Treść opublikowana przez Azunia
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
chłopcy
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
chłopcy jest sprawa odnośnie organizacji spotów.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
ja za to jestem maniakiem Pepsi
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
ja, hmm, dzień normalny, późno spać, wcześnie wstać itd. ale luz
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
te słowa napewno znacie bo są często spotykane: bamber – mieszkaniec wsi (lub człowiek na niego wyglądający) bryle – okulary chabas – mięso, grubas (pejoratywnie) chichrać się – śmiać się ćpnąć, ćpać – rzucić, rzucać fyrać – uciekać, szybko odchodzić giglać – łaskotać glapa, gapa – kruk, gawron, wrona glubka – mirabelka (rodzaj śliwki) gramolić się – wchodzić na coś, wchodzić gdzieś, gdzie niekoniecznie jest się mile widzianym. Przykład: ,,Gdzie się tu gramolisz?" – często żartobliwie. guzdrać – robić coś w bardzo wolnym tempie, np. ubierać się bardzo powoli. Przykład: ,,Ale ty się guzdrzesz". hajtnąć się – ożenić się, wyjść za mąż hycać – skakać ino – tylko jucha – młoda, nierozgarnięta dziewczyna, krew kalafa – nos; twarz kielczyć się – śmiać się kiszka – kaszanka kluka, kluber, kliber – nos kromka – piętka chleba laczki – obuwie domowe bez pięty lura – o kawie, herbacie – bardzo słaba kawa, herbata napizgany – pijany pizgnąć się – uderzyć się (ale można też pizgnąć fotkę, czyli zrobić zdjęcie) plendze, plińdze – placki ziemniaczne (niem. Plinse – placek ziemniaczany) pyra – ziemniak (także mieszkaniec Wielkopolski, ale nie jest to w Wielkopolsce określenie pejoratywne) pyza – kluski na parze, drożdzowe, podawane zazwyczaj z zawiesistymi sosami na słono, we wschodniej Polsce znane jako parowańce i podawane na słodko rozpłaszczyć się – zdjąć płaszcz rzęch – stare, ciągle psujące się urządzenie (często o samochodzie, np. Ten kaszlok to stary rzęch – Ten Fiat126p to ruina), szmata, strzęp siano – pieniądze szneka z glancem – drożdżówka z kruszonką, z lukrem wihajster – to coś, coś, czego nazwy się zapomniało; podaj mi ten wihajster – daj mi to coś (niem. Wie heisst Er)
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam na forum
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam na forum
-
[ALL B5] Jakie są kolory nadwozia
polerka nic nie da, aby nabłyszczy lakier, nic poza tym. Żeby dopasować część, musisz ją osobiście porównać z tym lakierem na aucie, ale zawsze może być odrobinę inna. Możesz mieć z tym problem i w ostateczności konieczność pomalowania. ale czemu cię tak stresuje myśl malowania?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
ja też zmykam, dobranoc [br]Dopisany: 07 Styczeń 2009, 00:50_________________________________________________i.... dzień dobry
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam na forum
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam na forum
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
dobrze, do wyboru masz (do odebrania na spocie), albo piwo, albo coś słodkiego (napewno nie żaden batonik czy coś w tym stylu). Co wybierasz?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Jak będzie "na lewą stronę"? (w sensie - ubranie) nagroda - hmmmm.... coś słodkiego sie znajdzie, a może do wyboru piwko :>
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
[br]Dopisany: 07 Styczeń 2009, 00:16_________________________________________________przemek mi trochę pomógł
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
klapsztula
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam na forum
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam na forum
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam na forum
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam na forum
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam na forum
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
to miło z Twojej strony
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
wytrawne nie przepadam, każde inne ale wytrawne mi nie podchodzi w takim razie podziękuję za dobre chęci
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam na forum
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
brzmi ciekawie
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
hmm... coś sie wymyśli najwyżej dam mniejsze buteleczki :gwizdanie: młody, nie rób chęci bo ja nigdy nie piłam truskawkowego a truskawki bardzo lubię, więc aż