Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Można uniknąć mandatu z fotoradaru!

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Bylem nad morzem w święta tyle koszy wystawionych w zachodniopomorskim czy oznaczone to bym nie powiedział .

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

To przeczytajcie to :)

Krótki poradnik jak nie płacić za przekroczoną prędkość (radar)

- Bardzo grzecznie zachowujemy się w stosunku do policjantów ( zasada główna )

- Prosimy o legalizację radaru ( udajemy że dokładnie czytamy bo na 100% jest OK )

- Zgłaszamy małą uwagę:

- Panie Poruczniku ( grzecznie, niezależnie od stopnia - policjanci to lubią)

- ta legalizacja jest jak najbardziej w porządku, dziękuje,

ale prosiłbym jeszcze o pokazanie legalizacji na zasilanie przyrządu pomiarowego.

Tu dostrzegamy wielkie oczy "Pana Porucznika"...

- Mówimy dalej

- Widzi Pan, zgodnie z Ustawą o Miarach i Wagach art 63, legalizacji podlega cały przyrząd pomiarowy,

łącznie z zasilaniem, jeżeli nie pochodzi ono z sieci 230V.

Proszę więc o pokazanie legalizacji na akumulator i instalację elektryczną pojazdu Panów Policjantów.

- Oczywiście taki dokument nie istnieje.

- Sprawa trafi więc do Sądu Grodzkiego - to nasza uwaga.

Piszemy tymczasem do Głównego Urzędu Miar i Wag pismo/zapytanie,

w którym prosimy o opinię czy zasilanie przyrządu pomiarowego ( np: wagi ) ma wpływ na wynik pomiaru.

Dostajemy odpowiedz że "oczywiście że tak", oraz pouczenie że:

jeżeli będziemy używali wagi elektronicznej, a więc urządzenia pomiarowego które ma legalizację,

natomiast bateria lub akumulator legalizacji nie posiada,

to nie tylko wynik pomiaru jest dotknięty wadliwością a więc niezgodny z prawem,

ale i użytkownik posługujący się nie legalizowanym urządzeniem pomiarowym popełnia wykroczenie

i podlega karze.

W Sądzie Grodzkim na sprawie pokazujemy odpowiedź z GUMiW i prosimy Wysoki Sąd,

by nie wymierzał kary "Panu Porucznikowi" za posługiwanie się

urządzeniem pomiarowym które nie posiada legalizacji, a to z powodu znikomej szkodliwości społecznej jego czynu.

Opublikowano

To przeczytajcie to :)

Krótki poradnik jak nie płacić za przekroczoną prędkość (radar)

- Bardzo grzecznie zachowujemy się w stosunku do policjantów ( zasada główna )

- Prosimy o legalizację radaru ( udajemy że dokładnie czytamy bo na 100% jest OK )

- Zgłaszamy małą uwagę:

- Panie Poruczniku ( grzecznie, niezależnie od stopnia - policjanci to lubią)

- ta legalizacja jest jak najbardziej w porządku, dziękuje,

ale prosiłbym jeszcze o pokazanie legalizacji na zasilanie przyrządu pomiarowego.

Tu dostrzegamy wielkie oczy "Pana Porucznika"...

- Mówimy dalej

- Widzi Pan, zgodnie z Ustawą o Miarach i Wagach art 63, legalizacji podlega cały przyrząd pomiarowy,

łącznie z zasilaniem, jeżeli nie pochodzi ono z sieci 230V.

Proszę więc o pokazanie legalizacji na akumulator i instalację elektryczną pojazdu Panów Policjantów.

- Oczywiście taki dokument nie istnieje.

- Sprawa trafi więc do Sądu Grodzkiego - to nasza uwaga.

Piszemy tymczasem do Głównego Urzędu Miar i Wag pismo/zapytanie,

w którym prosimy o opinię czy zasilanie przyrządu pomiarowego ( np: wagi ) ma wpływ na wynik pomiaru.

Dostajemy odpowiedz że "oczywiście że tak", oraz pouczenie że:

jeżeli będziemy używali wagi elektronicznej, a więc urządzenia pomiarowego które ma legalizację,

natomiast bateria lub akumulator legalizacji nie posiada,

to nie tylko wynik pomiaru jest dotknięty wadliwością a więc niezgodny z prawem,

ale i użytkownik posługujący się nie legalizowanym urządzeniem pomiarowym popełnia wykroczenie

i podlega karze.

W Sądzie Grodzkim na sprawie pokazujemy odpowiedź z GUMiW i prosimy Wysoki Sąd,

by nie wymierzał kary "Panu Porucznikowi" za posługiwanie się

urządzeniem pomiarowym które nie posiada legalizacji, a to z powodu znikomej szkodliwości społecznej jego czynu.

dobre w przyszłości w razie czego trzeba będzie zapamiętać porady z poradnika :good:

Opublikowano

tylko problem pojawia się jak fotoradar jest stacjonarny, a w takich przypadkach legalizacja obejmuje całe urządzenie, włącznie z wbudowanym akumulatorem.

Opublikowano

To przeczytajcie to :)

Krótki poradnik jak nie płacić za przekroczoną prędkość (radar)

- Bardzo grzecznie zachowujemy się w stosunku do policjantów ( zasada główna )

- Prosimy o legalizację radaru ( udajemy że dokładnie czytamy bo na 100% jest OK )

- Zgłaszamy małą uwagę:

- Panie Poruczniku ( grzecznie, niezależnie od stopnia - policjanci to lubią)

- ta legalizacja jest jak najbardziej w porządku, dziękuje,

ale prosiłbym jeszcze o pokazanie legalizacji na zasilanie przyrządu pomiarowego.

Tu dostrzegamy wielkie oczy "Pana Porucznika"...

- Mówimy dalej

- Widzi Pan, zgodnie z Ustawą o Miarach i Wagach art 63, legalizacji podlega cały przyrząd pomiarowy,

łącznie z zasilaniem, jeżeli nie pochodzi ono z sieci 230V.

Proszę więc o pokazanie legalizacji na akumulator i instalację elektryczną pojazdu Panów Policjantów.

- Oczywiście taki dokument nie istnieje.

- Sprawa trafi więc do Sądu Grodzkiego - to nasza uwaga.

Piszemy tymczasem do Głównego Urzędu Miar i Wag pismo/zapytanie,

w którym prosimy o opinię czy zasilanie przyrządu pomiarowego ( np: wagi ) ma wpływ na wynik pomiaru.

Dostajemy odpowiedz że "oczywiście że tak", oraz pouczenie że:

jeżeli będziemy używali wagi elektronicznej, a więc urządzenia pomiarowego które ma legalizację,

natomiast bateria lub akumulator legalizacji nie posiada,

to nie tylko wynik pomiaru jest dotknięty wadliwością a więc niezgodny z prawem,

ale i użytkownik posługujący się nie legalizowanym urządzeniem pomiarowym popełnia wykroczenie

i podlega karze.

W Sądzie Grodzkim na sprawie pokazujemy odpowiedź z GUMiW i prosimy Wysoki Sąd,

by nie wymierzał kary "Panu Porucznikowi" za posługiwanie się

urządzeniem pomiarowym które nie posiada legalizacji, a to z powodu znikomej szkodliwości społecznej jego czynu.

Tak tak tak a świstak siedzi i składa te akumulatorki na lewo i dlatego nie mają homologacji. O takich rzeczach możemy sobie popisać a znając życie nikt przy niech nie powie tego tym bardziej, że każdy wie i tak czym to się skończy. Nie dzisiaj to jutro :wink4:

Opublikowano

To przeczytajcie to :)

Krótki poradnik jak nie płacić za przekroczoną prędkość (radar)

- Bardzo grzecznie zachowujemy się w stosunku do policjantów ( zasada główna )

- Prosimy o legalizację radaru ( udajemy że dokładnie czytamy bo na 100% jest OK )

- Zgłaszamy małą uwagę:

- Panie Poruczniku ( grzecznie, niezależnie od stopnia - policjanci to lubią)

- ta legalizacja jest jak najbardziej w porządku, dziękuje,

ale prosiłbym jeszcze o pokazanie legalizacji na zasilanie przyrządu pomiarowego.

Tu dostrzegamy wielkie oczy "Pana Porucznika"...

- Mówimy dalej

- Widzi Pan, zgodnie z Ustawą o Miarach i Wagach art 63, legalizacji podlega cały przyrząd pomiarowy,

łącznie z zasilaniem, jeżeli nie pochodzi ono z sieci 230V.

Proszę więc o pokazanie legalizacji na akumulator i instalację elektryczną pojazdu Panów Policjantów.

- Oczywiście taki dokument nie istnieje.

- Sprawa trafi więc do Sądu Grodzkiego - to nasza uwaga.

Piszemy tymczasem do Głównego Urzędu Miar i Wag pismo/zapytanie,

w którym prosimy o opinię czy zasilanie przyrządu pomiarowego ( np: wagi ) ma wpływ na wynik pomiaru.

Dostajemy odpowiedz że "oczywiście że tak", oraz pouczenie że:

jeżeli będziemy używali wagi elektronicznej, a więc urządzenia pomiarowego które ma legalizację,

natomiast bateria lub akumulator legalizacji nie posiada,

to nie tylko wynik pomiaru jest dotknięty wadliwością a więc niezgodny z prawem,

ale i użytkownik posługujący się nie legalizowanym urządzeniem pomiarowym popełnia wykroczenie

i podlega karze.

W Sądzie Grodzkim na sprawie pokazujemy odpowiedź z GUMiW i prosimy Wysoki Sąd,

by nie wymierzał kary "Panu Porucznikowi" za posługiwanie się

urządzeniem pomiarowym które nie posiada legalizacji, a to z powodu znikomej szkodliwości społecznej jego czynu.

W programie "Uwaga Pirat" jeden gość poprosił ich właśnie, najpierw o legalizację urządzenia, a następnie o homologację urządzenia zasilającego i mandatu nie przyjął. Policjanci byli bardzo zdziwieni nie przyjęciem mandatu z tego powodu. Nie powiedzieli w programie jak to się skończyło tylko go wyśmiali komentarzami Knapika.

Opublikowano

To przeczytajcie to :)

Krótki poradnik jak nie płacić za przekroczoną prędkość (radar)

- Bardzo grzecznie zachowujemy się w stosunku do policjantów ( zasada główna )

- Prosimy o legalizację radaru ( udajemy że dokładnie czytamy bo na 100% jest OK )

- Zgłaszamy małą uwagę:

- Panie Poruczniku ( grzecznie, niezależnie od stopnia - policjanci to lubią)

- ta legalizacja jest jak najbardziej w porządku, dziękuje,

ale prosiłbym jeszcze o pokazanie legalizacji na zasilanie przyrządu pomiarowego.

Tu dostrzegamy wielkie oczy "Pana Porucznika"...

- Mówimy dalej

- Widzi Pan, zgodnie z Ustawą o Miarach i Wagach art 63, legalizacji podlega cały przyrząd pomiarowy,

łącznie z zasilaniem, jeżeli nie pochodzi ono z sieci 230V.

Proszę więc o pokazanie legalizacji na akumulator i instalację elektryczną pojazdu Panów Policjantów.

- Oczywiście taki dokument nie istnieje.

- Sprawa trafi więc do Sądu Grodzkiego - to nasza uwaga.

Piszemy tymczasem do Głównego Urzędu Miar i Wag pismo/zapytanie,

w którym prosimy o opinię czy zasilanie przyrządu pomiarowego ( np: wagi ) ma wpływ na wynik pomiaru.

Dostajemy odpowiedz że "oczywiście że tak", oraz pouczenie że:

jeżeli będziemy używali wagi elektronicznej, a więc urządzenia pomiarowego które ma legalizację,

natomiast bateria lub akumulator legalizacji nie posiada,

to nie tylko wynik pomiaru jest dotknięty wadliwością a więc niezgodny z prawem,

ale i użytkownik posługujący się nie legalizowanym urządzeniem pomiarowym popełnia wykroczenie

i podlega karze.

W Sądzie Grodzkim na sprawie pokazujemy odpowiedź z GUMiW i prosimy Wysoki Sąd,

by nie wymierzał kary "Panu Porucznikowi" za posługiwanie się

urządzeniem pomiarowym które nie posiada legalizacji, a to z powodu znikomej szkodliwości społecznej jego czynu.

nowe radary mają własne zasilanie (wbudowane akumulatorki) i to na 10% nie wypali

Opublikowano

"jeżeli będziemy używali wagi elektronicznej, a więc urządzenia pomiarowego które ma legalizację"

Niestety przepis dotyczy tylko urządzeń do pomiaru masy - a radarów nie :thumbdown:

Czyli powołujemy się na nieadekwatny przepis. Jak sąd ciemny to się uda.

Na marginesie widziałem homologacje radaru na własne oczy w zakresie 0-200km/h.

Ekspert wyjaśniał że 210km/h legalizacja nie obejmuje = brak legalizacji = sprawa wygrana

Ostatnio jednak ponoć robią do 250 a autostradowcy do 300 :(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.