Treść opublikowana przez konrado8525
-
Niedziałająca klapa gasząca?
witam. w dniu dzisiejszym zaobserwowalem iz w moim awx klapa gaszaca nie chodzi dokonca tak jak powinna. Jest identycznie jak na tym filmiku czy to ozacza ze jest ona mechanicznie uszkodzona?
-
Kolejny raz problem z temperatura!!
Dzieki za odpowiedzi. Panowie dzisiaj bylem w trasie i o dziwo co zauwazylem.. Podczas jazdy czy to w trasie czy w miescie rozgrzeje sie do 90st na desce ( 88,2 st na vagu) i tak trzyma , nawet na postoju na wolnych obrotach przy temperaturze na climatronicu 20st. Jak tylko zmienie tmperature na climatroniku na wyzsza to na postoju momentalnie temperatura spada. A moze to jednak od mrozow tak sie dzieje? Czy jak silnik zlapie 90st i wlaczy sie na climatroniku na HI to temp silnika nie powinna spadac? a czujnika g62 nie wymienialem gdyz nie pokazuje bledu na vagu ponadto odczyty z rana jak i na rozgrzanym silniku w 01 engine 007 i 17 instruments 003 wskazuja prawie tak samo (2st roznicy) to obstawiam ze czujnik raczej dobry
-
Kolejny raz problem z temperatura!!
hmmm a moze jest zapowietrzony? czy czeka mnie reklamacja i wymiana na inny??
-
Kolejny raz problem z temperatura!!
witam. Koledzy mam problem z temperatura silnika. Podczas jazdy z predkoscia ok 100km/h auto lapie temperature 90 i wskazowka stoi tak jak powinna ale gdy wjade do miasta lub zatrzymam sie temperatura momentalnie spada do 60-70. Jestem po wymianie termostatu orginalu z aso i nic sie nie zmienia i o dziwo waz gorny od chlodnicy i plyn w zbiorniczku wyrownawczym jest non stop zimny... odczyt na vagu po przejechaniu ok 30km 01 engine 007 72st a 17 instruments 003 70st czyzby orginalny termostat byl wadliwy? dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam
-
[B6 AWX] Problem z szarpaniem - Jakie logi do zrobienia?
witam. Mam taki problem, gdyz moja a4 na zimnym silniku szarpie podczas przyspieszenia na 1 i 2 biegu.. po rozgrzaniu jest wszystko ok. Filtr paliwa wymieniony. Jakie logi bylyby przydatne do zdiagnozowania tego? I Czy zrobic je na zimnym silniku, wtedy jak wystepuja te szarpniecia czy zrobic na rozgrzanym?? Prosze o pomoc i pozdrawiam
-
[B6 AWX] Szarpanie na zimnym silniku
witam. Mam taki problem, gdyz moja a4 na zimnym silniku szarpie podczas przyspieszenia na 1 i 2 biegu.. po rozgrzaniu jest wszystko ok. czy moze byc to wina filtra paliwa?? Czy moze cos powazniejszego? Jakie logi bylyby przydatne do zdiagnozowania tego? pozdrawiam
-
[INNE] VW sharan 1.9 TDI Proszę o analizę logów
Ok Dzieki chlopaki za odpowiedzi:) Jutro sie za to wezmiemy i sprwadzimy caly dolot i wezyki.. Pozdrawiam
-
[INNE] VW sharan 1.9 TDI Proszę o analizę logów
Wlasnie nie wiem jaki mechanik.. Gdzies w elblagu ale nie wiem dokaldnie gdzie Bo jak sie stoi przodem do auta i wcisnie gaz to ten swist jest z prawej strony silnika..[br]Dopisany: 29 Czerwiec 2011, 20:04_________________________________________________Ale EGR co do swistu to chyba nic nie ma co?:D
-
[INNE] VW sharan 1.9 TDI Proszę o analizę logów
Witam. Prosze w imieniu kolegi o analize logow. Przy przyspieszeniu i dodaniu gazu slychac tak jakby lewe powietrze ciagnal. Czy Turbina do wymiany?? Bo "mechanik" tak stwierdzil.. Logi statyczne normalne: 000 http://img90.imageshack.us/img90/4899/000normalne.jpg 001 http://img196.imageshack.us/img196/3128/001normalne.jpg 003 http://img101.imageshack.us/img101/3484/003norm.jpg 004 http://img13.imageshack.us/img13/7352/004normalne.jpg 007 http://img405.imageshack.us/img405/5764/007norm.jpg 008 http://img202.imageshack.us/img202/2491/008norm.jpg 010 http://img339.imageshack.us/img339/8358/010normal.jpg 013 http://img835.imageshack.us/img835/3594/013norm.jpg 018 http://img813.imageshack.us/img813/5457/018normal.jpg BS 000 http://img232.imageshack.us/img232/2569/000basic.jpg 003 http://img846.imageshack.us/img846/191/003basic.jpg 011 http://img685.imageshack.us/img685/3672/011basic.jpg Dynamiczne 000 http://img850.imageshack.us/img850/2898/000dynamoiczny.jpg 008 http://img861.imageshack.us/img861/5208/008dynamiczny.jpg 010 http://img52.imageshack.us/img52/4159/010dynamiczny.jpg 011 http://img836.imageshack.us/img836/3278/011dynamiczny.jpg
-
[B6 AWX] Proszę o ocenę logów
Termostat najprawdopodobniej nie domaga. I kat synchronizacji na bank do regulacji...
-
[ALL B6] Przy zgaśnięciu silnik "odpada"
Ja tez mam to samo:) Pierwszy moj diesel i tez na poczatku myslalem ze silnik spadl na ziemie;D Ale widocznie ten typ tak ma..
-
[B6 AWX] Prosba o analize logow
Dzieki za spojrzenie w temat:)
-
[B6 AWX] Prosba o analize logow
Dzieki Przemek. jutro z rana postaram sie zrobic i wrzuce Pozdrawiam[br]Dopisany: 19 Kwiecień 2011, 23:13_________________________________________________Dorzucam logi dynamiczne. robilem je pierwszy raz takze jak cos jest nie tak z logami to prosze o uwagi i zrobie ponownie. 000 http://img819.imageshack.us/img819/2179/000dynd.jpg 001 http://img580.imageshack.us/img580/6948/001dyn.jpg 003 http://img43.imageshack.us/img43/3208/003dyn.jpg 004 http://img823.imageshack.us/img823/9245/004dyn.jpg 008 http://img217.imageshack.us/img217/4190/008dyn.jpg 010 http://img831.imageshack.us/img831/5223/010dyn.jpg 011 http://img232.imageshack.us/img232/384/011dyn.jpg
-
[B6 AWX] Prosba o analize logow
Witam prosilbym o analize logow statycznych i BS. Dynamicznych nie zdazylem zrobic dzisiaj postaram sie zrobic jutro. Auto ogolnie chodzi dobrze po za tym, ze przy 2000 obr slychac buczenie. Podobno moze byc to plecionka bo na wolnych obrotach drga tlumik z tylu (ta rura przed puszka na koncu:D) Wiem ze mam nie najlepsze korekcje ale spalania wiekszego nie zauwazam i dymienia takze to nie wiem czy oddawac je juz teraz do regeneracji? Logi statyczne: 000 http://img59.imageshack.us/img59/3310/stat00.jpg 001 http://img28.imageshack.us/img28/4140/stat01.jpg 003 http://img695.imageshack.us/img695/4748/stat03.jpg 004 http://img828.imageshack.us/img828/9707/stat04k.jpg 007 http://img705.imageshack.us/img705/3584/stat07.jpg 013 http://img806.imageshack.us/img806/9762/stat013.jpg 014 http://img705.imageshack.us/img705/6275/stat014.jpg 023 http://img864.imageshack.us/img864/5346/stat023u.jpg BS: 000 http://img576.imageshack.us/img576/5366/bs000.jpg 003 http://img857.imageshack.us/img857/1889/bs003.jpg 011 http://img705.imageshack.us/img705/6299/bs011.jpg
-
[ALL B6] wyłączenie kontrolki przepalonych żarówek - pilne
Wszystko zalezy od MCE jaki masz HIGH czy LOW A jak to sprawdzić? czy mam high czy low??
-
[ALL B6] wyłączenie kontrolki przepalonych żarówek - pilne
Czy w kazdym B6 powinno pokazywac przepalona zarowke??
-
[B6 AWX] Metaliczny podźwięk a plecionka.
wizualnie tego nie ocenisz sprawdź czy Ci rura z tyłu drga z tylu czyli chodzi o tlumik koncowy? bo u mnie tlumik koncowy troche drga i tez mam objaw buczenia przy 2000 obr i zastanawiam sie czy to nie ta plecionka...
-
[B6 AWX] Problem silnik
a mam pytanie po sciagnieci pokrywy zaworow trzeba zakladac nowa uszczelke? czy jak jest w dobrym stanie bez problemu zostawic stara?
-
[B6 AWX] Buczenie pod autem
Dzieki za odpowiedzi w poniedzialek jade na kanal to sprawdze caly wydech i ten lacznik za turbina bo nie powiem to buczenie w trakcie dluzszej jazdy mnie troche denerwuje a nie zawsze moge jechac z glosną muzyka
-
[B6 AWX] Buczenie pod autem
Witam. Mam takie pytanie czy przyczyna buczenia w zakresie 2000-2200 obrotow moze byc katalizator?? BO jak jade to czuje jakby te buczenie gdzies od spodu auta dochodzila (od podlogi). Mozna to jakos sprawdzic? czy od razu wycinać?? Przy nizszych obrotach i powyzej 2200 jest OK. Dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów przed programem
Jaki jest koszt uszczelniaczy i czy mozna to zrobic samemu?? A polaczenie na kablach sprawdzac jakims miernikiem czy poprostu wyczyscic wtyki etc??
-
[B5 AFN] Mruga kontrolka świec żarowych
jak padlby czujnik pedalu hamulca to migalaby tez kontrolka esp... skasuj bledy i zobacz ktory bedzie sie powtarzal...
-
[B6 AWX] Cieknący płyn jak sprawdzic?
zielony plyn... oleju nie ubywa ani plynu od wspomagania tez nie a plyn do spryskiwaczy mam niebieski:) to na bank klima tylko zastanwaim sie jak sie do tego dobrac? chyba najlepiej zwalic nadkole nie?
-
[B6 AWX] Cieknący płyn jak sprawdzic?
Witam. wycieka mi plyn najprawdopodobniej z klimatyzacji bo czytalem na forum kolega mial podobny problem.. i Mam pytanie czy zeby dojsc do osuszacza ( obok zbiornika z plynem do spryskiwaczy) bo jak patrze od dolu to plastik przy osuszaczu jest caly mokry;/ i zbytnio nie ma dojscia. robil moze ktos cos takiego? trzeba zrzucac zderzak?? czy nadkole wystarczy??
-
[ALL B6] Brak pośredniej temperatury :>
a jak sprawdza sie klime na Vagu?? mam podobnie jak to zdiagnozowac Vagiem?