Treść opublikowana przez ucho
-
[B5 ADP] Problem z immo musze odlaczyc klemy zeby odpalic auto
witaj,czy rozwiązałeś swój problem? u mnie też walczyłem z ta przypadłością,nawet wymieniono mi komputer bo po częstym odłączaniu klemy po prostu padł. Wiesz co tak naprawdę pomogło,regulacja kierownicy jak mam problem z immo poruszam regulacją i kierą i na jakiś czas jest ok,nie chce mi się poprawiać kabelków koło stacyjki bo sporo z tym roboty, a ten mój sposób mi wystarcza. Bardzo dobre zabezpieczenie przed złodziejami nikt mi nie ukradnie samochodu
-
[B5 ADP] Auto wkręca się tylko do 2000 obr i wyje
na jałowym wkreca się dobrze, na biegach idzie jednak ponad 2000 obrotów,ale ciężko,napewno ślizga się sprzęgło,wracam do mechanika dzięki za porady
-
[B5 APU] Złamany dziubek w DV
wiem ,że nie powinienem z tym jeździć,czy mozna go kupić tylko w serwisie ASO jaki ma numer . No i gdzie wpiąć ten wężyk pod kolektorem,w co[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2008, 20:10 _________________________________________________mało cos odpowiedzi na mój problem,a czy jak mam odpiety ten wężyk to DV nie działa podobnie jak blow off,nadmiar ciśnienia z turbo idzie do atmosfery.Tylko,że w tym przypadku powinien być ogranicznik tego cisnienia nadmiarowego,czy nie tak? W wielu serwisach jak pytałem o ten zawór upustowy DV ,robili wielkie oczy,nawet niby doswiadczeni i dobrzy fachowcy.Może to jednak nie jest ,aż taki ważny zawór.Wszyscy mylili z n75
-
[B5 ADP] Auto wkręca się tylko do 2000 obr i wyje
chwilowo nie moge sprawdzić czy na jałowym też tylko do 2000 obrotów bo to auto brata a on jest teraz nieosiągalny
-
[B5 ADP] Auto wkręca się tylko do 2000 obr i wyje
właśnie obroty sie zatrzymują na 2000,a silnik wyje jakby dalej szedł,a samochód nie przyspiesza,tylko jedzie ze stałą prędkością i tak jest na każdym biegu. Dziś podłacze vag-a wyglada tak jakby się coś ślizgało
-
[B5 ADP] Auto wkręca się tylko do 2000 obr i wyje
wyje silnik,tak jakby na luzie gazować,a obroty trzyma na 2000. Sprzęgło nie wciśnięte , dzieje się to w czasie jazdy
-
[B5 ADP] Auto wkręca się tylko do 2000 obr i wyje
witam,w aucie brata jak ruszam i dodaje gazu dochodzi tylko do 2000 obrotów i dalej już tylko wyje. Co to może być rusza normalnie ,nie drży,a na obroty sie nie wkręca. 2 miesiące temu wymieniona tarcza sprzęgła
-
[B5 APU] Złamany dziubek w DV
w zaworku jest złamana rurka na której powinien być założony wężyk podcisnieniowy Co grozi jak pojezdze jeszcze trochę,pewno już sporo przejechane z tak odpiętym.Turbo pewno się szybciej zużyje i co jeszcze.Teraz silnik działa dobrze. Ten wężyk z drugiej strony powinien być podłączony do czego bo okazało się ,że jest odłączony?
-
[B5 APU] Gdzie jest DV ?
dzięki wielkie,ale pojawił się nowy problem,w zaworku jest złamana rurka na której powinien być założony. Co grozi jak pojezdze jeszcze trochę,pewno już sporo przejechane z tak odpiętym.Turbo pewno się szybciej zużyje i co jeszcze.Teraz silnik działa dobrze. Ten wężyk z drugiej strony powinien być podłączony do czego bo okazało się ,że jest odłączony?
-
[B5 APU] Gdzie jest DV ?
witam, dużo się o nim naczytałem naszukałem,ale niestety szukam i nie mogę znaleźć zaworu DV ,mam odpięty wężyk i nie chce jeździć bez niego,gdzie go wpiąć bardzo proszę może o jakieś foto
-
[B5 AGB] Słychać turbinę tylko w zakresie od 2-4,5 tys.-czy tak ma być?
nie mogę znaleźć tego DV,mam odpięty wężyk i nie wiem gdzie go wpiąć bardzo proszę jakieś zdjęcie
-
[B5 AEB] Koło Pasowe w silniku AEB
a auto nie było może kiedyś uderzone w przód? tylko teoretyzuje ale taki objaw jest jak coś sie lekko odkształci
-
Kosztorys PZU vs ASO - potrzebana pomoc pisma/prawnik
Nie dałeś odpowiedzi jak sprawa się zakończyła a wielu jest zaineresowanych
-
[B5 ADP,96r,LPG IIgen] Czy ma sens zmiana na sekwencję??
dzięki za odpowiedź,trochę mnie przeraża naprawa,wymiana wtrysków.Co sie z tym wiąże?Rozumiem,że są 4 wtryski,czy tak?Czy można spróbować je czyścic regenerować? Jeśli nie to jaki koszt nowych? Trochę za dużo mi pali na PB,walczyłem na różne sposoby np.wymiana sondy ,a tu się okazuje,że może to te wtryski? Na vag-u ,narazie nie ma żadnych błędów
-
[B5 ADP] auto mi zgaslo prosze o pomoc
może pompa paliwa,albo bezpiecznik od niej
-
[B5 ADP,96r,LPG IIgen] Czy ma sens zmiana na sekwencję??
Sprawdzałem na vag-u czy wywaliło jakieś błędy,po przepaleniu bezpiecznika i nic nie było nawet sporadycznych.Czy jeśli nie ma błędów to komp może przejść w tryb awaryjny.Też podobnie myślałem i dlatego sprawdziłem te błędy MoKrY. Jeszcze jedno,w baku miałem zawsze minimum 1/3 nie dopuszczam do zapalenia rezerwy.Od czasu do czasu jeżdżę na PB i oczywiście z niej odpalam. Jeszcze pytanie: czy reduktor parownik jest taki sam w II generacji i sekwencji? czy może zostać po zamianie?
-
[B5 ADP,96r,LPG IIgen] Czy ma sens zmiana na sekwencję??
Koledzy, nikt nie odpowiedział na moje zapytanie o cenę zamiany z II generacji na sekwencję.Więc zapytuję ,czy ma to w ogóle sens? Mam BRC JUST JUNIOR,więc zamiana byłaby na SQ24,a może na SQ56? Przy tym silniku 1.6 każdy koń mechaniczny jest ważny.Czy sekwencja zwiększy moc do choćby standardu? Teraz chyba przez tą zwężkę w dolocie,moc zwłaszcza przy ruszaniu jest zdecydowanie za mała.Gaz montowałem 2 lata temu.Wtedy sekwencja kosztowała sporo więcej. Wkurza mnie parę rzeczy w obecnej instalacji.Fachowcy nie mogą sobie z tym poradzić a ja mam powoli dość. Kilka wątków już zakładałem na tym forum podpowiedzi były mądre,ale niestety nie poradziłem sobie z naprawą. Ostatnio wywaliło mi 2 razy bezpiecznik od pompy paliwa,jadąc na LPG i co zauważyłem : przy wywalonym bezpieczniku prawie wcale nie jechał,brak przyspieszenia.Przecież jechałem na LPG co ma pompa paliwa do gazu.Już wcześniej podejrzewałem ,że pali mi też trochę benzyny.
-
[B5 ADR] Jaka może być cena zamiany
Podłączam sie pod temat.Ja nie jestem zadowolony ze swojej i chcę ją zmienić.Czy np. mikser tez może zostać? Nie zrozumiałem czy z 2 tyś za wyminę czy z tysiąc? Może jakiś gazownik się konkretnie wypowie,może da się sprzedać(zostawić u gazownika) stare części? Myślę ,że montaż będzie krótszy .Nie trzeba bawić się z butlą,przewodami do niej,kable do kokpitu już przeciągnięte. Zalety wymiany: 1 mniejsze spalanie 2 większa moc,brak zwężki 3 lepiej się zbiera czy się mylę
-
[B5 ADR] Przepalajacy bezpiecznik pompy pali
Mam ten sam problem.U mnie wywalało przy dłuższej jeździe na autostradzie powyżej 140 km/h.Na razie wstawiłem większy bezpiecznik 20A (oryginał 15) ,ale wskaźnik po trzecim wywaleniu bezpiecznika już się nie podniósł i wkurza mnie teraz ciągle świecąca kontrolka rezerwy.Dodatkowo mam zainstalowane odcięcie paliwa z ukrytym przyciskiem,może to też na tym samym bezpieczniku. Chyba trzeba niedługo zmienić na jakąś używaną pompę,bo najczęściej jeżdżę na LPG,więc nie musi być nowa.
-
[B5 ADR] Problemy z obrotami na gazie [1.8 20V]
Jeśli na benzynie nie ma efektu falowania,to musisz wyregulować parownik u gaziarzy,ja tak miałem.Czyściłem przepustnice ,regulowałem w programach do gazu i nic pomogło dopiero z parownikiem.Namęczyli się z śrubami,bo to ręczna robota,ale pomogło.
-
[B5 AHU] Prowadniczki w zacisku hamulcowym.
Witam,ostatnio wymieniałem,całe tylnie jarzmo bo jedna z prowadnic-sforzeń była wyrobiona i stukało okropnie podczas jazdy.Zdziwienie moje polega na tym ,że zapłaciłem za to 100 pln z wymianą,80 za jarzmo TRW było na opakowaniu a w środku na metalu napis lukas ,chmmm.....
-
[B5 1.6] Pali PB i LPG jednoczesnie?
Czy jazda na gazie jest całkowicie na gazie czy częściowo spala tez benzyne bo wydaje mi się ,że spada mi wskaźnik benzyny mimo że jade na LPG
-
[B5 1.6] BRC Just Junior ,ktos ma taki gaz?
Mam problem z odpowiednią pracą sondy ,na benzynie i LPG są nieodpowiednie wartości.Potrzebuje kogoś kto zna się na połączeniach z kompa komputerowego BRC JUST JUNIOR II generacja,chodzi o odpowiednie podłączenie masy
-
[B5 ADP,96r,LPG IIgen] Duzo pali na benzynie,chyba lambda,logi
Instalacja LPG to BRC JUST JUNIOR,chwilowo brak mi czasu może powalczę z tym w sobotę.Tak przy okazji mam kabelek i soft do tego gazu ,ale brak mi instrukcji .Ogólnie sprawdzałem możliwości softu i w ustawieniach sondy do wyboru są tylko od 0-1 i 0-5 V brak dla separowanej 0,8-1,6 ,ale to i tak raczej nie to,bo sonde wymieniłem na oryginalną bez separowanej i to samo[br]Dopisany: 23 Sierpień 2007, 07:46 _________________________________________________powalczyłem z tym w weekend i niestety.Podpiąłem mase do kielicha po stronie kierowcy i to samo.Na beznynie było super,a na LPG dół Rezystancji nie sprawdzałem,ale wydaje mi się ,ze to źle załozony i ustawiony gaz
-
[B5 ADP,96r,LPG IIgen] Duzo pali na benzynie,chyba lambda,logi
jak podłaczyłem pod mase z akumulatora to napiecie na LPG wachało w zakresie -0,5 V do 0,5.Na benzynie wtedy ok ,od 0-1 .Jak podpiąłem bezposrednio pod mase sondy ( w kabelek) to na LPG ok 0-1 natomiast benzyna zgłupiała -0,5 do 0,5