo na zdjęciach wyglądają podobnie. tom2009, jesli mozesz cyknij fotki z komory silnika jak to wygląda . Ja kupiłem ten zamiennik z tłumikiem i tak jak u wszystkich słyszalny jest świst turbinki co po pewnym czasie zaczyna się nudzić .....
-
[ALL B5] Spalił 0,5l oleju??
Witam Szukam na forum ale nie mogę znaleźć właśnie informacji o tym ile jest dokładnie oleju po między max i min tzn. po między pierwszą kropkowaną kreseczką a ostatnią ? Chodzi mi o silnik AVG ale to chyba to samo co AFN ? Zawsze mnie to zastanawiało bo jak się dolewa to zazwyczaj nie mierzy się dokładnie.
-
[B5 AFN] Pasek rozrządu - po ilu km wymiana?
Instrukcja "Sam naprawiam....." podaje: co 60 tysięcy km co 90 tysięcy km Czyli AFN do VIII/99 co 60 tys. ??? Dokładnie to chodzi mi o AVG ale to jedno i to samo chyba .. Ten zapis dot. silnika o kodzie AHH ty masz AVG, identyczny model ma mój ojciec z tym, że kupiony z przebiegiem 204 tys km. Teraz ma trzeci rozrząd założony w Niemczech i każdy był wymieniony po przebiegu 90 tys km. Jak masz udokumentowany przebieg to możesz również sprawdzić na jakich częściach był zrobiony rozrząd. Miałem taką samą sytuacje kupiłem auto z przebiegiem 153 i na rozrządzie jeździłem jeszcze do 170 tys kiedy go wymieniłem. Te 60 tys to wynika z tego, że przeważnie każdy by chciał zrobić rozrząd jak najtaniej i kupuje się części w super okazyjnych cenach z niewiadomego tak do końca źródła. Jak ma 204 tyś i miał co 90 tyś to jak ma 3 rozrząd ?
-
[B5 AFN] Pasek rozrządu - po ilu km wymiana?
Instrukcja "Sam naprawiam....." podaje: co 60 tysięcy km co 90 tysięcy km Czyli AFN do VIII/99 co 60 tys. ??? Dokładnie to chodzi mi o AVG ale to jedno i to samo chyba ..
-
[B5 AFN] Pasek rozrządu - po ilu km wymiana?
Zależy na jakich częściach jest robiony rozrząd - 60 tys. zamienniki, 90 tys. oryginalne części. Pisałeś gdzieś, że masz przejechane 150 tys. i jeżeli masz to udokumentowane, a od ostatniej wymiany nie minęło 5 lat to możesz śmiało zrobić jeszcze 20 tyś. Ja wymieniałem przy przebiegu 170 i pasek nie miał żadnych uszkodzeń ale rozrząd był zrobiony na oryginałach natomiast kolega kupił od Niemca który zrobił ostatnia wymianę na częściach Febi i wymieniał go po 60 tys. Witam na jakich częściach był robiony to nie wiem u mnie ale był robiony w ASO w Niemczech co sprawdziłem w wpisach w serwisie i zgadza się wszystko z naklejkami i książką serwisową. Był robiony przy 93 tyś a teraz mam 152 tyś i się zastanawiam czy zmieniać czy nie.
-
[B5 AFN] Pasek rozrządu - po ilu km wymiana?
Kurde jak to jest w końcu z tą wymianą rozrządu w AFN. Jedni mówią, że co 60 tyś. a inni mówią, że co 90 tyś a jeszcze inni że pierwsza wymiana na 90 tyś a kolejne co 60 tyś. A jak to jest książkowo i według ASO ???
-
[B5 AFN] Wycięce katalizatora
Witam Ja uszczelki kupiłem w zwykłym sklepie z częściami bo chyba z uszczelkami filozofii nie ma. Dziś wymieniłem łącze elastyczne i kata wywaliłem zastępując to wszystko zamiennikiem od tłumniki-gruchot oferowanym na allegro i nastała cisza............... Już nie słyszę tych cholernych drgań i nie muszę gazu dodawać jak stoję na światłach żeby nie było wibracji na samochodzie. Teraz to wydaje mi się że silnik coś za głośno chodzi bo do tej pory chyba go kiepsko słyszałem przez ten rezonans Mogę wszystkim polecić ten zamiennik, którzy chcą wymienić plecionkę i przy okazji kata wywalić. Wydaje mi się że kat był u mnie w bardzo dobrym stanie bo po wymianie na zamiennik ogóle nie było czarnego dymu i nic w kacie się nie tuczę i nic nie lata. A teraz słychać ładny gwizd turbinki i auto jak by lepiej ciągnęło od początku. Jak by ktoś chciał to mam do sprzedania katalizator w bardzo dobrym stanie bo moje auto ma prawdziwy przebieg 150 tyś a on mi chyba już potrzebny nie będzie. Trzeba tylko plecionkę wymienić. To chyba wszystko w tym temacie. Kata najlepiej wyciągać demontując filtr powietrza, odkręcić 3 śruby koło turbiny, rozłączyć opaskę pod samochodem i wyjąć wszystko od strony silnika. Uff ale się rozpisałem..
-
[B5 AFN] Wycięce katalizatora
Widziałem widziałem. Niestety kanału nie mam i zastanawiam się czy zrobię to bez kanału .. Chyba nie wymanewruję z tą rurą .....
-
[B5 AFN] Wycięce katalizatora
Też teraz tak pomyślałem. Nawet nie trzeba by demontować osłon pod silnikiem chyba ... Ale po co EGR demontowałeś ?
-
Wycięcie katalizatora i montaż tłumika (fotostory)
Mam przez to rozumieć, że nie trzeba odkręcać tych 3 śrub za katalizatorem ? Tylko wyciągnąć z pozostałą częścią wydechu do miejsca łączenia ???