remraf

• Paliwo
    PB

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia remraf

Reputacja

1. Witam panowie , odświeżę ten temat , gdyż interesuje mnie jak sobie poradziliście z tym problemem? U mnie podczas jazdy i przy ostrym hamowaniu wszystko jest ok ale przy poślizgu bocznym wyskakuje błąd ESP/ABS i wykrzyknik ( nieprawidłowe napięcie elektrozaworu ), po restarcie silnika wszystko wraca do normy. Sterownik wymieniony , tarcze , klocki również , płyn wlany nowy czujki ABS i kostki sprawdzone a mechanicy bezradni. Napęd Quattro niby bezpieczny a jak spadnie śnieg to muszę jezdzic na wdechu , powolutku i modlić się by tylko na zakręcie nie było ślisko. Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie.
  2. Wielkie dzieki ) Skoro opis jest na forum to reszte juz sobie znajde . Do nastepnego milego.
  3. Witam wszystkich. W planach mam wymiane podnosnikow szyb z manualnch na elektryczne a pytanie do was to , czy boczki tylnych drzwi i podnosniki od sedana beda pasowac do avanta ?
  4. Juz podłączałem , przy zapalonych kontrolkach ( ABS/ESP/Wykrzyknik) VAG pokazuje " nieprawidlowe napiecie elektrozaworu ABS" po wykasowaniu , lub po ponownym uruchomieniu silnika blad znika
  5. Witam wszystkich , co do problemu ABS/ESP umnie wyglada to troszke inaczej , blad ( kontrolka ABS, ESP , czerwony wykrzyknik ) pojawia sie w momęcie zadzialania ESP np na oblodzonym zakrecie , duzej ilosci sniegu , ale nie pojawia sie przy dzialajacym ABS-ie podczas hamowania , blad wyskakuje tak w 80% zadzialania ESP,( nawet przy wylaczonym ESP ) czasami jade na zasnierzony parking kilka baczkow i nic a czasami wierzdzajac do garazu kola lekko poboksuja i gotowe . VAG wykazal " nieprawidlowe napiecie elektrozaworu ABS" Autko bylo juz u elektronika poczyscil styki , sprawdzil napiecia , pogrzebal w sterowniku i sytuacja sie poprawila gdyz wczesniej blad wyskakiwal za kazdym razem gdy kola mialy poslizg. Dodam jeszcze , ze blad znika po ponownym wlaczeniu zaplonu. Drazni mnie troche ta sytacja bo musze jezdzic wyjatkowo ostroznie , bo kazdy delikatny poslizg powodyje odlaczenie ABS / ESP i auto leci.
  6. Witam wszystkich . Chciałem podzielić sie swoimi doświdczeniem z tylnią wycieraczka i zarazem prosic o pomoc. U mnie wszystko bylo w pozadku z wyjatkiem spryskiwacza ( przyczyna rozlaczone wężyki pod przednim lewym nadkolem i zapchane dysze ) , jednak po naprawie spryskiwacza wycieraczka przestala chodzic plynnie ( efekt zacinania sie wycieraczki ) zostawilem to tak na pare dni , po tym czasie zaczela wchodzic w stan pracy (wciaz z efektem zacinania) juz po zalaczeniu zaplonu , mimo iz byla wylaczona . Wyciągnołem silniczek , ktory w srodku byl troche mokry i zasniedzialy , wszystko wyczyscilem nasmarowalem i zlozylem. Teraz wycieraczka smiga jak nigdy, wraz ze spryskiwaczami z tym , ze CALY CZAS ?! Silniczek jest suchy , wiec opcja zwarcia w silniczku odpada ( chyba , ze padla uklad elek.) Gdzieniegdzie wyczytalem cos o manetkach , jak sie do nich dobrac i sprawdzic? Pozdrawiam
  7. No to temat skonczońy , wkładam HID-y . Wielkie dzięki i do zobaczenia na drodze :th:
  8. Super , a jak wyglada sprawa z dobraniem mocy HID. Gdzies czytalem ,ze 5000k daje najlepsze wyniki
  9. hallo hallo. Takie szybkie pytanko czy warto zmieniać, orginalne lampy po 2 lif. na angel eyes ? (chodzi mi o widoczność) i co moglibyście mi powiedzieć na temat żarówek HID. (Chciałbym uzyskać jak najlepszą widoczność w nocnych warunkach)
  10. Miałem podobny problem , okazało sie, ze to sprężyny . Proponuje ściągnąć kola i wypsikać sprężyny WD 40. U mnie pomogło.
  11. Mam problem z moim radiem (concert 99r.) a raczej z potęciometrem. Działa kiedy chce i jak chce, to znaczy czasami dzwięk jest bardzo niski a czasami tak wysoki, ze głośniki wyskakują, a kręcenie potęciometrem nic nie daje. Chce wspomnieć ze, są dni kiedy wszystko działa tak jak powinno. Jeśli macie jakieś pomysły to z chęcią wypróbuje.
  12. remraf

[B5 APT] Czy mam ESP?

A4, 1999r, 1.8, Czy ktoś może wie , gdzie mogę sprawdzić czy moje auto wyposażone jest w esp
  13. Jak dla mnie audi jest autem , które jest piękne same w sobie. Można czasem podkreślić jej walory ale żeby coś zmieniać ( zderzaki i radyjko ) Ale to jest tylko moje zdanie
  14. Może mi ktoś powiedzieć ,czy jest możliwość zmiany jednostki spalania z galonów na litry w komp. Troche mnie denerwuje to przeliczanie. Z góry dzieki , pozdrawiam.
  15. Chciał ,jak najwięcej dowiedzieć sie o a4 (konkrety) , szukałem , szukałem aż znalazlem (google + a4 = a4-klub)