Treść opublikowana przez tom2009
-
[B5 ABC] Naprawa podgrzewania w fotelach przednich
chodzi o pokretlo od podgrzewania fotelow, wszystko jest w sierodku A może ktoś wie jakie powinno być napięcie na wtyczce i na których bolcach ? Bo szkoda chyba naprawiać fotel jak nie wiadomo jakie prądy idą - mi przepaliło w jednym miejscu na fotelu i cały fotel słabiutko grzeje. [br]Dopisany: 14 Wrzesień 2010, 08:44_________________________________________________Mam jeszcze jedno pytanko. Jak szybko powinny się nagrzewać fotele po przekręceniu potencjometra np. na 6 ? U mnie żeby się nagrzały to trzeba było około 5 minut albo kilka km ??? Wie ktoś może jakie to napięcie powinno być na wyjściu ze sterownika/potencjometru na kostce ?
-
[ALL] Dywaniki welurowe - orginał, a zamienniki
Dobry pomysł. Ale kto się tym zajmie? Dajcie jakis link do aukci na ebay z dywanikami bo znaleść nie mogę
-
Alarmy centralne zamki elektryczne szyby
Adam 608418093 - znudziło mi się już pisanie każdemu oddzielnie. Bardzo polecam. Pełen profesjonalizm.
-
[ALL B5] Jakie dywaniki na zimę ?
Mam jeszcze pytanko. Jak myślicie czy lepsze będą ori czy jakieś nie ori korytkowe ?
-
[ALL B5] Jakie dywaniki na zimę ?
Ale co u nich będzie taniej czy co ?
-
[ALL B5] Jakie dywaniki na zimę ?
po czym wnosisz? :gwizdanie: kolego tom2009 to są oryginalne dywaniki Audi proponuję jednak wstrzymać się z kupnem, bo cena jest z kosmosu, w sezonie cena kręci się w okolicach 100PLN W tamtym roku miałem kupić i cena była chyba taka sama i nawet ten sam koleś sprzedawał.
-
[ALL B5] Jakie dywaniki na zimę ?
Chłopaki jak myślicie te dywaniki to ori ? http://allegro.pl/jedyne-oryginalne-dywaniki-gumowe-audi-a4-b5-95-00-i1229981919.html
-
[B5 ABC] Naprawa podgrzewania w fotelach przednich
Kolega napisał: przyczyna uszkodzenia w moim przypadku był sterownik/przełacznik/włacznik po wyłaczeniu zapłonu podawał cały czas napięcie dwukrotnie wyższe od nomalnalnego powodawało to zbyt szybkie nagrzewanie się siedzenia do zbyt wysokiej temperatury po czym nastąpowawało w najbardziej czyłych miejscach i przerywanie obwodu. po złożeniu i zamontowaniu siedziska w samochodzie należy wymienić przełącznik na sprawny, na wszelki wypadek sprawdzić jego podawanie napięcia Sytuacja dosc niebezpieczna gdyż taka awaria grozi pożarem, naszczęcie w moim przypadku do tego niedoszło. Może ktoś napisać gdzie jest ten sterownik i jakie napięcie powinno być w B5 ?
-
[ALL B5] Problem z ogrzewaniem na auto
Normalne ? Wcześniej wydaje mi się że jak dawałem HI to dmuchało mi z wszystkich nawiewów. Czy to napewno tak ma być ? Tom
-
[ALL B5] Problem z ogrzewaniem na auto
Witam Panowie mam pytanko co może być powodem tego że na ustawieniach auto klimatronic od 23 do HI zamyka mi nawiewy środkowe na konsoli i dmucha tylko na nogi na na szybę. Jak dam ręcznie nawiew środkowy to wtedy dmucha na środek i wszystkie ustawienia inne ręcznie działają. Czy to nie może mieć coś wspólnego ze słabo chłodzącą klimą ? Tom
-
[ALL B5] Panel klimatronika, jaki numer (kod) i gdzie kupić?
Odgrzeję troszkę kotleta bo jedynie w tym poście znalazłem numer klimatronica 8D0820043N. Jaką wartością trzeba zakodować taki klimatronic 8D0820043N - auto po 2 lifcie roczin 99.
-
[B5 ABC] Naprawa podgrzewania w fotelach przednich
Sorki znalazłem jak już napisałem, nie denerwuj się kolego. no bez jaj! ja rozumie ze sa tematy ktore maja po paredziesiat czy pareset stron i ktos czegos nie moze znalesc i pyta jeszcze raz, ale ten ma tylko 3, na pierwszej stronie masz fotki i jakis tam opis jak te maty posprawdzac :gwizdanie: jak bys czegos nie rozumial to pisz, postaram sie pomuc
-
[B5 ABC] Naprawa podgrzewania w fotelach przednich
Witam Znalazłem fotel uszkodzony z podgrzewaniem ale nie chce go kupować w ciemno bo nie wiadomo czy podgrzewanie działa. Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić miernikiem czy obwód nie jest przerwany ?
-
[B5 ABC] Naprawa podgrzewania w fotelach przednich
Dzwoniłem dzisiaj do ASO - mata siedziska pasażera do B5 kosztuje 360 zł ;( Chyba trochę drogo. Najlepiej było by poszukać fotel grzany od anglika chyba w stanie obojętnym. Ciekawe czy maty grzewcze do passata są takie same ? Fotel do passata grzany moża kupić już za 100 zł: http://allegro.pl/item1186563506_vw_passat_b5_fl_fotel_prawy_lewy_grzany_air_bag.html
-
[B5 AFN] Ciągle pracujący wentylator klimatyzacji 2 bieg.
A czy wentylator na 2 biegu chodzi ci też jak zimniej na polu np. około 20 stopni ?
-
[B5 ABC] Naprawa podgrzewania w fotelach przednich
Ja mam dokładnie taki sam problem i mam zamiar się za to zabrać. Mam wypaloną dziurkę i strasznie parzy w tym miejscu. Rozwiązałeś może twój problem ?
-
[ALL B5] Mało wydajna klima
Witam U mnie klima traci wydajność wraz ze wzrostem temperatury na polu i już sam nie wiem co to może być ? Dodatkowo jak jest gorąco to strasznie często - nawet jak wolno jadę, wentylator się włącza na 2 bieg. Klima dobita i ciśnienie sprężarki ponad 12 bar więc ok. Więc już sam nie wiem co to może być ?
-
[B5 AVG] Wzrastające obroty na zimnym silniku
Witam Sprawdzałem dzisiaj Vagiem i błąd się nie pojawia i z obrotami dalej spokój. Zamiennik kupiłem w cenie 50 zł - 65 normalna cena detaliczna, z uszczelką i nową zawleczką w kpl. Znajomy sprzedawca powiedział, że to dobry zamiennik i nie było z nim problemu więc myślę, ze troszkę zaoszczędziłem w porównaniu z ceną oryginału.
-
[B5 AVG] Wzrastające obroty na zimnym silniku
Wymieniłem ten czujnik - zamiennik za 65 zł i chyba pomogło a co będzie dalej to zobaczymy. Błąd się wykasował ale nie wiem czy nie wrócił tak jak poprzednio. Dziś może sprawdzę. Jak by coś się działo dalej niepokojącego to będę pisał. Pozdrawiam i dziękuję.
-
[ALL B5] Klima znów działa jak powinna
Witam Panowie a co może być przyczyną że klima raz działa dobrze a innym razem słabo chłodzi. Sprężarka daję dobre ciśnienie powyżej 12 bar. Klima oczywiście dobita i filter rozprężny wymieniony.
-
[B5 AVG] Wzrastające obroty na zimnym silniku
wymien ten czujnik i problem zniknie ... Błąd czujnika mam od dawana a ten problem pojawił się od jakiegoś miesiąca. Pewnie zacznę od tego czujnika skoro tak mówisz.
-
[B5 AVG] Wzrastające obroty na zimnym silniku
Witam Mam problem ze wzrastającymi obrotami silnika do około 1100 obrotów. Dzieje tak jakiś czas po odpaleniu samochodu i przejechaniu kilkuset metrów - staję na światłach a tu 1100 obrotów ale po jakimś czasie to mija - może jak się silnik nagrzeje ? kilka razy zdarzyło mi się również że wskoczył na wyższe obroty zaraz przy zapalaniu i dodatkowo wtedy puścił czarnego bąka !!! Vag nie pokazuje żadnych błędów o prócz czujnika cieczy chłodzącej ale ten błąd mam od początku jak auto kupiłem. Co o tym myślicie ?
-
[ALL B5] Klima znów działa jak powinna
W Rzeszowie firma Szik cena 12 zł. http://www.szik.pl/
-
[ALL B5] Klima znów działa jak powinna
Witam Również napiszę coś o tym filterku. Byłem miesiąc temu na dobiciu klimy i miałem czyszczony ten filterek. Było jeszcze wtedy dość zimno więc wydawało mi się że wszystko jest ok. Jak nastały upały zauwazyłem że klima nie wyrabia a na LO wieje z temp. około 10-11 stopni. Pojechałem wczoraj jeszcze raz i sprawdzają wszystko - gaz jest ciśnienie około 12 bar więc sprężarka ok. Padła decyzja o sprawdzeniu filterka i okazało się że był już lekko zabrudzony po 1 miesiącu czymś w rodzaju spamru, grafitu ale opiłków nie było. Tym razem założyli nowy filterk ( 12 zł) i teraz temp. wylotu na LO jest 6 stopni przy 23 stopniach na polu. Zobaczymy co będzie jak będą upały i czy znowu się nie zapcha ? Skąd tam ten syf w układzie co zapycha ten filterek już po miesiącu ? No chyba że tamto czyszczenie nie pomogło.
-
[ALL B5] Jak często powinien się włączać wentylator klimatyzacji ?
Pod osłoną zbiorniczka na płyn od wspomagania chyba.