Kwas fosforowy rozcienczony 1:15 używam bo akurat mam. Niektore specyfiki do felg to właśnie mieszanina roztworu kwasu fosforowego i solnego. Po myciu i spłukaniu neutralizuje kwas mydlanami lub szamponem od razu z woskiem. Im mocniejsze zabrudzenia tym słabiej rozcienczam. Fosforowy poradził sobie z całą brązowa felga zapieczona po trzymający hamulcu.
Pytałem i mi odpowiedziała:
-"Wcisnij tloczek palcem, a tam gdzie podczepiasz podcisnienie zatkaj palcem i tloczek ma nie wrocić"
Nie wiem tylko co na to Twój chłopak Dev
Witam. Chciałem sprawdzić geometrię i mechanik powiedział, że potrzebuje wiedzieć o ile obniżają moje sprężyny aby zrobić to dobrze. Sprężyny nie są raczej oryginalne. Kolor żółty(cała sprężyna żółta) oznaczenia jakie zdołałem odczytać to :
-tył : 60010290 06V11
21042
-przód: 11040 23V11 Więcej oznaczeń brak lub są niewidoczne (nadrukowane od wewnętrznej strony). Niestety nie ma oznaczeń producenta. Sprężyny to komplet. Wg książki serwisowej mam zawieszenie 1BV i amortyzatory na pewno zostały oryginalne.
Szperałem po sieci i podobne oznaczenia mają sprężyny żółte Weitec i nowy przebrandowany Weitec czyli ST-suspensions. Niestety w katalogach podają tylko numery katalogowe a nie numery ze sprężyn. Ktoś pomoże ? Pozdrawiam
Z tym przywitaniem żeby dostać dostęp do forum to kiepski pomysł, zwłaszcza jak ktoś ma pilną sprawę...
*proszę czytać FAQ odpowiednich działów, bo nie stosujesz się do nich
PS. Jak masz pilną sprawę i Ci nie pasuje witanie się to masz mechanika w Twojej okolicy, który szybko załatwi sprawę . Tu są ludzie, którzy oferują swoją bezinteresowną pomoc ale nie lubią jak się włazi z butami bez uprzejmego "dzień dobry" .