Treść opublikowana przez fistach
-
[B5 AFN] 1,9tdi 110 1997r żaden vagnie trybi
Może po prostu przepalił Ci się bezpiecznik od złącza diagnostycznego?
-
[ALL TDI] Podczas tankowania pistolet nie odbija
Witam Mam mały problem a mianowicie gdy tankuje do pełna swoje A4, to nie odbija mi pistolet i czasami zdarza mi się przelać. Pistolet na stacji na 100% jest sprawny Jaka może być tego przyczyna? pozdrawiam
-
[B5 AVG] Zawieszenie 1BE, oznaczenia kropek, amortyzatory niebieskie a czerwone
Witam Mogę zakupić amortyzatory przednie 1BE od audi A4 B5 2.5 TDI, kolor czerwony, kropki: zielona i niebieska. Na tył mam już zakupione amortyzatory niebieskie 1BE z 1.9 TDI kropki: 3 x biała. Czy stworzę z tego dobry komplet 1BE pasujący do mojego diesla 1.9 TDI po lifcie? pozdrawiam
-
[B5 AVG] Zawieszenie 1BE, oznaczenia kropek, amortyzatory niebieskie a czerwone
Witam Noszę się z zamiarem założenia zawieszenia 1BE do mojego Audi A4 B5 1.9 TDI 2000 rok. W garażu już leżą dwa niebieskie tylne amortyzatory ze sprężynami (sprężyny mają 3 białe kropki) Chciałbym dokupić do zestawu amortyzatory na przód. Mogę zakupić przednie amortyzatory koloru czerwonego od 1 BE wraz ze sprężynami pochodzącymi z A4 B5 1.8 T (sprężyny mają jedną kropkę koloru zielonego i jedną różowego) Czy w takiej konfiguracji stworzę dobry komplet zawieszenia 1BE do mojej A4?
-
Kodowanie sterowników w Audi A4 B5 (1995-2001)
Witam Jakieś 2 tygodnie temu wymieniłem swój licznik 1/2 fis na pełen fis. Dawcą pełnego Fisa było Audi A4 B5 2.5 TDI z 2000 roku z automatyczną skrzynią biegów. Licznik założony jest do A4 B5 1.9 TDI AVG z manualną skrzynią. Gdzie i jak dokładnie zmienić kodowanie licznika VAGiem z automatycznej skrzyni biegów na manualną?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam Mam problem po wymianie licznika w moim audi A4 z 2000 roku, a mianowicie po zmianie licznika z 1/2 fis na pełen fis na fisie pojawia mi się komunikat o spalonej żarówce (pewnie przez przetwornice do bixów), komunikat bremse licht (sprawdzone żarówki w stopie i wymienione 2 na nowe, wszystko świeci jak powinno), komunikat o niskim poziomie płynu spryskiwaczy. Poza tym mam założony licznik od automatycznej skrzyni biegów z silnika 2.5 TDI, szukałem na forum jak zmienić kodowanie ale nie znalazłem.
-
[B5 AVG] Licznik z fisem od Audi A4 z automatyczną skrzynią do audi z manualną skrzynią
Witam Czy licznik z fisem od audi A4 z automatyczną skrzynią biegów będzie pasował do Audi A4 z manualną skrzynią biegów? pozdrawiam
-
[B5 AVG] Licznik Jaeger 8D0920900 a VDO 8D0920980J zmiana z pół fisa na pełen
Witam Posiadam audi A4 rok produkcji 2000 z licznikiem JAEGER 8D0920900 i pół fisem. Chciałbym założyć sobie licznik z pełnym fisem od Anglika firmy VDO 8D0920980J. Czy licznik ten będzie pasował do mojego auta? Czy po przełożeniu tarczy prędkościomierza od JAEGERA licznik VDO będzie dobrze wskazywał prędkość? pozdrawiam
-
[B5 AVG] Listwa dolna drzwi kierowcy
Dzięki za informacje. pozdrawiam
-
[B5 AVG] Listwa dolna drzwi kierowcy
Witam Mam pytanie co do listew dolnych drzwi kierowcy. Czy wszystkie listwy wyprodukowane po 2001 roku miały poprawioną konstrukcję tzw. nie korodowały? pozdrawiam
-
Wymiana radia na nie fabryczne w Audi A4 B5
Witam Jakiś czas temu podłączyłem nieoryginalne radio do mojej A4 z 2000 roku. Głośniki grają, lecz tył gra bardzo słabo, nie wspomnę już o subwooferze Nokia. Co jakiś czas w tylnych głośnikach coś bardzo charczy, charczenie ustaje czasami samo z siebie, czasami w ogóle nie występuje. Radio podłączyłem bez adaptera, darmowym sposobem opisanym na forum, dwa razy już sprawdzałem czy wszystko dobrze podłączyłem. Oryginalnie w instalacji auta miałem 3 kostki, brązową, czarną i czerwoną do której dochodzi tylko jeden kabel. Do czego może służyć czerwona kostka, która u mnie nigdzie nie jest wykorzystana? pozdrawiam
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
przemik miałeś racje, ale kto by się spodziewał że nowy filtr po ok 1-2 miesiącach może narobić tyle bałaganu, tym bardziej knecht nie jest podrzędną firmą i za który się płaci nie mało
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
W piątek porobię resztę logów, jednak logi zamieszczone w temacie są to logi przed wymianą wężyków podciśnienia i przed wymianą N75, także całkiem możliwe że teraz wszystko już będzie ok
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
Problem w tym że on się nie zapchał, tylko się rozwalił łapiąc przy tym lewe powietrze
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
Witam A gdzie na pompie znajduje się ten "nastawiacz"? Chodzi Ci o nastawnik pompy wtryskowej? Możesz przesłać jakieś zdjęcia? Które wężyki mogą być źle podpięte, te co idą do N75? Jutro postaram się zrobić nowe logi.[br]Dopisany: 04 Luty 2011, 16:20_________________________________________________Witam Problem rozwiązany, auto było w sumie u 4 mechaników, jeden mówił że pompa wtryskowa siada, inny specjalista po zrobieniu logów i przyjrzeniu się aucie zwalał winę na sam nastawnik pompy wtryskowej. Oddałem samochód do innego mechanika i ku mojej radości dzisiaj odebrałem telefon że auto naprawione. Winowajcą całej zabawy i straty pieniędzy był filtr paliwa marki Knecht zakładany jakieś 2 miesiące temu. Dzięki wszystkim za pomoc... pozdrawiam
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
Dzięki, jutro będę działał coś z samochodem[br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 08:53_________________________________________________N108 jest sprawny. Jeden z "mechaników'' stwierdził iż pada pompa wtryskowa, jednak nie do końca jest tego pewien. [br]Dopisany: 04 Luty 2011, 13:35_________________________________________________Wertując fora znalazłem zdjęcie takiego zaworka: http://images32.fotosik.pl/419/f51e9b89238f287cmed.jpg czy może być on odpowiedzialny za w/w problemy? pozdrawiam
-
[B5 AVG] Pompa wtryskowa afn a avg
Witam Czy pompa w VW Passacie B5 2000 rocznik 1.9 TDI 110 KM AFN będzie pasować p&p do Audi A4 B5 1.9 TDI 110KM AVG?
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
Rozrząd sprawdzony, wszystko na swoim miejscu. Gdzie dokładnie znajdę zaworek N108? Czy mogę prosić jakąś fotke silnika i zaznaczony N108?
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
Filtr paliwa zmieniany jakiś miesiąc temu. Włożony filtr firmy Knecht. Sprawdzałem ten filtr ostatnio i został on wyczyszczony.[br]Dopisany: 26 Styczeń 2011, 19:53_________________________________________________Statyczne 004 Dynamiczne 004 004 (chyba bs) Statyczne 000 Dynamiczne 000
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
Up
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
Witam Od kilku dni mam problem z Audi A4 1.9 TDI 110KM kod silnika AVG. Auto okresowo zaczęło mulić. Myślałem że to wina turbiny, dlatego została ona wyczyszczona oraz zostały wymienione wężyki podciśnienia. Po czyszczeniu turbiny i przejechaniu ok 50 km wydawało się że wszystko wróciło do normy. Jednak problem powrócił, powyżej 2000 obrotów auto zaczyna szarpać, brak mu mocy, maksymalna prędkość to ok 110km/h. Błędy które się pojawiły: 2 Faults Found: 17656 - Injection Start Regulation: Control Deviation P1248 - 35-10 - - - Intermittent 17964 - Charge Pressure Control: Negative Deviation P1556 - 35-00 - - Zrobiłem także logi: (011) Statyczny (023) Statyczny (013) Statyczny (011) Statyczny (007) Statyczny (004) Statyczny (003) Statyczny (001) Statyczny (000) Proszę o pomoc
-
Znaczenie ET Felgi
Witam Czy ET40 przy feldze R17 7J będzie pasować do mojej B5? Będzie to w miarę dobrze wyglądać?
-
[B5 AVG] Uszkodzone lusterko po kolizji!!
Może lepiej zerwać tą folie? Podczas kolizji porysowana została również szyba od strony kierowcy. Jakiej sumy z ubezpieczalni mogę się spodziewać? Moja A4 jest z 2000 roku.
-
[B5 AVG] Uszkodzone lusterko po kolizji!!
Witam Dzisiaj spotkała mnie nie miła przygoda, a mianowicie stuknąłem się lusterkami z innym samochodem. Oczywiście nie z mojej winy. Spisałem protokół z winowajcą. W związku z tym mam pytanie. Czy rzeczoznawca który przyjedzie obejrzeć auto może się przyczepić do przyciemnianych szyb przednich bocznych? Dodam tylko że szyby są przyciemnione folią i że samochód został już kupiony z takimi szybami. pozdrawiam
-
[B5 AVG] Chorus by Grundig do Audi A4 B5 po liftingu?
Witam Od niedawna jestem posiadaczem Audi A4 B5 po liftingu (bez pełnego fis) i ponieważ moje poprzednie radio (chorus by blaupunkt) odmówiło posłuszeństwa poszukuję innego radia. W oko wpadło mi kolejne oryginalne radyjko (tym razem chorus by grundig) W związku z tym mam pytanie. Czy to radio będzie pasowało bez przeróbek do mojego autka? PS Przeszukałem forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. pozdrawiam