Treść opublikowana przez gielda211
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Panowie przymierzałem sie dzis do przeróbki ale niestety szukam jeszcze tego sitka i dlatego nie wiercę... Proszę o jakieś fotki gdzie położyliście i którędy przeprowadziliście ten wielki olejoodporny wąż ?? Czy udało wam się zostawić tą osłonę plastikową z napisem 2,0l czy ja zdjeliście? Znalazłem cos takiego co funkcjonuje jako "sitko" w fiatach nazywa się to tłumik płomieni... Spełnia identyczna rolę. Kosztuje grosze i jest łatwo dostępne... http://www.fotoload.pl/index.php?id=e2b360f18f1bf80d0b4af5e2f30d78f9916 co o tym sądzicie??
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
20mm to sporo... rozmawiałem ze znajomym mechaniorem i powiedzial ze dobry pomysł ta przeróbka:) jutro bede wykonywał ja kupiłem rurki o srednicy wew 15mm bo ta gruszka nie jest az taka duza i niechce w niej wiercic wielkiej lochy np na 20mm:)
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Do odmy juz wiem kolego jak podłaczyłes weżyk:) mi chodzilo o to jak zamocowales go w dolocie.. no i pytanie techniczne: czy sitko masz skierowane w dół (kierunek odmy) czy w gore (kierunek dolot) ?
-
[ALL B6] Siłownik zamka wlewu paliwa.
Witam Nie działa mi siłownik zamka wlewu paliwa. Widziałem ze do karoserii jest przymocowany dwoma "nitami" lub czymś takim? Czy ktos z was juz go demontował? jak go bezpiecznie zdemontować i czym? Chwycić kombinerkami te 2 bolce i wyciągnąć? Prosze o rade. Gdzie jest prefix !!! - poprawione[br]Dopisany: 18 Grudzień 2010, 12:35_________________________________________________up
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Myslisz kolego ze olej z gruszki odmy poszedl pod góre do dolotu? zobacz czy dolot sie zasyfil olejem wtedy bedzimy mieli jasnosc... Attis3 pytanie do Ciebie:) Czym zaczopowałeś koncówke trójnika i jak zamocowałes weżyk w dolocie... No i jakie sitko zastosowałes w weżyku o którym nic wczesniej nie pisałes... gdzie je umiesciłes i jak zamontowałes...
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Attis3 dzięki za odpowiedź Na zdjeciu napisałeś średnica wew wężyka minimum 15mm. A jaką Ty zastosowałeś? No i pytanie z innej beczki... W przyszłości chcialbym zalozyć sekwencyjna instalacje gazową... Czy ta modyfikacja nie bedzie miała zadnych wpływów na zalozenie LPG. Chodzi mi o to czy nie pokrzyżuje zadnych planów konstrukcyjnych gazownikom?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Mam małe pytanie do pomysłodawcy. Czy cofanie powietrza do gruszki odmy nie bedzie mialo wplywu na wyrównywanie ciśnienia powstałego na skutek pracy tłoków? Wiem ze prosto z gruszki jest drugi przewód ktory ma za zadnie odprowadzic do dolotu spaliny, którym udało się przedrzeć przez pierścienie na tłokach ale jednak przez pewnien moment powodujemy odwrotna cyrkulacje powietrza niz przewidział to producent... Jakiej srednicy wewnetrznej zastosowales wąż z gruszki do dolotu? Czym uszczelniłes wąż w gruszce? Czy do wykonania tej czynnosci zdejmowales kolektor?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Czy moge was prosic o zdjecie komory silnika i wskazanie odmy... i jakies zdjecie z bliska:) jestem nowym uzytkownikiem tego auta.
-
[ALL B6] Woda po odkręceniu schowka
panowie sprawdziłem odpływy pod akumulatorem nie jest zapchany liśćmi ani zadnymi paprochami woda mi tam nie stoi... jesli chodzi o ten filtr kabinowy to oczywiscie moglo by tamtendy leciec ale gdyby tak bylo to te urzadzenie ktore otwiera badz zamyka obieg powietrza bylo by mokre i pewnie by sie spaliło... Przeciscilem kolego kanaliki o ktorych mowiles i oczyscilem wszystko na około bo bylo kilka lisci... czy mozna by tam uzyc troche sylikonu? Mam do was pytanie czy tam nie ida moze jakies przewody z płynem(tylko nie wiem jakim:) )? Zagladalem tam wszedzie wkladalem reke wszedzie i nic nie bylo mokre...
-
[SLOVED][ALL B6] Radio Becker 4720 Pro Tfaffic i moduł do tylnych głośników
Kolego ja nie napisalem ze jest kabel w miejscu 5 jest i po nim nie plynie prad... Tylko ze nie jest wpięty wiec wnioski ze wyjscie sterujace jest uszkodzone sa chyba zbyt szybkie... W miejscu 5 w kostce ISO nie ma zadnego kabla... Kupie pin i sprawdze... [br]Dopisany: 27 Październik 2010, 08:51_________________________________________________wpięcie kabla w kostke pomoglo. sprzet smiga. Dzieki za porady
-
[SLOVED][ALL B6] Radio Becker 4720 Pro Tfaffic i moduł do tylnych głośników
Sprawdzilem i moja kostka ISO od zasilania nie posiada "5. Sterowanie anteną automatyczną". Na zadnym innym kablu nie pojawia sie napiecie zaraz po wlaczeniu radia. Teraz mam pytanie do Was czy da rade wpiac jakos jeden kabel w ta kostke ktora mam czy trzeba kupic nową i wlutowywac kable od poczatku? czytałem ze mozna same piny kupic i wpiac w iso. czy tak jest?
-
[ALL B6] Woda po odkręceniu schowka
ok dzieki panowie za porady.
-
[ALL B6] Woda po odkręceniu schowka
czy muszę przy tym zabiegu wyjmować akumulator czy są one widoczne bez wyjmowania?
-
[SLOVED][ALL B6] Radio Becker 4720 Pro Tfaffic i moduł do tylnych głośników
bardzo dziękuje za pomoc. Kabla REM 12V mam szukać na kostce A tak? dopiero dziś udało mi się zdobyć miernik...
-
[SLOVED][ALL B6] Radio Becker 4720 Pro Tfaffic i moduł do tylnych głośników
dzieki za szybką odpowiedz:) jeśli chodzi o kupno modułu to taka informacje dostalem tu na forum... trudno 40zl mnie nie zbawi wazne zeby głosniki działały:)[br]Dopisany: 12 Październik 2010, 22:41_________________________________________________Czy mógłbym was prosic o schemat kabli we wtyczkach od radia?
-
[SLOVED][ALL B6] Radio Becker 4720 Pro Tfaffic i moduł do tylnych głośników
Witam, Posiadam Audi A4 B6 z 2001. W samochodzie mam Becker traffic 4720. Zakupiłem taki moduł http://allegro.onet.pl/audi-a3-a4-a6-a8-modul-tylne-glosniki-subwoofer-i1267568802.html Tylne głośniki dalej nie działają bo nie mam gdzie podłaczyc niebieskiego kabla poniewaz u mnie z radia zaden kabel nie wychodzi... Proszę o waszą pomoc gdzie to ustrojstwo podłączyć. Ten niebieski kabel ma być podłaczony do 12v? czyli do plusa tak?
-
[ALL B6] Woda po odkręceniu schowka
Witam, Odkręciłem schowek w celu naprawy klamki:) Wygłuszenie schowka jest mokre a nad tym miejscem które jest mokre znajduje się jakieś urządzenie od nawiewów. Skąd leci woda? [br]Dopisany: 04 Październik 2010, 15:26_________________________________________________odświeżam temat
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich forumowiczów [mod]*proszę czytać FAQ odpowiednich działów, bo nie stosujesz się do nich[/mod]