Treść opublikowana przez Jacob555
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Koledzy, od ilu postów można było dodawać ogłoszenia, bo zapomniałem? Muszę się pożegnać z moją niunią
-
SPAWARKA, co wybrać
W Castoramie mieli ostatnio w promocji dobrą spawarkę inwertorową, już na IGBT, w promocji. chyba koło 390zł za 180A. Na allegro chodziły koło dwóch stówek drożej ta sama
-
Reklamacja butów
Polemizowałbym... Miałem problem z butami, też nie chcieli uznać reklamacji, poszedłem w końcu do RPK. Tam musiałem skorzystać z usług rzeczoznawcy, bodajże 30, czy 50zł. Ten stwierdził, że mam rację, sąd konsumencki wydał orzeczenie, że mam rację, należy mi się naprawa. Z tym orzeczeniem poszedłem z powrotem z reklamacją, ale teraz uwaga - na dole jest adnotacja, że firma może się dostosować do tego orzeczenia jak będzie miała ochotę, a jak nie to nie musi. No to jasne, że nie mieli ochoty i się nie dostosowali. Dalej mogłem iść już tylko do normalnego sądu, ale najpierw powinienem drugi raz wystąpić o ekspertyzę do rzeczoznawcy, drugi raz zapłacić, a potem poświęcić czas na rozprawę, czas też kosztuje. Za dużo z tym zachodu i pieniędzy, zrezygnowałem, bo jeszcze kilka "50zł" i wydał bym więcej, niż były warte te buty Mój wniosek - RPK to tylko rozdmuchana kampania, że coś może załatwić i to niby nic nie kosztuje.
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
A dziś widziałem czarne (ciemne) B7 skleiło się z Taxi na rondzie jagiellonów... Ktoś od nas?
-
[B5 AVG] Obszywanie kierownicy
link Zobacz sobie u mnie Wykonanie I klasa, ale też dałem obszyć.
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Będzie ktoś w niedzielę z kompem, z możliwością zrobienia adaptacji klapy powietrza? Bo po czyszczeniu silniczka trochę popieprzyły mi się kierunki nawiewów W ogóle gdzie w bdg bym to zrobił jakoś tanio? Dropsone, sry, że nie odpisałem, ale miałeś pełną skrzynkę.
-
[B5 ADP] Zimne powietrze tylko z środkowych kratek
Nic nie mruga, klima jest sprawna, z środkowych kratek dmucha lodowate powietrze (poprzedni właściciel niby robił cały serwis klimy). Ogrzewanie działało porządnie, jedyny problem o którym wiem, to że bym musiał zaadaptować klapy nawiewu, bo wyciągałem ten mały silniczek do czyszczenia, ale to chyba nie ma znaczenia w tym wypadku, bo nie chodzi o nawiewy góra/dół/środek, tylko już w samym środkowym jest problem. Myślę o tym cały czas, ale nie mogę wydumać o co może chodzić... Na forach BMW widziałem coś o jakimś wadliwym elektrozaworze w e39, co się podobnie objawiało, ale tu chyba tego nie ma.
-
[B5 ADP] Zimne powietrze tylko z środkowych kratek
W mojej A4 po włączeniu klimy (mam climatronic) zimne powietrze dmucha tylko z środkowych kratek (czyli tych nad radiem). Z prawej i lewej dmucha powietrze o temperaturze, jaka jest na dworze. Domyślam się, że to nie jest normalny stan, co może być nie tak? Jak to naprawić?
-
[ALL B5] [ALL B5] A4 by Cypis :)postojówki US str.65
mam właśnie boczki z fabrycznymi maskownicami i je chciałbym założyć. A jaką głębokość włożyłeś? 58mm wejdzie, tak jak w przednie? Na przód właśnie zamocowałem do drzwi i
-
[ALL B5] [ALL B5] A4 by Cypis :)postojówki US str.65
A dasz radę powiedzieć mi jakie głośniki wchodzą w te fabryczne miejsca w tylne drzwi? nigdzie nie mogę znaleźć na forum... A A4 fajna, super listwy
-
[ALL B5] Pytanie o Sprzęgło
Też mam ADP i sprzęgło łapie wysoko. Praktycznie trzeba by mieć nogę zginaną w dwóch miejscach, żeby szyby nie zbić. Po wymianie płynu i odpowietrzeniu łapie niewiele niżej, ale za to jest bardziej "dozowalne"
-
Głośniki 16cm w przednich drzwiach Audi A4 B5 bez przeróbek tapicerki
A jakie głośniki wchodzą max w tylne drzwi w fabryczne miejsce? 165mm 58mm głębokie wejdą?
-
[B6 AVJ] Jakie jest prawidłowe ciśnienie oleju
Może podpiąć temat z ciśnieniami, bo zaraz będzie tu cała lista Dzięki za dane do ADP
-
[B6 AVJ] Jakie jest prawidłowe ciśnienie oleju
Te wartości są tylko do AVJ, czy do ADP jest podobnie?
-
[B5 AFN] Jaki olej do skrzyni biegów ?
Koledzy, a w moim ADP - co powinienem zrobić? Rozumiem wymiana oleju, a do tego dochodzi jakiś filtr? Jak się on nazywa? Te same normy oleju do ADP?
-
[B6 AWX] Ciężko wchodzą biegi
Warto też po prostu przesmarować przegub wodzika, bo to elementy plastikowe i jak są suche, to czuć, że ciężej wrzucać biegi. Zwykły biały smar i dźwignia chodzi leciutko Niestety nie rozwiąże to Twojego problemu, bo nie tu on leży...
-
[B5 ADP] Co kupic do wymiany kompletnego rozrzadu??(ADP 11.1996r sedan)
Tak, tylko ta rolka.
-
[B5 ADP] Co kupic do wymiany kompletnego rozrzadu??(ADP 11.1996r sedan)
Ano, olej wiadomo, skoro już filtr jest. Świece i termostat się wymienia zwykle dla zasady przy takich robotach, bo termostat później ciężko wyjąć w razie czego... Pompa wody, napinacze klimy i micro to w sumie dopiero gdzieś przy 180k się zaleca wymienić... Ale jak kto woli, ja mam teraz właśnie wymianę przy 180k i robię to co napisałem.
-
[B5 ADP] Co kupic do wymiany kompletnego rozrzadu??(ADP 11.1996r sedan)
pasek rozrządu 1 szt. napinacz paska rozrządu 1 szt. pompa wody 1 szt. pasek wielorowkowy alternatora 1 szt. pasek klimy 1 szt. napinacz paska wielorowkowego 1 szt. napinacz paska klimy 1 szt. termostat 1 szt. króciec wodny 1 szt. Świece zapłonowe 4 szt. Filtr powietrza 1 szt. Filtr paliwa 1 szt. Filtr oleju 1 szt. Płyn G12 2 szt. To chyba wszystko, ale zależy przy jakim przebiegu jest to wymiana. Były już zresztą tematy o ADP
-
[ALL B5] Problem z kierunkowskazami
Czy zwarcie w wyjściu na przyczepkę. Sprawdź tak jak wyżej - czy nie dostał się syf do gniazda.
-
[ALL B5] Pilot z breloczka w kluczyk
Ale o alarmie mówię. Z pilotem do otwierania drzwi i syreną. Do immo nic nie mam, gdzieś mam zresztą do niego instrukcję z nazwą. Ale nie on stanowi problem w tym temacie Spróbuję zapytać producenta, może po pilocie poda mi typ tego alarmu, a jak nie, to kombinujemy dalej
-
[ALL B5] Pilot z breloczka w kluczyk
Jeśli chodzi o to immo, to racja, u mnie jest na szczęście 50-60 sekund czasu na odpalenie, ale i tak na początku nie mogłem się do tego przyzwyczaić. Z tego co się orientuję to to nie jest związane z alarmem, więc chyba można całkiem wyrzucić... Ale kartę mam przy sobie i to nie jest problem, nie muszę mieć jej w kluczyku. Chodzi mi tylko i wyłącznie o pilot od alarmu. Żeby nie nosić pilota od zamka, tylko mieć w kluczyku. Z tego co wyczytałem na elektrodzie, to ten alarm MASTER był w wersji I i II a podejrzewam, że mam wersję I. To już jest jakaś konkretna informacja do rozpoznania problemu? Produkcja na pewno WIK, bo na swojej stronie mają napisane, że produkowali je do 2007r. http://seogdansk.pl/
-
[ALL B5] Pilot z breloczka w kluczyk
Postaram się znaleźć centralkę i przeczytać co to za model, ale powiedzcie mi tak mniej więcej gdzie tego szukać? Żebym nie rozbierał bez sensu pół samochodu...
-
[ALL B5] Pilot z breloczka w kluczyk
Mam immo AMT (chyba), jeśli to ważne, taka karta do portfela - http://seogdansk.pl/images/towary/t_2007-02-28-20-51-24-000000009682999_big.jpeg (to ze strony WIK). A instrukcję mam od alarmu MASTER, na górze napisane WIK, więc to chyba producent. Nazwa urządzenia wpisana długopisem to MASTER NU. Nic więcej nie mam napisane. Ewentualnie mogę spojrzeć na centralkę, tylko... GDZIE JEJ SZUKAĆ? :decayed: Syrena wygląda tak: http://seogdansk.pl/images/towary/t_2007-02-18-20-22-02-000000003894069_big.jpeg
-
[ALL B5] Pilot z breloczka w kluczyk
Witam Mam pilota do centralki w osobnym breloczku, alarm MASTER. I moje pytanie polega na tym, że chcę się dowiedzieć, czy jest jakaś możliwość zrobienia do tego alarmu kluczyka z pilotem? Żebym nie musiał nosić ze sobą dodatkowego breloczka. Jeśli bym kupił oryginalny kluczyk-scyzoryk, to da się z niego zrobić taki kluczyk? Jaki to jest mniej więcej koszt? Zna ktoś w Bdg. punkt, gdzie takie coś mogę zrobić? W moim kluczyku mam przycisk od wbudowanej lampki, może to da się jakoś wykorzystać? Z góry dzięki