Treść opublikowana przez tom2009
-
W jakim banku konto osobiste ?
Tak tak bez opłat tylko opłatę za kartę co miesiąc już nie pamiętam ile. Najlepszy jest ING bo wszystko za free. jednorazowo 15 zł co miesiąc ale nie 15. Mam tam konto. wydajemy Ci kartę debetową, pozwalającą na dowolne korzystanie ze środków na koncie przy zakupach oraz poprzez wypłatę z bankomatu; sam ustalasz łatwy do zapamiętania kod PIN; opłata za kartę to tylko 5 zł miesięcznie jeśli Alior Bank jest Twoim "głównym bankiem" (sprawdź, co to oznacza);
-
W jakim banku konto osobiste ?
Tak tak bez opłat tylko opłatę za kartę co miesiąc już nie pamiętam ile. Najlepszy jest ING bo wszystko za free.
-
[B5 ABC] Naprawa podgrzewania w fotelach przednich
jest z tym troszkę, roboty najwięcej ze zwaleniem materiału, i jego założeniem, bo trzeba miec troszkę cierpliwości to tych metalowych spinek, jakbyś był z okolic to być podrzucił i byśmy powalczyli, a tak to musisz kogoś szukać :gwizdanie: metalowe spinki obciąć i w to miejsce dać plastikowe opaski zaciskowe i po problemie. miejsca jest nie wiele, także samo zakładanie opasek nawet nie bedzie łatwe, ja to ogarnąłem na tych ori spinkach one są zanurzone w piankę fotela, także nie powinny przeszkadzac Zakładnaie opasek jest super łatwe - przetestowałem na swoim fotelu. jak zacząłem te spinki doginać to myslałem że mnie szlak trafi ale dobrze ze mi znajomy podpowiedział bo sam wczesniej robił i zakładał tez opaski.
-
[B5 ABC] Naprawa podgrzewania w fotelach przednich
jest z tym troszkę, roboty najwięcej ze zwaleniem materiału, i jego założeniem, bo trzeba miec troszkę cierpliwości to tych metalowych spinek, jakbyś był z okolic to być podrzucił i byśmy powalczyli, a tak to musisz kogoś szukać :gwizdanie: metalowe spinki obciąć i w to miejsce dać plastikowe opaski zaciskowe i po problemie.
-
[B5 AVG] Proszę o ocenę logów - twarda praca i telepanie budą na jałowym biegu
Wymieniłem w lecie czyjnik temperatury i cieczy chłodzacej ( termostat był wczesniej wymieniony). Kupełem zamiennik czujnika, kurde strasznie ciężko mi się teraz fura nagrzewa. Czy przyczyną może być ten czujnik ?? Nie sądze zeby termostat się z...ł, kupiłem ori.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Witam Chłopaki czy możecie polecić kogoś sprawdzonego na podkarpaciu, kto mógłby mi silnik AVG 110km zawirusować ?
-
[B6 AVF] Jakie żarówki w lampach soczewkowych ?
U którego sprzedającego kupowałeś bo nie chcę znowu kupić jakiejś chińszczyzny i zastanawiam się czy nie kupic tych PLUS ?
-
[B6 AVF] Jakie żarówki w lampach soczewkowych ?
Kupowałem na tej aukcji i nie polecam !!! Bo to na 100% jakaś China. http://allegro.pl/philips-crystal-vision-4300k-h7-lepsze-od-blue-vis-i1238219116.html Już odesłałem ten szais sprzedającemu. Popatrzcie na zjęcie na tej aucji: http://allegro.pl/philips-crystal-vision-4300k-h7-i1294579903.html Zobaczcie jak schodzi farba i po Chińsku pisze na opakowaniu a u tamtego co ja kupiłem była na tym naklejka na zdjęciach na aukcji.
-
[B6 AVF] Jakie żarówki w lampach soczewkowych ?
Wita Zakupiłem żarówki Philips crystal vision. To chyba jakieś chińczyki !!! Jedna żarówka tak jak by była pobrudzona i ta farba niebieska co jest pokryta żarówka jakaś na jednej jakby powycierana. Założyłem te żarówki i jedna świeci jaśniej - żółto ta co była powycierana. Jakieś dziwne to opakowanie i te żarówki i coś mi podpowiada że to jakaś chińszczyzna. Światło jakieś strasznie niebieskie a miało być białe. Raczej lepiej nie świecą niż moje wcześniejsze Osram a jaki model to nie wiem bo już z nimi kupiłem. Będę próbował je oddać bo jakość daje dużo do myślenia. Doczytałem sobie komentarz jednego z kupujących: "Niestety ale zakupione zarowki Philips Crystal Vision to tania podroba-po 15 minutach od zalozenia z jednej z zarowek zeszla farba,a po kolejnych 10 minutach zarowka przestala swiecic!!!!!!!!!Stanowczo odradzam!!!!!!! [Odpowiedź z:wto 06 lip 2010 12:54:54 CEST] Klient nie reklamował żarówek, nie skorzystał z propozycji ich wymiany, nie przesłał nawet zdjęć rzekomo przepalonych żarówek. Jedyne na czym mu zależało, to wystawienie negatywnego komentarza. Czyżby działania zazdrosnej konkurencji?"
-
[ALL] Płukanie silnika
a kopci lekko na biało po odpaleniu na zimnym ? Tak kopci lekko na zimnym na biało, znajomy mechaniek powiedział mi że to prawdopodobnie uszczelniacze. Powiedział że w AVG trzeba ściagac głowice żeby wymienic uszczelniacze ?? Podobno sa inne niż w AFN. moze np troszke przez stwardniałe gumki uszczelniaczy zaworów ubywac Może ale pełen syntetyk wpłynie również korzystniej na stan uszczelnienia w całym silniku. Zalej x-cessa jeżeli uznasz, że zużycie jest jeszcze większe to zawsze możesz wrócić do obecnego oleju ale myślę, że zmiana wpłynie raczej na + dla twojego AVG. W rodzinie jeździ identyczny model na motulu x-cess 5w40 z przebiegiem 235 tkm i zmiana oleju na pełen syntetyk w ogóle nie wpłynęła negatywnie na jego stan techniczny. Zaleje pewnie ten pełny syntetyk tylko pierwsze na wszelki wypadek sprawdzę to ciśnienie na cylindrach przy okzacji roboty przy rozrządzie. Ale jaki olej to jeszcze niewiem, myślałem raczej o mobilu.
-
[ALL] Płukanie silnika
a kopci lekko na biało po odpaleniu na zimnym ? Tak kopci lekko na zimnym na biało, znajomy mechaniek powiedział mi że to prawdopodobnie uszczelniacze. Powiedział że w AVG trzeba ściagac głowice żeby wymienic uszczelniacze ?? Podobno sa inne niż w AFN. moze np troszke przez stwardniałe gumki uszczelniaczy zaworów ubywac
-
[ALL] Płukanie silnika
amochód połyka około 0,5L na 10 000 tyś. km - jeżdżę krótkie dystanse raczej. Jesienią i zimą ledwo się dogrzewa .... Wycieków zero, silnik suchutki i turbi raczej tez nie bierze.
-
[ALL] Płukanie silnika
hihi juz ubywa i dlatego się boję, że zacznie więcej ubywać.
-
[ALL] Płukanie silnika
Trochę się boję że zacznie brać więcej ale chyba spróbuję. Nidługo bedę zmianiał rozrząd więc sprawdzę przy okazji ciśnienie na cylindrach.
-
[ALL] Płukanie silnika
Skoro bierze Ci 0,5 na 10 000 to nie ma przejechane 165 tylko 265,ja mam przejechane 190 i od wymiany do wymiany nie dolewam ani kropli,wymiana co (10 000) a co do oleju,lej taki jaki był. Pytam co myślicie o zmianie oleju a ty mi piszesz jaki mam przebieg, jak masz ochote to podam ci vin i podjedziesz sobie do ASO i sprawdzisz - ja sprawdzałem przed zakupem.
-
[ALL] Płukanie silnika
Witam Niedługo czeka mnie wymiana oleju. Ori przebieg to 165 tyś. Zalany był 10w40 i ja taki zalałem. Samochód połyka około 0,5L na 10 000 tyś. km. Zastanawiam się nad zmianą na 5W. Co o tym myślicie ?
-
[B6 AVF] Jakie żarówki w lampach soczewkowych ?
PHILIPS CRYSTAL VISION - te żarówki może ktoś testował ? Podobno nowość. http://allegro.pl/philips-crystal-vision-4300k-h7-lepsze-od-blue-vis-i1238219116.html
-
[B5 ABC] Naprawa podgrzewania w fotelach przednich
Witam Więc jestem po naprawie podgrzewania fotela. Miałem przepalony przewód łączący 2 wysepki siedzenia. Zlutowałem to i zaizolowałem ale nie wiem na jak długo to wystarczy bo miałem dość duże przepalenie i wypalenie w piance siedziska - na pokryciu fotela też było widać że jest przypalone. Za radą kolegi te druty łączące tapicerkę z fotelem obcinałem a nie rozginałem a potem łączyłem to na opaskach zaciskowych i super to wyszło wszystko. I lepiej jak was parzy choć troszkę fotel to go nie używajcie tylko rozbierajcie bo jak zlekceważyłem to i dużo mi wypaliło w fotelu. A te opaski to super pomysł bo można sporo czasu zaoszczędzić.
-
[ALL B5] Demontaż panelu climatronica
Ramkę trzeba wyciągnąć, która jest na wcisk a potem to już trzeba rozkręcać chyba.
-
[B5 ABC] Naprawa podgrzewania w fotelach przednich
A nie możesz zmierzyć sam u siebie ?
-
[B5 ABC] Naprawa podgrzewania w fotelach przednich
Dzisiaj zmierzyłem napięcie na kostce zielonej na tych grubych bolcach: http://img410.imageshack.us/i/sprawdzamy.jpg i okazało się, że napięcie na pozycji 1-6 potencjometru wynosi 1,8V bez włączonego silnika a na zapalonym silniku 2V i coś mi się to za bardzo nie podoba bo napięcie chyba powinno wzrastać no chyba że mierzę nie tu gdzie trzeba. Co o tym myślicie ?
-
[B6 BDG] Podgrzewanie foteli - jeden nie grzeje
Sorry że odgrzewam kotleta ale co to za taśma ? Możesz coś dokładniej jak ona się nazywa i gdzie można ją kupić ?
-
[ALL B5] Demontaż panelu climatronica
Jak ?
-
Alarmy centralne zamki elektryczne szyby
Namiarów dokładnych nie znam. Mogę jedynie wytłumaczyć mniej więcej.
-
Alarmy centralne zamki elektryczne szyby
możesz jeszcze próbować a jak nie to napisz na priv to powiem ci jak dojechać do niego