Treść opublikowana przez Jacob555
-
[B5 ADP] Moja Audi A4 1.6 - PAKIET SKÓRA
W mojej Audi zainwestowałem początkowo w "poskórzenie" wszystkiego, więc chcąc się nieskromnie pochwalić pokazuję fotki :> Kiera: Dźwignia hamulca ręcznego: Drążek zmiany biegów: I jeszcze na sam początek standardowo aluminiowe ramki na zagary: i ogólny pogląd na sytuację po wymianie radia: Teraz na następny ogień (plany) pójdą boczki, bo są ewidentnie do wymiany, lampy poliftowe, sensowne nagłośnienie, podświetlenie na nogi i co jeszcze przyjdzie do głowy w międzyczasie. Nie zwracajcie uwagi na drobny brud na podłodze - w końcu zima Foty całości:
-
[B5 ADP] Nietypowy problem z zamkiem w drzwiach
Domyślam się, ale przy śniegu i mrozie -15, mając 10 minut do wyjazdu naprawdę nie zdołałbym zdjąć boczka i rozłożyć i złożyć całego mechanizmu A na razie radość z tego, że działa
-
[B5 ADP] Nietypowy problem z zamkiem w drzwiach
No ta mała czerwona. "Ich" w sensie ta, co razem z WD40 dostajesz Mróz trzyma -15 i drzwi elegancko się zamykają. A operację przeprowadziłem tak (bez zdejmowania boczka, bo spieszyło mi się przed wyjazdem): 1 - nagrzanie tego mechanizmu ryglującego, żeby się wysuszył (było widać w pierwszym momencie, że jest wilgoć, bo spłynęła kropelka) 2 - mechanizm już po lekkim podgrzaniu odskoczył 3 - WD40 z rurką i wsadzałem rurkę mniej-więcej do połowy (2/3) długości w wszystkie możliwe miejsca w tym mechaniźmie. 4 - duuuuużo psikania, aż dołem drzwi wylatywało. A wylatywał strasznie brudny płyn, czyli WD40 odpowiednio przepłukało mechanizm. 5 - radość z zamykania się drzwi w każdych warunkach Jak się zrobi cieplej, to pewnie i tak zdejmę boczek i rozbiorę ten mechanizm, wyczyszczę i psiknę białym smarem, bo z tą metodą nigdy nie wiadomo, czy ta dolegliwość nie wróci... A jak dokładnie ręcznie wyczyszczę, to będzie cacy :> Jak jeszcze istnieją jakieś wątpliwości, to chętnie odpowiem na pytania
-
[B5 ADP] Nietypowy problem z zamkiem w drzwiach
Opracowałem doraźny sposób na poprawieni sobie życia :> Wczoraj rano się wkurzyłem i rozgrzałem rygiel opalarką (Uwaga na gumy i lakier!) i jak już odpuściło wszystko, to założyłem na WD40 tę ich rurkę i ostro przepłukałem w środku, aż dołem drzwi takie syfiaste coś wylatywało. Wynik - dziś rano -14 i drzwi elegancko się zamykają
-
[B5 ADP] Nietypowy problem z zamkiem w drzwiach
A jak można to nieinwazyjnie sprawdzić? Gdzieś czuć, czy po VIN?
-
[B5 ADP] Nietypowy problem z zamkiem w drzwiach
Też mam identyczny problem. Moje pytanie- jak temu doraźnie zaradzić? Nie mam na dniach czasu tego rozebrać, a muszę jeździć. Jak działa podgrzewanie cylinderków? Trzeba trzymać klamkę uniesioną? Czy po prostu po podniesieniu klamki grzanie włącza się czasowo? I co jest konkretnie grzane? Może to coś pomóc przy naszym problemie? Którą część zamka trzeba wyjąć? Tę która "zatrzaskuje" drzwi? To tylko te dwa torxy od szczytu drzwi?
-
[ALL B5] Wymiana żarówki - podświetlenie popielniczki
Dziś byłem w ASO i nowy element 19zł, czyli chyba jednak będę się bawił z samodzielną wymianą żaróweczki...
-
[B5 ADP] Prowadzenie tylnego pasa bezpieczeństwa
Ale cały mechanizm, to już muszę rozbierać wszystko, a tak bym tylko ten plastik wymienił. Zresztą przeglądałem na allegro elementy od pasów tylnych i nic takiego nie znalazłem, nawet w komplecie z pasami, stąd moje pytanie. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź
-
[B5 ADP] Prowadzenie tylnego pasa bezpieczeństwa
Witam Potrzebuje porady odnośnie prowadzenia tylnego pasa bezpieczeństwa w mojej B5. Ułamało mi się ramie w prawym pasie, udało mi się zdemontować to co zostało i wobec tego pytanie: Jak się nazywa to całe coś, tzn. jako co szukać, żeby gdzieś to kupić? I czy da się to całe wymienić bez demontażu pasa? Wydaje mi się, że da się to rozpiąć przy tym okrągłym, ale może ktoś ma jakieś doświadczenie. Załączam zdjęcia, dla lepszej orientacji w temacie: http://jacob555.wrzuta.pl/obraz/6XFv6nHD51H/20100906343 http://jacob555.wrzuta.pl/obraz/9umQW3xbxvT/20100906342 http://jacob555.wrzuta.pl/obraz/3meaknyrhuB/20100906341 http://jacob555.wrzuta.pl/obraz/9BTAqKX1OIZ/20100906340 Pozdrawiam Jacob555
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam Zakupiłem Audi A4 B5, 1,6 benzyna, z czego jestem jak na razie niezmiernie zadowolony Zakładam tu konto, żeby utrzymać moją niunię w należytym stanie, a może i pomóc jej znieść starcze lata Pozdrawiam