Treść opublikowana przez Kober
-
[B5 ALL] Gwoździem po lakierze
witam, ktos mi wczoraj zafundowal ryse od nadkola do nadkola, prawdopodobnie przy uzyciu gwozdzia. rysa nie jest gruba, ale siega do bialego podkladu (?). czy mozna cos na wlasna reke z tym zrobic, czy tez trzeba odwiedzic lakiernika? pozdrawiam, k.
-
[ C5 A6 1.9 TDI AFN ] Pekniety pierscien czujnika ABS.
moglbys zdradzic ile sobie za ten pierscien zycza w serwisie?
-
[B5 ADP] Dziwne tarcie przy hamowaniu
nie, to nie opony - ten sam efekt wystepowal/wystepuje przy trzech roznych modelach opon. ale czy taka rdza nie wytarlaby sie po kilkudziesieciu hamowaniach? tymczasem, przez 10kkm ten dzwiekowy efekt ani sie nie poglebil, ani nie zmniejszyl.
-
[ALL B7] Vag Małopolska
ile sobie panowie z kanarkowej licza za podpiecie do vaga?
-
[B5 ADP] Dziwne tarcie przy hamowaniu
mam dokladnie ten sam problem - wylacznie przy malych predkosciach. ciezko okreslic ten dzwiek - nie jest to metaliczne ocieranie, ani skrzypienie... przy czym tarcze i klocki sa w stanie bardzo dobrym. jak do tej pory zaden mechanik-czarodziej nie potrafil tego wyeliminowac (krecac kolami na podniesionym aucie nic nie slychac). moim zdaniem nie ma to nic wspolnego z absem.
-
[B5 AAH] Auto hamuje przy przyspieszaniu
ostatnio czestotliwosc mrugania kontrolki absu zwiekszyla sie wyraznie, co ciekawe kosztem czestotliwosci "przyhamowywania" auta, ktora znaczaco sie zmniejszyla.
-
[B5 AAH] Auto hamuje przy przyspieszaniu
ha! ja mam dokladnie takie same objawy: od czasu do czasu, na dwojce, w okolicy 2k5, ew. na trojce przy 1k5 samochod "przyhamowuje". kontrolka absu od czasu do czasu tez sie zapala. do tej pory myslalem, ze to moze cos z quattro, ale sterowanie silnikiem wydaje sie byc bardziej sensowna przyczyna. Berciu, czy moglbys napisac bardziej dokladnie co wyszlo na vagu i co zostalo wymienione? pozdrawiam, kober
-
[OT] 4Motion w Passacie - czy to to samo co quattro w A4?
czy to oznacza, ze w a4q z silnikiem poprzecznym jest haldex?
-
[quattro] "cos" przytrzymuje
wszystko dzieje sie bezglosnie. jedyny efekt to fizyczne przytrzymanie samochodu (oderwanie plecow) - raz przytrzymuje lzej, raz mocniej. ;(
-
[quattro] "cos" przytrzymuje
witam, od czasu do czasu (raz rzadziej, raz czesciej), zawsze na drugim biegu, zazwyczaj pomiedzy 1k5 a 2k rpm, "cos" przytrzymuje mi auto. niezbyt mocno, ale wystarczajaco by oderwac plecy od oparcia. odnosze wrazenie, ze przytrzymywane sa tylne kola. wydaje mi sie, ze efekt ten jest zdecydowanie mniejszy, lub wrecz nie zdaza sie, jesli mocniej sie depnie. uklad hamulcowy jest sprawny, swiezo po przegladzie. nie sprawdzalem bledow vagiem. efekt wystepuje od momentu zakupu, nie wychwycilem go ogladajac auto. podejrzewam naped quattro - tak jakby tylne kola byly przyhamowywane. prosze o pomoc w zlokalizowaniu usterki
-
Shell PowerGas
Witam, Shell PowerGas to, wedlug producenta, "optymalne proporcje składników, dobrane w oparciu o badania naukowców w laboratoriach Shell, surowce najwyższej jakości oraz gwarancja szczególnej dbałosci o stałe i wysokie parametry mieszanki. Umożliwia uzyskanie większej mocy silnika, większego przyspieszenia, równej pracy silnika oraz większej elastyczności. Jak dowiodły testy, tankując Shell PowerGas można uzyskać oszczędności w zużyciu gazu aż do 9% (na podstawie wyników porównań z innymi paliwami LPG, przeprowadzonych w laboratoriach Shell)." Czy ktos z Was tankuje to paliwo? Warto? pozdrawiam, Kober
-
Ile pali Wam gazu?
niestety nic sie nie poprawi, bo instalacja jest zalozona i ustawiona poprawnie, tak wiec do 20 l na 100 w miescie musze sie przyzwyczaic ps. gazownik po zauwazeniu instalacji Razmusa do silnika AAH pokrecil z niedowierzaniem glowa
-
Nowicjusz - wątek powitalny
- Ile pali Wam gazu?
AAH quattro, instalacja II gen., założona rok temu. trasa Radom -> Kraków (200 km) + po mieście 60 km = 14 l, 100% po mieście = 20 l. To moje pierwsze dwa tankowania, jeszcze nie nacieszyłem się samochodem, więc raczej go cisnę We wtorek jestem umówiony na przegląd instalacji, może po nim się poprawi- Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich Klubowiczow Od tygodnia wożę się po Krakowie granatowym '95 B5 2,8 v6 na radomskich tablicach WR xxxxC Pomimo tego, że jest to już mój drugi samochód (pierwszy - '92 Maxima 3,0 v6 - używałem przez zaledwie trzy miesiące), jestem nowicjuszem jeśli chodzi o tematykę samochodową Pozdrawiam serdecznie, Kober - Ile pali Wam gazu?