Treść opublikowana przez tom2009
-
Kodowanie sterowników w Audi A4 B5 (1995-2001)
Witam Mam problem. Nie mogę się połączyć z kontrolerem centralnego 46. Silnik AVG 99rok. Ze wszystkim innym się łączę z wyjątkiem kanału 46. Może wiecie co to może być ?
-
[ALL] Urlop nad Morzem
Taniej to raczej nie będzie no chyba, że żarcie z PL bierzesz i nic tam nie kupujesz. Ale pogoda prawie gwarantowana.
-
Można uniknąć mandatu z fotoradaru!
Oto co piszą na onecie: http://moto.onet.pl/1642503,1,mozna-uniknac-mandatu-z-fotoradaru,artykul.html?node=2
-
Polecane opony letnie
O tych uniroyalach dobrze się ludzie wypowiadają, tylko podobno szybko się ściearają. Ale niewiem czy się nie skuszę ...
-
Polecane opony letnie
Witam Zastanawiam się co wybrać: Michelin ENERGY SAVER 195/65 R15 91 H Uniroyal RainExpert 195/65 R15 91 H Continental ContiPremiumContact 2 195/65 R15 91 H Co byście poradzili ?
-
[ALL B5] Olej w rurze do Intercoolera,prosze o wyjaśnienie.
Możesz napisać jak ten odstojnik zrobić ? Bo też mi ubywa oleju i chciałbym sprawdzić czy to nie przez odmę.
-
[B5 ADP] Regeneracja wahaczy - pytania
Trzeba by pytać w HPA-TEST na ul. Podkarpackiej ale ja ich po ostatniej wymianie wahaczy omijam z daleka i już nigdy tam nic nie będę robił. A szkoda o nich gadać i się denerwować. Teraz coś mi stuka i uderze na przeciko hpa bo słyszałem że solidnie robią chociarz tam też miałem przejścia kilka lat temu .....tuleje na tylnej belce miały luz i je przyspawali ..
-
[ALL B5] nie działa ogrzewanie po wymianie sprzęgła - była ściągnięta klema z ak
Witam Panowie u kolegi po wymianie sprzęgła i dwumasa - ściągnięta była klema z aku podczas roboty, nie działa ogrzewanie. Co się mogło stać ? Vag nie pokazuje, żadnych błędów. Dziwna sprawa, czy to może być związane z odłączeniem akumulatora ? W climatroniku też nie ma żadnych błędów. Rurki idące do nagrzewnicy są ciepłe. Proszę o pomoc bo trochę zimno A błędów w klimatroniku nie ma ale zamiast 00.0 jest .0 czy to nie dziwne ? Auto ma stary klimatronik bo to 97 przed liftem. Tom
-
[ALL B5] Zestaw naprawczy pompki centralnego zamka z allegro
Tak
-
[ALL B5] Zestaw naprawczy pompki centralnego zamka z allegro
Mi też się wydaje że to za bardzo nie obojętne ale podłącze tak jak napisałeś czyli cienki do wlewu paliwa. [br]Dopisany: 10 Luty 2011, 20:57_________________________________________________Doszła dzisiaj pompka - kompresorek. Jest kompresorek od jakiejś inne pompki - od jakiegoś auta z grupy vag. Wężyk nie jest ori tylko jakiś kombinowany jak w jakimś poście u nas na forum ktoś pokazywał !! Jutro podłącze i zobaczę czy wszystko ok. Gostek kupuje jakieś tańsze pomki i wymontowuje kompresorki i przerabia wężyk i sprzedaje i to cała filozofia. Tom
-
[ALL B5] Zestaw naprawczy pompki centralnego zamka z allegro
ok ale ten co kupiłem od niego te pompke napisał mi że nie ma to znaczenia. Ważne żeby było szczelne.
-
[ALL B5] Zestaw naprawczy pompki centralnego zamka z allegro
za późno ... czekam na paczkę
-
[ALL B5] Zestaw naprawczy pompki centralnego zamka z allegro
Kurde ale jedną rzecz zawaliłem i to strasznie a mianowicie te 2 wężyki co dochodzą do pompki musiałem odciąć zaraz koło złączki bo nie mogłem tego zdjąć teraz już wiem jak to jest zaciśnięte. Wężyki są długie więc na gorąco je nałożę ponownie na te białe zaciski. Ale jedna ta złączka ma większą średnicę na łączeniu z pompką a druga mniejszą i teraz pytanie - który wężyk do którego otworu ? Wiem który jest od zbiornika bo jak dmuchnę to coś przeskakuje w zbiorniku i go otwiera. Kgrkgr może masz to na wierzchu i możesz dmuchnąć i zobaczyć który to ma być do otwierania wlewu zbiornika ? Ten cieńszy czy ten węższy ? Jakieś tam napisy są na tych węzykach ale ciemno było i nie doczytałem bo może są podpisane jakoś inaczej ? Tom
-
[ALL B5] Zestaw naprawczy pompki centralnego zamka z allegro
Nie mam czasu na szukanie. Kupiłem od tego kolesia: http://allegro.pl/show_item.php?item=1432526744 jak dojdzie to dam znać. Zastanawiam się na tym czy otworze zbiornik paliwa jak mam wyciągniętą pompkę ??? Tom
-
[ALL B5] Zestaw naprawczy pompki centralnego zamka z allegro
Też się zastanawiałem jak on to robi i skąd to bierze.
-
[ALL B5] Zestaw naprawczy pompki centralnego zamka z allegro
Witam Przestał mi działać centralny zamek. po podłączeniu waga mam następujące błędy: Control Module Part Number: 8D0 862 257 B Component and/or Version: ZV-Pumpe, Funk D12 Software Coding: 12865 Work Shop Code: WSC 06325 2 Faults Found: 01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak) 35-00 - - 00956 - Key 2 09-00 - Adaptation Limit Surpassed Po odciągnięciu przewodów powietrznych okazało się że pompka nie pompuje. Rozebrałem pompkę i po podniesieniu tego denka na 3 śruby okazało się że wirnik jest połamany ale silniczek działa. Znalazłem na allegro taki zestaw - kpl kompresorek: http://allegro.pl/kompresorek-do-audi-pompka-centralnego-zamka-a3-a4-i1432526744.html Czy ktoś może już kupował coś takiego i zakładał u siebie. Tylko się zastanawiam czy ja muszę kupować cały kompresorek czy tylko wystarczyło by kupić spalony kompresorek używany ze sprawnym wirnikiem ? A może ktoś z forumowiczów ma taki wirniczek ??
-
[ALL B5] Gdzie kupić kołki/ klipsy do łączenia osłony silnika z nadkolem
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Strasznie drogie te kołki. Czyli kpl. to: 4A0805163 - klip 4A0805137A - podkładka zabezpieczająca 4A0805121A - kołek mocujący Może ktoś sprzedaje jakieś zamienniki .... tom
-
[ALL B5] Gdzie kupić kołki/ klipsy do łączenia osłony silnika z nadkolem
Witam Zabardzo niewiem jak to się nazywa i nie mogę nigdzie znaleść. Chodzi mi o te kpl klipsy / kołki do łączenia osłony silnika od dołu z nadkolem po 2 sztuki na stronę. Jak to się nazywa i gdzie to można kupić ? Może się orientujecie ?
-
[B5 AFN] Wymiana szklanek.
a do tej teorii nie ma nik nic do powiedzenia
-
[B5 AFN] Wymiana szklanek.
Mam pytanko co do silnika AVG - podobno to to samo. Czy da się tam wymienić uszczelniacze bez wyciągania głowicy ? Pytałem o to jednego mechanika, który bardzo dobrze zna się na audi - pracował w aso i powiedział że w avg trzeba ściągać głowicę bo jak wymieniali bez ściągania to potem czasami coś tam się działo bo uszczelniacze są inne niż w AFN. Czy ktoś wymieniał uszczelniacze w AVG i może coś na ten temat napisać ?
- Kody climatronika Audi A4 B5
-
W jakim banku konto osobiste ?
ale są wpłatomaty i szybciej niż przy okienku i nie widzę problemu. Ogólnie ING direct to najlepsze konto jakie miałem. A ma może ktoś tam konto w domu maklerskim ?
-
W jakim banku konto osobiste ?
Tak ale w placówce Cię nie obsłużą chyba. (chyba, że się zmieniło) chyba tak bo jak coś robisz w placówce to płacisz kasę tak jak kolega napisał np. wpłacanie kasy.
-
W jakim banku konto osobiste ?
W ing direct nie płaci się za przelewy i jest wszystko free.
-
W jakim banku konto osobiste ?
Tak tak bez opłat tylko opłatę za kartę co miesiąc już nie pamiętam ile. Najlepszy jest ING bo wszystko za free. jednorazowo 15 zł co miesiąc ale nie 15. Mam tam konto. wydajemy Ci kartę debetową, pozwalającą na dowolne korzystanie ze środków na koncie przy zakupach oraz poprzez wypłatę z bankomatu; sam ustalasz łatwy do zapamiętania kod PIN; opłata za kartę to tylko 5 zł miesięcznie jeśli Alior Bank jest Twoim "głównym bankiem" (sprawdź, co to oznacza); przyznaje placisz 4 zł za kartę miesięcznie jeżeli alior jest twoim bankiem głównym czyli takim naktóry spływa wynagrodzenie od pracodawcy,[br]Dopisany: 21 Grudzień 2010, 17:01_________________________________________________ Potwierdzam. Odradzam też Alior - u nich wszystko jest dobrze dopóki nie pojawi się problem. to wszędzie tak bywa! Płacę co miesiąc w aliorze ale nie spływa tam moje wynagrodzenie.