Skocz do zawartości

rosek11

Pasjonat
  • Postów

    34
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez rosek11

  1. .. Procedura wykonywana przez ECU na wypadek utraty informacji o temp. silnika wygląda z grubsza następująco. Sterownik podczas uruchamiania silnika posiłkuje się temperaturami innych czujników, biorąc doatkowo poprawkę w dół, czyli zwiększając dawkę rozruchową, przyspieszając moment wtrysku i wydłużając grzanie, a w niektórych przypadkach przy wyższych temperaturach w ogóle załączając świeczki przed rozruchem. Dla tego silnik odpala bez problemu, a sam problem według mnie może leżeć w mapach rozruchowych. W audi to się raczej nie zdarzało, a w VW już kilkukrotnie mapy rozruchowe były zrobione bez odpowiedniego zapasu i w miarę zużywania silnika i aparatury wtryskowej nasilał się problem z odpalaniem, czasem na zimno, czasem na ciepło a czasem w całym zakresie temperatur Jeżeli zrobiłeś w miarę pełną diagnostykę silnika i do niczego poza odpalaniem nie można się przyczepić, to proponuję odwiedzić jakiegoś tunera i powinien Ci pomóc korygując mapy rozruchowe. A więc problem z odpalaniem po dłuższym postoju przy niskich temperaturach prawie rozwiązany... tak jak pisałem na początku, passat odpalał idealnie zimny tylko gdy wypiąłem czujnik temperatury paliwa. Oddałem auto do kolejnego mechaniora, pierwsze sprawdzał ewentualne mechaniczne usterki - brak takich. Rozwiązaniem okazało się zmiana mapy startowej.. otóż dzisiaj po pracy gdzie passek stał na dworze 9 godz temperatura 4 stopnie odpalił na strzała. Jak powiedział mi mechanik mapa będzie jeszcze kwalifikowała się do poprawy gdy przyjdą bardziej ujemne temperatury. Passat stał u mechanika 4 dni ale warto było.... także jak komuś passat odpala dobrze po wypięciu czujnika temperatura to polecam zmianę mapy startowej.......Ponoć w silnikach BMR który jest na Simensie ciężko robi się mapę i jest to czasochłonne..... koszt całej naprawy i diagnozy 300zł. .
  2. Koledzy, mam problem z rozruchem zimnego passat B6 2007r 2.0TDI 170KM silnik BMR. Otóż, gdy auto postoi około 6-8 godzin chcę go odpalić, kręci około 3-5 sekund niczym załapie, dodatkowo gdy odpali chwilę nie równo pracuje. Gdy już odpali to kolejne odpalenie jest bezproblemowe. Zero błędów w Vagu, korekty wtrysków dobre, czujniki pokazują realne wartości, wymieniłem rozrusznik ( pomogło nieznacznie) wymienione zestawy uszczelniaczy wtrysków... i nic. Problem całkowicie znika gdy wypnę czujnik temperatury paliwa, wówczas passat bali na strzała. Czujnik pokazuje dobre wartości, wiec gdzie może być problem.....
  3. SoToM, na vagu wszystkie czujnik pokazuję prawidłowe wartości, i są one bardzo do siebie bardzo zbliżone. Qzwa gdzie tutaj może być rozwiązanie......dlaczego po odpięciu czujnika pali na strzał, czy problemu szukać w sterowaniu rozruchem...
  4. ja też mam dobre wskazania z czujnika a jak go wypnę to auto pali na strzała
  5. kolego odepnij czujnik temperatury paliwa (g81) i sprawdź jak będzie wówczas odpalał. Ja mam to samo w passacie 2.0TDI i też szukam rozwiązania.
  6. SotoM, dzisiaj rano ponownie odpaliłem bez czujnika. Odpalił idealnie, silnikiem nie rzucało. Komputer nie pokazuje żadnych błędów od czujnika, ale jak widać ma on ogromny wpływ na rozruch. Jaka jest zasada działania tego czujnika, z czym on może być powiązany że tak auto poprawnie odpala po jego wypięciu.
  7. SotoM, w żaden sposób nie było olewki, jestem bardzo Ci wdzięczny za Twoje zainteresowanie tematem. A jak myślisz, czy akumulator ma wpływ też na to że po odpaleniu nie rzucało silnikiem, czy może było to tylko przypadek. Akumulator w dalszym ciągu się ładuje..... ewentualnie przełożę akumulator o większym prądzie rozruchowym niż ten mój 600A Akumulator ładowany około 8 godzin i odpalił po strzale, lecz przed odpaleniem wyjąłem wtyczkę od czujnika temperatury paliwa ( chyba G81) Rano zobaczę jak będzie. Zastanawia mnie ewentualny wpływ czujnika na odpalanie.....
  8. Dzisiaj passat cała noc stał na dworze gdzie było -6. Przed odpaleniem podpiąłem drugi sprawny akumulator, po około 2 minutach odpaliłem i i jest już zdecydowanie lepiej niż pierwotnie. Po odpaleniu nawet silnikiem nie rzucało. Sprawdziłem stan elektrolitu i było go około połowę wysokości akumulatora, dolałem i teraz się ładuje. Zastanawia mnie czy akumulator o pojemności 70Ah i rozruchu 600A nie jest za mały, szczególnie chodzi mi o ten rozruch 600A.
  9. odnośnie aku, kreci on trochę szybciej niż na załączonym filmie, odpalałem z dwóch akumulatorów i efekt podobny. Czujnik położenia wału raczej by jakiś błąd ukazywał. Analizując cała sprawę, przyczyną będzie najprawdopodobniej nieszczelność układu paliwowego. Gdzie według Was taka nieszczelność może być, czy są jakieś newralgiczne miejsce?
  10. Dzisiaj odebrałem auto od mechanika, rano odpalił trochę lepiej lecz szału nie ma. Mechanik wymienił uszczelki które są na wtryskach oraz jakieś zestawy naprawcze wtrysków ( jakieś grzybki która z góry dociskają wtryski). Korekty bezpośrednio po odpaleniu bardzo dynamicznie się zmieniały lecz ich wartości były w przedziale -0,7 +0,6. Gdy auto już troszeczkę chodziło zrobiłem zdjęcie takich wartości: - dawka wtrysku 5,3mg/H -wymagany czas trwania wtrysku 3,6KW - wymagany początek wtrysku 1,7 n.OT - kąt wyprzedzenia 0,00 - moment uruchomiania 0,0 Nm - synchronizacja uruchomienia - 255 (wartość wymagana 0-255) mechanik rozkłada ręce..............a ja mam dość....
  11. SotoM, czyli rozumiem że mechanik w miarę logicznie to stwierdzi? Nieszczelność mogą np powodować uszczelniacze wtryskiwaczy?
  12. własnie przed chwilą rozmawiałem z mechanikiem,tak na szybko powiedział mi że najprawdopodobniej będzie problem z zapowietrzaniem układu gdyż bezpośrednio po odpaleniu gdy silnik nie równo pracuje karekta na 4 cylindrze znacznie idze na + po czym gdy praca silnika się wyrówna korakta wraca na dobre parametry. Czy jest sens w tym co mi powiedział mechanik.
  13. ok zrobię tak. dołączę filmik znaleziony na YT, bardzo podobnie odpala, dodatkowo po odpaleniu tak jak pisałem przez chwile nie równo pracuje.
  14. ojj tak dokładnie nie potrafię Ci powiedzieć , napisałem to co zapamietałem. Rozumie, że ustawienie obu wałków mozna sprawdzic vagiem? Mam nadzieję że mechanik wpadnie na pomysł sprawdzenia układu paliwowego.
  15. widzę że problem z odpalaniem przy niskich to jakaś pięta aut z VAG. W moim przypadku passat b6 2.0TDI 170KM też rano nie ma zbytnio ochoty odpalić. Przy temperaturach w przedziale 5-8 stopni zaczeły sie pierwsze problemy tzn, długo kręcił - nie mógł załapać. Nowe świece NGK bez zmian, wymianan rozrusznika na monciejszy z 11 zębami ( oryginał ma 10) poprawiło się znacznie, lecz teraz gdy postoi około 10 godz przy ujemnych temperaturach ponownie długo kręci a dodatkowo po odpaleniu silnik troche telepie ( obroty nie falują). Swego czasy robiłem jakąś diagnostyke, korekty nie rozjechane, bipy ( nie wiem jak to sie dokładnie zazywa ) też ok, rozrząd na 0,00. Komp nie pokazuje żadnych błedów podczas jazdy nie szarpie ma moc. I tak to hgw gdzie to jest przyczyna tego palenia.....
  16. Auto dzisiaj odstawione do elektryka, zobaczymy co wyjdzie.
  17. Piszę w imieniu kolegi. W B6 ostatniego czasu ginie gdzieś prąd. Po przekręceniu kluczyka świeci się tylko kontrolka AIrbag-u, auto odpali i po około 2-3 sekundach gaśnie. Poleciłem aby odpiął klemę, po jej ponownym założeniu wszystko wraca do normy, działają zegary i auto normalnie jeździ. Opisana usterka występuję po kilkugodzinnym postoju samochodu. Czy ktoś słyszał o podobnych objawach. Z góry wdzięczny będę za zainteresowanie tematem.
  18. jak najbardziej na blokadach. Przed rozrządem było wypadanie zapłonu, po wymianie brak wypadania.
  19. sławek85, po wymianie rozrządu około 2 tys km.
  20. rosek11

    Kłopoty z olejem

    kolego ja kupowałem bagnet w ASO płaciłem około 60 pln
  21. Pomiędzy jedną V a druga mam różnice w ciśnieniu o około 1,5 atmosfery. Trochę dziwna sytuacja gdyż auto ma przebieg 190 tyś km 9 potwierdzony) i coś takiego wyskoczyło. Co mogło być przyczyną że poleciała cała jedna strona w ciśnieniu. Wczoraj badałem ciśnienie na ciepłym i strona lepsza miała po 12 gorsza 10,5. Na próbie olejowej lepsza wzrosła do około 13 a gorsza do 12,5. Jutro wykonam jeszcze badanie na zimnym silniku. Auto zostało sprawdzone na kompie serwisowym i został jakiś ma test przeprowadzony - brak jakichkolwiek błędów. Teraz pytanie.... co robić z tą przypadłością, jakie ewentualne koszty?
  22. Nie, nie były zmieniane sondy. Mam podjechać kiedyś na czasie do mechanika i coś tam ogarnąć z tymi sondami. Jest możliwość sprawdzenia drożności katów ?
  23. kolego, a dokładnie jakie masz objawy w tym ASN? ---------- Post dopisany 10-08-2013 at 08:44 ---------- Poprzedni post napisany 09-08-2013 at 11:54 ---------- auto odebrane, wymieniony kompletny rozrząd z pompą wody, pasek CONTI, pompa Hepu rolki i napinacze INA, koszt wymiany 350pln. Rozrząd robiony na blokadach. Wnioski: brak błędów wypadania zapłonu, auto pracuje zdecydowanie lepiej. Mechanior stwierdził, że będzie potrzeba jeszcze wyczyścić przepustnice i zrobić jej adaptację. Jak zostało stwierdzone to , przyczyną był wyciągnięty pasek rozrządu, przez co przestawiły się fazy na rozrządach. Teraz pojeżdżę i zobaczę jak będzie dalej... ---------- Post dopisany 11-09-2013 at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany 10-08-2013 at 08:44 ---------- Wracam do tematu.... Pozostały objaw niewielkich drgań karoserii, są one mniejsze nie na początku ale jednak występują. Została wyczyszczona przepustnica i zrobiona adaptacja, ale nic nie pomogło. Zauważalna jest różnica czasu wtrysku i waha się ona pomiędzy V-kami o około 0,5 ms Dodatkowo mechanik stwierdził różnice wartości pomiędzy sondami, pomimo tego że nie wywala żadnych błędów. W wykładzie wydechowym w obu końcówkach na biegu jałowym słychać jakby stuki, puki. Przy zmianie biegu, po puszczeniu sprzęgła występuje szarpnięcie, takie zawahanie silnika - i to jest właśnie bardzo charakterystyczne. Generalnie auto, przyśpiesza bardzo dobrze, na 4 biegu kręci się praktycznie do samego końca. Płyny chłodniczego nie ubywa. Nie są te objawy bardzo znaczne, ale szczerze frustrują mnie dlatego uparcie dążę to rozwiązania problemu i proszę Was o pomoc w dalszym ciągu.
  24. Auto oddałem do mechaniora, aby je naprawił. Ma ściągać pokrywy zaworów i na blokadach robić, także być może jak jest rozrząd posypany do ujawni to. Tak się zastanawiam, czy rozrząd może mieć wpływ na niskie ciśnienie? Jak są ponumerowane cylindry, gdzie jest 1,2 itd
×
×
  • Dodaj nową pozycję...