Treść opublikowana przez gr
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
nie wiem, jutro mogę podać ci numery moich wtryskiwaczy..
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
pojeździłem 3-4 dni z wymienionymi wtyskiwaczami. Zasadniczo jest lepiej. Ponieważ będę za 2 tygodnie zrzucał głowicę to nie chce mi się teraz więcej kombinować. Ale plan jest taki, że jak zmienię głowice to wsadzę wyczyszczone wtryski z nowymi oringami i wszystko poustawiam. Myślę, że zdecydowanie pomoże.
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
no właśnie mam problem z kupieniem nowych oringów. Szukałem z hurtowni moto i nie mają. Mam zamiar podjechać do hurtowni z uszczelniaczami itp. Czy one musza mieć jakieś super parametry?
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
Wtryski zmieniłem, miałem drugi komplet z innego silnika 2,6 - jeżdżone tylko na Pb. To co wyjąłem z mojego silnika, ciężko nazwać wtryskami, tam gdzie powinno być czyściutko i podawać wahę było coś w rodzaju osadu rdzawo-kamiennego i malutki otworek. Porobię zdjęcia i zapodam. Po zmianie wtrysków jest lepiej - 2-gi dzień i pali lepiej, za 1-2 razem. Myślę, że jeśli podobnie wyglądają gniazda zaworowe to tam musi być niezły syf... Pojeżdżę do weekendu i podepnę kompa. Myślę, że zmiana wtrysków nie zaszkodzi a zdecydowanie pomoże. Moje odczucie - zdecydowanie jest lepiej.
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
dam znać. Jeżdżę na starych, a ponieważ mam 2-gi silnik, to głowice leżą przygotowane, robiłem rozrząd i wiem, że wałki mam mocno wytarte, wymieniłem wtedy popychacze, ale zawór dalej stuka. Jeżeli wałki są wyrobione, gniazda powypalana, wtryskiwacze zasyfione bo jeździ się głównie na gazie, to efekt może być taki, że z odpalaniem będzie problem (logicznie patrząc). Ja mam najechane 380 000 tyś na gazie. Jeśli wymienię wtryski i będzie o.K. no to wiadomo, ale jeśli problem zostanie, to w przyszłym tygodniu wymienię głowice i wtedy się zobaczy. Może wtedy założę kolektor bez gazu i zobaczę jak będzie. Ten silnik jest bardzo prostą konstrukcją, mało w nim elektroniki, jeśli mechanicznie jest o.k. i komp jest ustawiony prawidłowo - to nie ma szans nie działać.
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
no wasnie ja mam wtrzski od 2+giego silnika, będę zmieniał głowice bo mi jeden zawór stuka. Gość od głowic mówił, że w tych silnikach mocno wypala gniazda zaworowe po gazie, nowe głowice chodziły bez gazu, wszystko powymieniane, wtryski wymienię w piątek i dam znać.
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
jaką dawkę ustawiasz gdy podnosisz aby paliło?
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
audi A4 B5 2,6 ABC z fabrycznym gazem, przebieg 380 000, wymieniłem czujnik temp., świce i przewody ale problem pozostaje. Jestem na 90% pewien, że jest zbyt mała dawka paliwa na zimnym starcie, albo to ustawienie kompa albo wtryski. Ponieważ mam już gotowe głowice to jak je zmienie to wymienię wtryski. teraz może być tez kwestia wałków, na zimnym silniku może miec pootwierane zawory..
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
nie mam pojęcia jakie to są wtryski..
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
według mnie to wtryski od Pb, na zimnym dają ciała i jest kupa, będę niedługo robił głowice (mam trochę wytarte wałki rozrządu) i wtedy wymienię wtyski i zobaczymy. Na zimnym wtryskuję 1-2 ml paliwa w dolot i odpala za 1 razem...
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
mam drugi komplet wtrysków, mogę przełożyć, ale na razie nie ma czasu..., Jak już odpali na benzynie to potem popyla bez problemu
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
nie mam pojęcia, ani jaki powinien być kąt ani jaka dawka paliwa na rozpałkę... może trzeba gdzieś w necie pogrzebać Na razie nie mam czasu się tym zając...
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
mam podobny problem... i wydaje mi się, że są 3 rozwiązania: - zbyt mała dawka paliwa zadana na rozruch - zły kąt wyprzedzenia zapłonu - źle dograny czas wtrysku i kąt zapłonu U mnie jest tak, że jak wtrysnę parę kropel paliwa do dolotu powietrza to odpala bez problemu. Jak zakręci 2 razy to dalej idzie bez problemu. Da się odczytać wyprzedzenie zapłonu i dawkę paliwa na VAGu. Musze się temu poprzyglądać. U mnie też czujnik temp, świece, kable aku i ciśnienie paliwa jest O.K.
-
[B5 ABC] Jakie prawidłowe obroty na ssaniu.
mniej więcej tak jak u mnie... Na ssaniu ok. 1300 (letnią porą ok. 10-15s) potem 1000 i 850
-
A4 2.6 a 80 2.6?
Witam Nie chcę zakładać nowego wątku, a mam parę pytań: 1. czy ABC z A4 ma takie same głowice jak ABC z 80-tki? 2. czy sprzęgło i skrzynia z do ABC A4 i 80-tki są takie same? 3. czy czujniki (i ew. które) będą identyczne? Takie same to dla mnie znaczy przekładalne... pozdr.
-
[B5 ABC] Falujace obroty
no i jak pochodzi chwilę to zejdzie do 2 potem będzie falował 1400-1800-2000 potem coraz niżej, a potem ustali sie na 1300 i jak się nagrzeje zejdzie do 800.. tak wygląda u mnie adaptacja przepustnicy w silniku ABC. jak się przejedziesz to po 3-5 km będzie spokojnie... pozdr. ps. - pierwszy raz myślałem, że mi się silnik rozpadnie...
-
[B5 ABC] Falujace obroty
jak ci pada napięcie to po odpaleniu musi się zaadoptować przepustnica..., podłącz dobry akumulator, odpal, zaadoptuje się przepustnica i będzie o.k. Jak ci pada akumulator przy każdym odpalaniu na zimnym, to będziesz miał takie objawy... niestety pozdr. s.
-
Ile pali Wam gazu?
moja A4 B5 ABC sedan instalacja NECAM /koltec i po ostatniej regulacji i wymianie filtrów wyszło na przestrzeni 500 km (80 po Wa-wie) średnio 10 l/100 km. pozdr. s.
-
[B5 ABC] Jak poprawić kondycję silnika?
to dobry silnik... jak nic nie stuka (szklanki), nie widać żeby brał olej, nie bierze płynu, nie ma błędów, to pewnie spodziewałeś się po tych 150 KM czegoś innego, miałem hondę co miała 126 KM i śmigała jak miło, ale szwunga miała dopiero od 3000, atu masz dół silny, ale jak zdrowy silnik to powyżej 3000 ładnie ciągnie. miło się tym jeździ.. pozdr. s.
-
[ALL] Klubowa karta zniżkowa na paliwo na orlenie
ja jestem generalnie zainteresowany. Może niech ktoś powiesi na tym temacie gdzie i do kogo zgłoszenia.... pozdr.
-
[ALL B5] Problem. Przygasa na jedynce
podłączę się.... bo mam coś podobnego, niezależnie czy na gazie cz na petrolu - przy okazji witając wszystkich jako nowy user - pozdr. sweetek
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich i pozdrawiam Gr