Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Ciężko wchodzą biegi


bilu1984

Rekomendowane odpowiedzi

hej,u mnie było podobnie, właśnie niedawno wymieniłem cały kpl sprzęgła LUK,poszło także koło dwumasowe ale na razie jeżdżę na tym starym,jak będę miał więcej kasy to też wymienie,bilu1984 to że gościu Ci mówił że zostało sprzęgło wymienione to wcale tak nie musiało być,dał Ci papier na to że zostało wymienione??,sprzedający wszystko powie żeby tylko sprzedać auto,może było wymienione ale kilka lat temu i przejechane ze 100k,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem sprzęgło obecnie i biegi mi wchodzą idealnie a sprzęgło śmiga leciutko. Wcześniej wchodziły z lekkim oporem a sprzęgło chodziło średnio ciężko.

prawdopodobnie cie gosciu oszukał bo tak nie powinno byc jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mechanik mi sprawdzal to brakowało tak około 0.5 litra oleju

Jak dolałes to biegi zaczeły lżej chodzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak będzie sprzęgło - masz fakturę zakupu i wymiany od poprzedniego właściciela czy nie bardzo?

ile autem zrobiłeś od tego czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że to może być sprzegło. Wątpie by ktoś wymienił sprzegło jak i tak chce sprzedać auto. Po prostu nie oplacało by mu sie to bo koszty wymiany sprzegla wraz z kolem dwumasowym to jakies 2 tys zreszta koledzy co pisali w postach powyżej wymieniali sprzegło wiec moga napisac jakie to byly koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do mechanika tylko jakiegos dobrego i powinien Ci powiedzieć co jest grane czy to sprzegło czy cos innego. Moj kumpel w swojej a6 mial tak, że cięzko mu wchodził wsteczny po czym podjechał do mechanika i mu mechanik powiedział, że cos tam trzeba podregulować. Jak mu mechanik wyregulowal to wsteczny wchodzi mu już ok. Może i u Ciebie tak jest. Ja zmieniałem sprzegło u siebie wraz z kołem dwumasowym w zeszłym rokiem ale u mnie to były ewidentne objawy gdyż slizgało mi sie sprzeglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też po prostu przesmarować przegub wodzika, bo to elementy plastikowe i jak są suche, to czuć, że ciężej wrzucać biegi. Zwykły biały smar i dźwignia chodzi leciutko :naughty:

Niestety nie rozwiąże to Twojego problemu, bo nie tu on leży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie B6 i nie AWX, ale...

Podobny objaw, ciężko wchodziły u mnie 1,2 i R.

Okazało się że padło łożysko na wałku w skrzyni biegów.

300zł i pracuje wszystko jak należy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mechsnik sprawdzal czemu ciężko wchodza mi beigi i okazalo sie ze sa luzy na drązku od skrzyni biegów.czy faktycznie to moze byc przyczyna ????????[br]Dopisany: 28 Luty 2011, 14:41_________________________________________________prosze o odpowiedz czy to moze byc ten drążek bo jak mi sprawdzal to tak wygladalo jakby mial luzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A duży koszt usunięcia tych luzów :?:

Może niech naprawia skoro taką diagnozę wystawił - przecież widział auto i powinien wiedzieć najlepiej :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem jak kolega, jednak u mnie trochę ciężej wchodzą biegi jak silnik jest zimny. Odpalam silnik, np. tak jak dziś (-8st. C) biegi wchodzą z lekkim oporem. Przejadę kilka km, silnik złapie temperaturę i wchodzą jak w masło. Przyczyna? Może wystarczy wymienić olej w skrzyni? Może olej stracił swoje właściwości przy niskich temp. Nigdy tego nie robiłem i nawet nie wiem co ile producent zaleca wymianę w manualu. Prosiłbym o link z olejem do AWX'a i najważniejsze, gdzie się sprawdza olej w skrzyni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...