Treść opublikowana przez gielda211
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Panowie zastosujcie przeróbkę według mojego sposobu który ja zastosowałem (czyli opcja z filterkiem) lub attis3-a lub michass-a i problem brania oleju zniknie. Ja również miałem dosyć duże zużycie. Co do sprawdzenia stanu oleju to sie nie zgodze z wami... Po spuszczeniu oleju z silnika wlewamy 4.2l do silnika i po nocy na bagnecie mamy max. (sprawdzałem) Lejąc 4.2l i odpalając silnik, czekając 20 min nie będziemy mieli max na bagnecie ponieważ olej będzie rozprowadzony po całym silniku i dopiero będzie powoli ściekał wiec jaki sens jest dolewać kolejne np 0,5l oleju?? 4,2l oleju to wartość podana przez producenta. Uważam ze olej powinno sprawdzać sie po długim postoju auta na równym podłożu.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
kolego 2 opcje są prawidłowe... ja mam opcje z wężem zakończonym filtrem stożkowym który jest na screenach
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Ja aż tak dużo nie jeżdżę jak Wy:) około 2000tys km i nie zauważyłem ubytku:) zobaczymy dalej... ale potwierdzam to co pisał michass ze przeróbka nie zaszkodziła w żaden sposób, a wręcz pomogła:) wcześniej okolo 2000km i 0.5l trzeba było dolać bo bylo min na bagnecie
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Kolego olej leci z klawiatury do dolotu... Nasza przeróbka zmusza olej do powrotu do odmy czyli w dół a nie jak to ma miejsce przed przeróbką do dolotu... Moim zdaniem jest źle wykonany trójnik który od strony odmy ma wąż wyżej niż po stronie dolotu, gdyby konstrukcja była odwrotna sytuacja nie miałaby miejsca... Takie są moje wnioski ale zawsze mogę się mylić
-
[B6 ALT] Złamany lejek
Proszę o wypowiedz właścicieli b6 ALT 2.0 [br]Dopisany: 17 Styczeń 2011, 19:20_________________________________________________up
-
[B6 ALT] Złamany lejek
kolego nie wiem o jakiej metalowej rurce mówisz... to sie składa z 2 elementów plastikowch...
-
[B6 ALT] Złamany lejek
Szukałem na forum znalazłem kilką wątków ale szczypce nic tu nie pomogą poniewaz część 21 zachodzi na część 20 wiec co mam złapać szczypcami?? jak złapie koncówke 21 to wyrwe obydwie... chyba ze jestem w błędzie Czy tam jest jakis zatrzask czy poprostu to sie trzyma od tak?? Prosze o odpowiedz ludzi którzy robili cos takiego przy ALT...
-
[B6 ALT] Złamany lejek
Witam Złamał mi sie lejek lub jak kto woli rurka sluzaca do wprowadzenia bagnetu. konkretnie część 21. Czy ktoś z was wie jak zdemontować starą cześć tej rurki bez zdjemowania kolektora? Prosze o wasze rady
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Faktycznie czwórnik jest podłączony po staremu do dolotu ale jest z jedna wielka różnica - trójnik został zaślepiony wewnątrz silikonem i wężem olejoodpornym. Dlatego musiałem tak zrobic bo nie mialem czym zaslepić dolotu. jest to rozwiazanie chwilowe równie skuteczne. Dolne wejście czwórnika zaślepiłem wkrecając srube 8 i sylikonem:) Olej faktycznei leci z klawiatury a nie od dołu gruchy...
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
jestem juz po przeróbce. Zastosowałem sie do waszych instrukcji. Niestety trzeba bylo luzować alternator bo brakło miejsca żeby włożyć ta gruszkę odmy z nowym wyjściem na wąż. Tu mam fotke gdzie położyłem waż razem z filterkiem. A tu fotka na której widać ze cala ta rzeźba jest schowana a udało sie to dzięki temu ze odkręciłem zbiorniczek wyrównawczy. Jak trochę pojeżdżę to dam znać jaki wyniki:) Nie ukrywam ze ta przeróbka troche kosztowała... szczegolnie uslugi w tokarni czyli wlot do gruchy i nowy trojnik zeby podlaczyc ten cienki weżyk..
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Ja tez tak wykonam swoje podłączenie dziś odbieram z tokarni taki trójnik i wstawię fotki jutro jak to u mnie wyszło. puzdro chłopaki i dzięki za pomoc
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Prosze o foto:)
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Czy mogłbyś wrzucić fotki jak Ty schowałeś całą tą rzęźbe:) i jak poprowadziłeś wąż od odmy do dolotu bo ja kombinuje to upchnąć ale nie ma jak... i zostaje mi pomysł michass-a Attis3 ja chce wykonać mod michass-a z tym ze waż z odmy puszcze pod samochód zeby uniknąc smrodku o którym mówił (czy to dobry pomysł?) I teraz moje pytanie jest takie gdzie podłączyć ten cienki weżyk z trójnika? (wepchnąć go w plastik dolotu) Z tym filtrem co ja mam nie ma żadnego zapachu z układu odpowietrzenia. Już zrobiłem 900km i stan oleju jest dalej taki sam, zobaczę co dalej, tylko pojawił sie problem z rana po dłuższym postoju hamulce mam słabe tak jakby serwo nie działalo ale po przejechaniu 200m i zahamowaniu ze dwa razy działa wszystko normalnie. kolego zobacz w wolnej chwili czy w Twoim nowym wężu jest olej? bo takie przedłużenie rury moim zdaniem nie powinno mieć zadnego wpływu na to ze olej wraca do odmy... ja ubytek zauwazyłem dopiero po przejechaniu 2000tys
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Czy mogłbyś wrzucić fotki jak Ty schowałeś całą tą rzęźbe:) i jak poprowadziłeś wąż od odmy do dolotu bo ja kombinuje to upchnąć ale nie ma jak... i zostaje mi pomysł michass-a Attis3 ja chce wykonać mod michass-a z tym ze waż z odmy puszcze pod samochód zeby uniknąc smrodku o którym mówił (czy to dobry pomysł?) I teraz moje pytanie jest takie gdzie podłączyć ten cienki weżyk z trójnika? (wepchnąć go w plastik dolotu)
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Czy Ty podłączyłeś go do dolotu czy zostawiłeś tak jak jest oryginalnie podłączony do trójnika??
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
michass niechce cie martwic ale bylem w sklepie ogrodniczym z systemami gardena itp gosc powiedzial ze ten plastik ktory wlozyles w gruche ma wytrzymalosc max 40stopni... Attis3 wstaw prosze fotke jak poprowadziłes wąż do dolotu...
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Attis3 lub michass powiedzcie mi prosze do czego sluzy ten cienki przewód który odchodzi od trójnika w dół?? (odprowadzanie oleju?) Filterek mozna zawsze zdjąć po zauwazeniu takich objawów i wąż poprowadzić do dolotu... Moze to są brednie dla ekologów ze słuzy do podgrzania mieszanki... Ale czy faktycznie tak jest to juz pytanie do kolegow ktorzy przerobke maja za sobą... i dali w piz*unie...
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
panowie prosze o jeszcze o info czy chcąc wyciagnać gruszke odmy musze cos zdjąć odkrecic itp czy wystarczy pociągnąc do gory i wyjdzie?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
kolego a co Ty wkręciłeś w gruchę odmy bo to nie wygląda na coś co jest wytoczone w tokarni:) ??
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
michass a co sadzisz o rozwiazaniu Robena?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Roben chyba najmniej inwazyjna metoda przerobienia odmy i najtańsza:) Z jaką średnicą wlotu kupiłeś ten filierek i jaki dałeś wężyk tzn jakiej średnicy wew? Super foty:) wielkie dzieki Koledzy co z podciśnieniem? czy nie bedzie wywalało oleju z bagnetu lub z pod korka oleju? No i czy waszym zdaniem olej bedzie sie zbierał w wezyku prowadzącym do filterka czy wracał do miski
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Kolego czy mogłbys opisac troche jaśniej:) bo nie moge skapować z tym wejściem i wyjściem:) i jaki dałes filterek? rozumiem ze zrobiłeś czop w miejscu o którym pisali koledzy.... Panowie czy zdejmując gruszkę odmy trzeba coś odbezpieczyć odpiąć lub cos w tym stylu czy ona zejdzie poprostu gdy ją pociągne do góry? Niechciałbym zdejmować kolektora i kupowac uszczelek...
-
[B6 ALT] Pilna pomoc.
kolego zajrzyj do kategori Warsztat zrób to sam. przerób odme i kłopot z głowy:)
-
[ALL] Metaliczne stukanie w prawym przednim kole
jedź kolego na porządne szarpaki
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
W salonie Fiata mozna kupic albo w sklepie z czesciami FSO do naszych starych trupów:) itp... U mnie kosztowało to 2zł ale moze być tańsze:) średnica to 16mm i idealnie pasuje do weżyka olejoodpornego:) Panowie Attis3 i michass czekamy na jakies fotki:)