CyRoL

• Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez CyRoL

1. koledzy, nikt więcej się nie wypowie
  2. Witam, czy koledzy możecie pomóc w analizie logów A4 Avant 2002/2003 1.9 TDI AVF. Samochód mojego kumpla, po regeneracji turbo. Turbo się załącza dopiero gdzieś około 2200 obr. czy to tak ma być? Przed regeneracją załączało się wcześniej. Wrzucam wszystkie logi do pełnej analizy silnika. Statyczne: 000 001 003 004 007 013 018 023 Basic: 000bs 000bs 000bs Dynamiczne: 000 001 003 004 008 010 011
  3. Witam Panów, kiedy następny spot w Tarnobrzegu. Jakbym był akurat w mielcu to może wpadlbym
  4. Kolego, po pierwsze: sprawdź czy wszystkie świece są ok "metodą na kabel", Po drugie: sprawdź kąt wtrysku lub wrzuć logi, Po trzecie: sprawdź szczelność wężyków przelewowych
  5. Kolego ja miałem podobnie w innym samochodzie. Ta siatka łącząca tłumiki, wyglądała, że jest ok, ale jednak nie była. Wymieniłem siatke i przy okazji wywaliłem kata i przestało śmierdzieć. Mi się wydaje, że spaliny nie mają prawa tak mocno śmierdzieć w środku po wycięciu kata. Przepatrz dokładnie układ wydechowy, bo dla synka to na pewno nie jest zdrowe.
  6. Heja, wybiera się ktoś dziś na spot, bo ja mam nadzieje, że dziś dotrę
  7. No to jak masz tam 17, to zmień jej wartość na 18 i zapisz zmiany.
  8. mi się wydaje, że pompa coś może wariować, ale jak wiadomo, trzeba dobrze zdiagnozować, a później brać się za naprawę.
  9. hej, odezwij sie do mnie na gg to Ci wytlumacze, numer przesle na pw
  10. no właśnie jestem w trakcie testowania stp. Dziś jeszcze przestawiłem kąt na 1 ATDC, bo to podobno najlepsza wartość. Ogólnie do -10 pali od kopa, tylko jak widać na filmiku, tak się zbiera, aby odpalić. Spróbuje przetestować twój sposób. Dzieki za pomoc
  11. tak, puszcza delikatnie biały dymek, tylko raczej już cofanie paliwa wykluczam, bo zrobiłem wszystko co się dało w tej kwestii. Mam obawy, że mogą to być wtryski, ale na razie nie mam ochoty rozbierać ;/ Po zapalaniu, działa super, jezdzi się świetnie, Im chłodniej tym gorzej pali ;/
  12. Witam, niestety, kąt wtrysku ustawiłem, esp sie nie zapala, ale po nocy nadal ciężko pali już nie mam pojęcia co to może być [br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 13:03_________________________________________________hej, dodaje filmik z rozruchu, może to pomoże. Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego tak zapala ?
  13. Hej, jest mi ktoś w stanie pomóc przy zmianie kąta wtrysku?
  14. Hej, jest mi ktoś w stanie dziś pomóc z tym kątem. Nie mieszkam na stałe w kraku, nie mam tu nawet zadnych kluczy. Z tego co przeczytalem, to za trudne to nie jest. Laptopa z vagiem mam.
  15. Wiadomo, że im tyle nie dam. Mi mechanior powiedzial 150. Pewnie się przejade, nie mam wyjscia, chyba, że znacie kogoś z klubowiczów kto to potrafi?
  16. Chodziło mi o to, ile kosztuje ustawienie kąta wtrysku w ASO ? Już sie dodzwoniłem. 660 zł, bo wcześniej muszą sprawdzić rozrząd
  17. Diagnostyke sobie sam zrobiłem, już chyba znalazłem odpowiedniego gościa. A nie wiecie ile to kosztuje w ASO?
  18. Ja tego nie ustawiałem. Mechanik to chyba przestawił podczas wymiany rozrządu bo przed wymianą nie działy się takie rzeczy. I teraz pytanie, czy on nie używając vaga, mógł dobrze ustawić kąt wtrysku używając profesjonalnych narzędzi? Czy są tam jakieś znaki na kołach, że można to dobrze zrobić bez vagu? Gość upiera się, że dobrze to ustawił. Może to wina pompy, ale przed jego interwencją nic sie nie działo, tylko ciężej zapalało rano za pierwszym razem. Teraz może zapala szybciej (mniej krece), ale trzepie autem troche.
  19. Tylko, że temperatura mi nie dojdzie wiecej niz do 70 stopni bo mam padniety termostat (bede wymienial przy rozrządzie), ale moge sprawdzić co mi pokaże i dam znać.[br]Dopisany: 02 Styczeń 2010, 20:55_________________________________________________Oki, zrobiłem test 004 i 004bs. Oto zrzuty: 004: 004bs: [br]Dopisany: 02 Styczeń 2010, 21:37_________________________________________________Witam, wymieniłem przy okazji rozrządu termostati już mogłem zrobić test przy w pełnic rozgrzanym silniku, nie znam się za bardzo, ale chyba mechanik mi przestawił kąt wtrysku. W dodatku nie wiem czemu dwa-trzy razy mignie mi kontrolka esp a później już świeci na stałe. Myślicie, że może to być spowodowane złym kątem wtrysku. Błędy z vagu to: Z silnika: 00550 - Start of Injection Regulation 08-10 - Control Limit Surpassed - Intermittent Z modułu ABS: 18265 - Load Signal: Error Message from ECU P1857 - 35-10 - - - Intermittent Logi:
  20. Dziś nie zdarzę, bo będę w krakowie koło 20, ale za tydzień bardzo chętnie, tylko że nikogo nie znam
  21. Witam, jestem od niedawna w klubie. Chciałem się zapytać czy te spoty odbywają się zawsze co tydzień? i czy możecie mi polecić kogoś w krakowie, kto ustawi mi dobrze kąt wtrysku ? Czytałem opinie o polecanych warsztatach i najczęściej są sprzeczne opinie o każdym z nich.
  22. Witam panowie, otóż mam podobny problem. Po kilku minutach jazdy, dwa razy mignie kontrolka esp a pozniej juz swieci caly czas. Zgasze auto, zapale od nowa to znowu po kilku minutach to samo. Świecie zarowe nie migaja w ogole. Myślicie ze to może byc ten czujnik stopu? Dodam ze ABS po zaświeceniu kontrolki nadal dziala. A najgorsze ze VAG mi nic nie pokazuje ;/
  23. No muszę powiedzieć, że bardzo ładne to twoje maleństwo. Powodzenia w dalszych modach Pozdro
  24. [cytat] Ale sprawdzał kolega koszt części w tym samym ASO? Coś mi się wydaje, że nawet ASO oscyluje wokół tych 750 złotych, zorganizujesz części znacznie taniej?[/cytat] Za kompletna wymianę powiedzili mi w ASO SKODA/VW 2500 zł, ale nie wiem co dokładnie wchodziło w skład części. Pewnie tylko sam rozrząd, bez rolek i pasków do klimy, alternatora itd. Pewnie wyszło by z 3000 zł w sumie. Znając Aso pewnie nawet ponda 3 koła