Treść opublikowana przez tom2009
-
[B5 AVG] Proste pytanko - jak sprawdzić czy turbo bierze olej ?
Kowi87 a tobie też łyka ? jak to wygląda u ciebie ?
-
[B5 AVG] Proste pytanko - jak sprawdzić czy turbo bierze olej ?
Mozesz zmeiniać spokojnie jak brał olej tak dalej bedzie brał :gwizdanie: ja zmieniłem przy ok300tys km przy 50% zwiększonej mocy A co polecasz ? Czy jesteś następnym wyznawcą Motula
-
[B5 AVG] Proste pytanko - jak sprawdzić czy turbo bierze olej ?
Myślę że expoloatuję w miarę normalnie - zazwyczaj krótka droga do miasta i od czasu do czasu jakiś wyjazd więc i autostrada się zdaży. Podsumowując. Sprawdzę węża od turbo jeszcze czy tam nie ma duzo oleju. A co myślicie o zmianie z 10w40 na 5w40 jeżeli silnik trochę łyka olej ? Spacjalnie nie piszę przebiegu samochodu bo zaraz i tak kilka osób napisze, że jak tyle bierze to silnik ma przejechane ze 400 tyś dokładnie Wystarczy pojezdzic bardziej pod czerwone pole to zobaczy sie ubytki Moja uwaga co do stanu oleju dotyczyła problemu który pojawił się u tom2009 przypuszczalnie podczas normalnej eksploatacji a nie bezmyślnego pałowania dlatego nie dziw się, że musisz dolewać.
-
[B5 AVG] Proste pytanko - jak sprawdzić czy turbo bierze olej ?
Ok dzięki sprawdzę. Wiosną sprawdzałem jak wygląda sytuacja w dolnym wężu od interkulera i było prawie sucho ....
-
[B5 AVG] Proste pytanko - jak sprawdzić czy turbo bierze olej ?
Właśnie jestem przed wymianą oleju. Obecnie mam zalenego mobila 10w40 i miałem zamiar zalać coś z 5W40 tylko się zastanawiam gdzie to spierdziela i czy nie będzie więcej spierdzielało.[br]Dopisany: 04 Październik 2011, 15:43_________________________________________________ u mnie nie cieknie ... nigdzie Przyczyną zużycia oleju może być turbina, uszczelnienia zaworów lub pierścienie zgarniające. Turbinę możesz sam wykluczyć wystarczy odkręcić opaskę i zobaczyć ile oleju masz w dolocie. Śladowe ilości są zawsze jak nazbierasz szklankę to puszcza turbina. Chodzi o ten wąż gumowy który przychodzi do turbiny ?
-
[B5 AVG] Proste pytanko - jak sprawdzić czy turbo bierze olej ?
Właśnie jestem przed wymianą oleju. Obecnie mam zalenego mobila 10w40 i miałem zamiar zalać coś z 5W40 tylko się zastanawiam gdzie to spierdziela i czy nie będzie więcej spierdzielało.[br]Dopisany: 04 Październik 2011, 15:43_________________________________________________ u mnie nie cieknie ... nigdzie
-
[B5 AVG] Proste pytanko - jak sprawdzić czy turbo bierze olej ?
a ubywa i nigdzie nie widać ... około 1-1,5L na 10 tyś od początku jak kupiłem fure.
-
[B5 AVG] Proste pytanko - jak sprawdzić czy turbo bierze olej ?
Witam Jak w temacie. Szukam ale znaleść nie mogę. Kazy pisze, że prawdopodbnie turbo mu bierze .... Czy jest jakiś sposób żeby to sprawdzić ? Tom2009
-
[ALL B5] Naprawa, poprawa lamp reflektorów audi a4 b5
Dobry instruktaż Wszystko ok tylko nie jest pokazane jak się składa tzn. skleja. Czy po podgrzaniu można to wszystko znów skleić do kupy czy trzeba jakiś silikon albo klej do tego ?
-
[ALL B5] Naprawa, poprawa lamp reflektorów audi a4 b5
Ciekawy filmik dotyczący czyszczenia lamp w A4 po lifcie:
-
Światła dzienne z wykorzystaniem modułu SD-2 modele B5 i B6
Coś tutaj na ten temat wątek się chyba rozkręca http://www.a6klub.pl/-a6-c5-swiatla-dzienne-vt33285,120.htm a chłopak z forum EagleOne chyba to robi
-
Światła dzienne z wykorzystaniem modułu SD-2 modele B5 i B6
Nie, ale zastanawiałem się nad nim, widać profesjonalną konstrukcję i wykonanie to nie to co SD 2. Warto jednak przeczytać kilka wątków wstecz zanim zadasz pytanie bo było już o nim pisane. Wątków o tym nie zauważyłem, co nieco piszą o tym na forum A6
-
Światła dzienne z wykorzystaniem modułu SD-2 modele B5 i B6
Witam Montował może ktoś moduł od tego usera http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=21379456
-
Naprawa zatartych wycieraczek
A gdzie można kupić takie oringi identyczne ? Kupiłem ale minimalnie większe bo identycznych nigdzie nie dostałem. Złożyłem na tych większych oringach i niby wszystko śmiga ok ale jak założyłem na jednym starym to jak ręką ruszałem to było troszkę lżej niż na nowym oringu większym. Ale złożyłem i niby wszystko śmiga ok. Jak będzie przymulać to zmienie tylko oringi a to robota na 10 minut bo już wszystkiego nie trzeba wymontowywać.
-
[B5 AVG] Ciężko działa wspomaganie
Chłopaki a co myślicie na temat koloru mojego płynu ? To chyba nie kolor mineralnego zielonego ?
-
[B5 AVG] Ciężko działa wspomaganie
Ja zacznę od wymiany płynu i chyba na tym skończę ...
-
[B5 AFN] Wyciek spod uszczelki miski i pokrywy zaworów
Witam Odgrzeje kotleta Czy żeby wymienić te gumki pod śrubami mocującymi pokrywę zaworów trzeba sciągać pokrywę ? Nie chciał bym jej odciągać bo pod pokrywą nie ma wycieku a leje mi się z tych dwóch gumek pod śrubami mocującymi. Tom
-
[B5 AVG] Ciężko działa wspomaganie
hihi nie wiedziałem że jest AVG 130 km. Mam tez Audi AVG i dlatego tak, a temat zacząłem odnośnie Passata bo też taki posiadam smiley Wszystko jasne. Jak zmieniłeś ten płyn i kiera coś chodzi lepiej ?
-
[B5 AVG] Ciężko działa wspomaganie
hihi nie wiedziałem że jest AVG 130 km.
-
[B5 AVG] Ciężko działa wspomaganie
Witam Podepnę się pod temat. Mam porównie z innym a4 w podobnym wieku i wydaję mi się, że u mnie ciężej chodzi wspomaganie. Od kiedy kupiłem samochód czyli koło 2 lat płynu nie dolewałem i więc nic nie ucieka, pompa chodzi cichutko tylko przy pełnym skręcę słychać. Więc uważam, że raczej z mechaniką wszystko ok. A teraz co do płynu w układzie to najlepiej widać na poniższej fotce: Nie ma to ani koloru zielonego ani różowego tylko jakiś przeźroczysty brąz bo niewiem czy on jest przepracowany tak strasznie czy ktoś mix zrobił chociaż auto było do końca serwisowane w ASO w DE. Zastanawiam się nad wymianą płynu. Poczytałem troszkę forum i mam mętlik a na zbiorniczku wyraźnie pisze, że ma być minerał. Piszecie, że minerał G002 został wycofany i teraz tylko G004 - syntetyk i to tylko z ASO bo tam faktycznie tego G002 już nie można kupić. Ale przecież ciągle jest dostępny Febi mineralny G002 M6162 jak na poniższej aukcji i niektórzy go polecają: http://allegro.pl/plyn-do-wspomagania-febi-m-6162-zielony-bmw-m3-m5-i1715782563.html Jak to w końcu jest ?? Lać syntetyk jak producent zaleca mineralny G002 ??? AA napisałem w tym wątku dlatego, że jego twórca też namieszł bo nazwał temat [b5 AVG] Ciężko działa wspomaganie a pisze o B5 1.9 TDi 130 KM, 2002 r - czy w tym były AVG ???? AVG to przecież 110 km i w 2002 to już chyba nie wychodziły Tom
-
Wydajność klimatyzacji w Audi A4 B6
Czy w B5 to też powinno pokazywać temp. na wylocie ? U mnie pokazuje na tych pozycjach 0. Tom
-
[B7 BKE] Problem z kontrolką oleju
Ja miałem czujnik zalany płynem chłodniczym podczas wymiany termostatu i miałem takie objawy jak ty z olejem. W B5 nie świeci na chwile po podniesieniu maski. Myśle że podniesieni bagnetu nie ma tu nic do tego.
-
[B7 BKE] Problem z kontrolką oleju
Uszkodzony czujnik. Podniesienie maski kasuje świecenie kontrolki. Podnieś maskę i zamknij i zobacz czy świecenei zgasnie.
-
[ALL] Serwis klimatyzacji w Rzeszowie ?
Witam Chłopaki czy mozecie polecić jakiś dobry i sprawdzony serwis klimatyzacji w Rzeszowie lub bliskich okolicach ? Szik w Tyczynie odradzam i nie polecam tam naprawiać klimy. Byłem 2 razy i bez diagnozy, kasę chcą niewiem za co i ściemę walą. Tom
-
[ALL B5] Klima znów działa jak powinna
Jak to można wymienić samemu bo jestem ciekawy