Treść opublikowana przez Stochus
-
1,9 tdi brb 116km 2006r bez dpf
Witam Panowie. Planuje wymianę sprzęgła na te slynne mocniejsze od Sharana i skromny program na początek, ew czy wymiana samego turba od awx ma sens? Proszę o podpowiedzi bardziej doświadczonych:)
-
Ocena wykresu 1,9tdi BXE ARL + AL
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/77d1f7d32b1a3e3c.html Co o tym myślicie? była seria 105 bxe, modyfikacje: turbo arl, wtryski al, katalizator out.
-
jakie macie spalanie? pytanie tylko do posiadaczy AFN
AFN po programie w okolicy 6-7litrów
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
1999r AFN - na blacie 225 tyś
-
Zamuła do 3 tyś obrotów, z dnia na dzień.
Jedną czerwoną literkę miałem przed programem, teraz mam dwie Kiedyś wymieniałem wszystkie wężyki, średnic nie pamiętam, ale na pewno ten jeden większy jest standardowym paliwowym, dostaniesz w każdym motoryzacyjnym, a drugi jest ciut węższy, średnicy nie znam. Mój po prostu się wypiął, może na jakiejś dziurze itp, nie wiem, ale cholernie cieszę się, że spowrotem hula
-
Zamuła do 3 tyś obrotów, z dnia na dzień.
a pompa vacu? ---------- Post dopisany 13-03-2013 at 14:49 ---------- Poprzedni post napisany 11-03-2013 at 19:56 ---------- Panowie, udało się zlokalizować usterkę. Powodem całego zjawiska był na wpół trzymajacy się wężyk od podciśnienia wychodzący z N18 a potem trójkika. Spowrotem TDI z dwiema czerwonymi literkami
-
Zamuła do 3 tyś obrotów, z dnia na dzień.
Ok, racja, sprawdze czy dochodzi podciśnienie i wtedy okaże się czy to ten N75
-
Zamuła do 3 tyś obrotów, z dnia na dzień.
Witam, Mam 1,9tdi 110km AFN po programie, do wczoraj auto super się zbierało, ciągnęło od samego dołu, zero problemu. Dzisiejszego ranka, po odpaleniu totalna zamuła, mocy do 2800-3000 rpm jak na trybie awaryjnym a potem znów szatan. Nie mam jeszcze logów, dopiero na weekend. Sprawdziłem na szybko turbo, gruszka chodzi idealnie(sprawdzałem dodatkowym wężykiem), łopatki w turbie na pewno niezapieczone, natomiast wężyk od czujnika, który wchodzi do gruszki nie zasysa jak powinien, i sztangielka nie robi najmniejszego ruchu. Co według waszych magicznych szklanych kul może się dziać? Czujnik nawalił? Bo przepławkę raczej wykluczam, nie mogła się posypać na postoju...
-
Od czego to jest zdjecia
a co do śrubki, jeżeli jest to 10mm, to pewnie poleciała komuś przy odkręcaniu obudowy silnika. Jak myślicie?
-
[ALL B5] Klakson, podświetlenie tablicy i halogeny- brak plusa
Coś się stało w mojej audi 1,9 tdi afn 99r. Nagle umilkł sygnał dźwiękowy, halogeny przestały świecić i także podświetlenie tablicy. Od czego zacząć sprawdzanie? Podstawowe bezpieczniki sprawdzone, zostały przekaźniki itp. Podpowiecie? Może ktoś miał podobny problem
-
[ALL B5] 1,9 tdi 110km afn słabnie i przerywa gdy jest ciepło
przepływka poniżej normy, turbo przeladowuję i łapie dół, ok 1,5 bara
-
[ALL B5] 1,9 tdi 110km afn słabnie i przerywa gdy jest ciepło
Witam Mam taki problem, moja audiczka gdy jest zimno chodzi super, doł i góra ok. Teraz, kiedy temperatury są wyższe, koło 20-25stopni dzieją się dziwne rzeczy. Raz, że słabnie i słabiej/wolniej się wkręca, to na dodatek jeszcze jakby przerywała, łapie moc, za chwile słabnie, i tak w kółko. Co jej może dolegać ?
-
[ALL B8] Sprężarka klimatyzacji Audi A8 3.0 TDI 2005r.
Czyli nr musi być ten sam? Czy mogą być końcówki które podajesz?
-
[ALL B8] Sprężarka klimatyzacji Audi A8 3.0 TDI 2005r.
Witam:) Mamy taki problem u wujka w a8, że padła sprężarka. Nowa kosztuje 1200euro, a ciężko znaleźć używaną. Podpowiedzcie mi jakąś alternatywę? Symbol 4e0260805ad. Czy wszystkie literki muszą się zgadzać? Symbol silnika ASB
-
[B5 AFN] ABS świeci się.
Tak Jutro jadę naprawić sterownik
-
[B5 AFN] ABS świeci się.
przeczyściłem ten czujnik(było trochę błota w środku) Niestety nic to nie dało. Nie wiem jeszcze jak z tą odległością... Resetować niczego nie trzeba?
-
[B5 AFN] ABS świeci się.
Witam Mam podobny problem, od razu przy zapłonie świeci się (!) i abs. Moglibyście mi podpowiedzieć, w którym miejscu znajduje się czujnik abs w lewym przednim kole? Jak do niego dojść, żeby jak najmniej rozebrać? Przy okazji sprawdzę pierścień
-
[B5 AFN] Duże spalanie silnik
Podepnę się do tematu, też mam AFN 110km, spalanie w zimie do 7-7,5L mam. Ogólnie jak pojadę mądrze i jest cieplej to poniżej 7 się da zejść. Nie jest źle:)
-
[B5 AFN] Moc - słabszy od innych
Tak się znam, masz racje mowa była o przestawionym zapłownie, ale coś tam koło pompy regulował z lapkiem w rekach. Odpala ok i chodzi równo, ale dalej coś go dusi, chociaż jest mocniejszy[br]Dopisany: 03 Marzec 2011, 22:01_________________________________________________Dzisiaj wszystko zrobione, dawka ustawiona 1,8-2mg/suw i autko chodzi jak powinno
-
[B5 AFN] Moc - słabszy od innych
Wymieniłem filtr, dalej to samo. No to jade na logi- okazuje się, że silnik w znakomitej kondycji, tylko za mała dawka na pompie(mialo to podobno jakiś związak z wymianą rozrządu) Nie potrafię dokładnie wyjaśnić. Teraz jest już o wiele lepiej, chociaż dzisiaj umówiony jestem jeszcze na regulacje
-
[B5 AFN] Moc - słabszy od innych
Ok, dzięki za pomoc:) Wiem od czego zacząć. Mam znajomego, który mi zrobi loga. Filtr paliwowy wymienię, powietrza jest nówka. Przy redukcji z 5 na 4 przy 2/2.5tyś rpm mam wrażenie, że potrafi mi się czasem zdławić. Na gaz też czasem nie reaguje, czy mam cały czy tylko minimalnie.
-
[B5 AFN] Moc - słabszy od innych
Witam:) Mam audi a4 1.9 tdi afn 99r. Jeździłem już kilkoma samochodami z silnikami tdi 90, 110, 105 a tazke 115 i 116km. Moja wypada wsród nich słabo. Niby wkręca się na obroty, ale słabo. Bierze ok 1500/1600 obrotów, do 3000rpm max i potem koniec. Czasami zdarzy się, że nawet w tamtym zakresie słabiej bierze. Zmieniałem przepływomierz na próbę, ale nic sie nie zmieniło. Od czego zacząć? Zrobić logi? Czyścić turbinę?
-
[B5 AFN] Audi A4 1,9 tdi potrzebny schemat modułów i bezpieczników
Witam;) Potrzebowałbym jakąś fotkę bądź schemat jak mają byc moduły i bezpieczniki w audi 1.9 tdi afn 110km. coś takiego jak tutaj http://img17.imageshack.us/i/33375846.jpg/ ale pełniejsza fotka, całości... Nigdzie znazlezc nie moge. Będę wdzięczny za pomoc Pozdrawiam!
-
[ALL B5] Czy ktoś wie gdzie szukać takich alusków ?
Śmiej sie, śmiej ;( Nie widziałeś jak te czarne dekielki ślicznie się kręcą :>
-
[ALL B5] Czy ktoś wie gdzie szukać takich alusków ?
No nic, będę szukał przez zimę, jak się nie uda- trudno:) Kupi się inne... Apropo, że te felgi są brzydkie? Są gusta i guściki, mi się np. bardzo podobają. 15cali lepiej dla mnie, bo mam obniżoną i utwardzoną a4