Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Olej w rurze do Intercoolera,prosze o wyjaśnienie.


sol124

Rekomendowane odpowiedzi

Audi A4 1.9 TDI 110km,po sprawdzeniu rury która idzie od turbo do intercoolera pojawił się olej,czy to mam rozumieć że trzeba zrobić turbo czy to normalna sprawa??Zaznaczam że troszkę ubywa mi oleju.Proszę o odpowiedz.Dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontroluj ubywanie oleju co ileśtam km. Śladowe ilości bedą z odmy, większe ilości raczej już z turbawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem. na dniach montuje odstojnik oleju z odmy i się okaże skąd ten olej..

Możesz napisać jak ten odstojnik zrobić ? Bo też mi ubywa oleju i chciałbym sprawdzić czy to nie przez odmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie np. tą aukcję http://allegro.pl/oil-catch-tank-zbiornik-odmy-niebieski-gt-wrx-sti-i1501058854.html

wąż z odmy idzie do tego pojemnika, a drugi tam gdzie wchodzi odma czyli zaraz przed turbo. cały syf z odmy powinien zostawać w zbiorniczku. u niektórych to wyglądało tak:

dscf7408.jpg

luknij sobie na ten temat: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=72408.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

film olejowy zawsze bedzie obecny w układzie TURBO >IC

ale sa to niewielkie ilości gdy zaczyna kapac w rurach i ubywac olej na bagnecie to zapewne turbo puszcza na uszczelniaczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wczoraj zauważyłem że mam upaćkany ic. Nawet osłona pod spodem jest już brudna. Narazie zabiorę się za czyszczenie i będę obserwował stan na bagnecie. Zobaczymy co dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90

Podłączę się do tematu, b5 1Z, w "wężu" od intercoolera znajomy znalazł olej,ilość około 1 kieliszka ;)

Moje pytanie - martwić się, czy raczej przejść do porządku dziennego? Dodam,że na dolewki od wymiany do wymiany zużywam ok. 1 litr oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu, b5 1Z, w "wężu" od intercoolera znajomy znalazł olej,ilość około 1 kieliszka ;)

Moje pytanie - martwić się, czy raczej przejść do porządku dziennego? Dodam,że na dolewki od wymiany do wymiany zużywam ok. 1 litr oleju.

kieliszek to normalka

jaki olej masz zalany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...