Treść opublikowana przez Siwy21
-
Ile pali Wam gazu?
Kolego jest ok w Twoim przypadku gaz to średnio udana inwestycja jak nie jeździsz na trasach. No chyba, że w weekendy dostaje za swoje i walnie troche km. Trzeba przyznac, że eksploatujesz auto w najciezszych warunkach jakie można sobie praktycznie wyobrazić. Odpalasz auto i ciągle jeździsz na zimnym motorze a jak wiadomo silniki spalinowe najbardziej sie wtedy eksploatuja. Wydaje mi sie, że spalanie jest ok jak na tak cięzkie warunki. No właśnie z jednej strony te 15l/100km to dużo, ale zważywszy na te warunki to może jest to jednak akceptowalne spalanie. Sam nie wiem co myśleć. Podepnę Vag-a i zobaczymy co się ciekawego pojawi.
-
Ile pali Wam gazu?
Koledzy, a ja mam sekwencje z reduktorem Tomasetto, listwa Valtec i martwi mnie spalanie w mieście, bo znacznie różni się od trasy. Trasa - 10l/100km (średnio 120km/h), ale miasto już 15 l/100km (po odliczeniu kilometrów, w czasie których jedzie na Pb zanim przełączy się na LPG. Licząc łącznie z dystansem pokonanym na benzynie wychodzi 11,5-12l/100km). Spalanie na samym Pb jest odpowiednio mniejsze o ok. 1,5l/100km. Co ważne jeśli chodzi o jazdę w mieście to te 15l wyszło tak jak wspomniałem po odliczeniu jazdy na Pb i w takich warunkach: auto stoi pod chmurką całą noc (temp zewn. w grudniu i styczniu od -10*C do +4*C). Rano na zimnym silniku dojazdy do pracy po 3,5 km. Po 2 km przełącza się na gaz. Po 8h postoju powrót do domu ponownie te 3,5 km. I jeszcze po pracy 2x jazda po mieście po ok. 3-4 godzinnych postojach po 2 km. Dodam, że jazda po mieście w tym przypadku wyglądała tak, że te 3,5 km w jedną i drugą stronę to mniej więcej stała prędkość 60-70 km/h i max. jeden przystanek na światłach. Pozostałe 2x2 km to małe miasto, kilka przystanków itd. Co wy myślicie o tym spalaniu? Rzeczywiście jest coś nie tak?
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
Ja miałem podobnie, temp. dochodziła max. do 70*C i po wymianie termostatu problem zniknął.
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
To 4 km i to na dodatek przy garażowanym aucie to jest już bardziej prawdopodobne i możliwe.
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
MATIUS i co sprawdzałeś jak to dokładnie jest u Ciebie?
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
Prawda Bulik. Nie ma możliwości żeby po nocnym postoju pod chmurką w temp. -10*C wsiąść do auta, od razu ruszyć i po przejechaniu 2 km mieć 90*C.
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
Nie uwieżę, że przy jeździe 20-30 km/h po 2 km jest już 90*C. Chyba, że w lato albo z pedałem w podłodze ale nie w temp. -10*C i przy takiej jeździe. To jest niemożliwe. Poza tym na klimatroniku łapie dłużej niż na blacie.
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
MATIUS to dobry czas łapania temp. czy jednak zbyt długo? I te 7 km to trasa, miasto i korki czy jak? Masz oryginalny termostat czy zamiennik? Omenos każdy to wie, że jak przyciśnie to temp. przez chwilę będzie 90*C. Ale ja pytam o to, po przejechaniu mniej więcej jakiego odcinka będzie te 90*C? (najlepiej sprawdzane na całkowicie zimnym silniku i przy spokojnej jeździe 60-70 km/h
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
Panowie po przejechaniu jak długiego odcinka wskazówka temp. powinna zacząć się w ogóle podnosić (w silniku ARG). Nie potrzebuję jakichś dokładnych analiz, ale mniej więcej dystans jaki Wy pokonujecie a wskazówka zaczyna się podnosić. Najlepiej sprawdzane przy takich temp. jak mamy teraz czyli ok. - 10*C i całkowicie zimny silnik. Chciałbym wiedzieć czy u mnie nagrzewa się szybko czy jednak za długo.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Panowie po przejechaniu jak długiego odcinka wskazówka temp. powinna zacząć się w ogóle podnosić (w silniku ARG). Nie potrzebuję jakichś dokładnych analiz, ale mniej więcej dystans jaki Wy pokonujecie a wskazówka zaczyna się podnosić. Najlepiej sprawdzane przy takich temp. jak mamy teraz czyli ok. - 10*C i całkowicie zimny silnik. Chciałbym wiedzieć czy u mnie nagrzewa się szybko czy jednak za długo.
-
[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych
Wymieniłem termostat, bo nie łapał mi temp. I mam nadzieje, że to była jedyna przyczyna tak wysokiego spalania, zobaczymy w najbliższych dniach co się będzie działo.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Ja wymieniłem dzisiaj termostat na Wahlera. I jak na razie jest git. Temp. na blacie i na klimatronicu 90-91 nawet podczasz jazdy z mocnym nawiewem na HI. Zobaczymy co się teraz będzie działo ze spalaniem bo dotychczas pochaąniał ogromne ilości Pb
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
A ile czasu już jeździsz z Wahlerem??
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Termostat firmy Wahler będzie OK?
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Dzięki, tak tylko pisze o tym 51, a rzeczywiste sprawdzanie to oczywiście na 49
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Panowie pomóżcie i mi zdiagnozować czy termostat mam do wymiany - a dokładnie to wygląda to tak: Dziś rano przeprowadziłem test. Temp. na zewnątrz -5. Po odpaleniu auta temp. na kanale 49 i 51 systematycznie rośnie. Po kilku min. leci letnie powietrze z nawiewów. Następnie pojeździłem ok. 20 min i co zaobserwowałem to to, że na kanale 51 temp. się ustabilizowała na 90 i tak było już cały czas, zaś na kanale 49 temp. rosła (praktycznie analogicznie do wskazówki zegara) jednak max. temp. to 69 stopni. Na wskazówce temp. jest maksymalnie większa o ok. 3 stopnie od tego co pokazuje kanał 49. W trakcie jazdy (czy to w mieście czy na trasie przy prędkości 140-160 km/h) temp. nie wzrośnie powyżej tych 69 stopni a jeszcze się obniży do 66 stopni. Dodatkowo co zauważyłem, po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu po kilku min. temp. na wskazówce rośnie do 80 jednakże w kilka sekund znów opada i się normuje na wskazówce na ok. 71 stopni. Zaś na kanale 49 temp. tak jak wcześniej maksymalnie dochodzi do 69 stopni (nawet gdy tak nagle wzrasta wskazówka do 80 i za chwilę opada). Poza tym wydaje mi się, że auto dużo pali bo 16-16,5 l/100km. Z tym, że praktycznie tylko rano 4 km do pracy i po 8h powrót. Auto stoi pod chmurką i w nocy i w dzień. Dodatkowo powietrze z nawiewów nawet po dłuższej jeździe nie jest naprawdę gorące, ale dość ciepłe. Potwierdźcie mnie czy to rzeczywiście termostat, a może też czujnik lub nagrzewnica?
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
Panowie pomóżcie i mi zdiagnozować czy termostat mam do wymiany - a dokładnie to wygląda to tak: Dziś rano przeprowadziłem test. Temp. na zewnątrz -5. Po odpaleniu auta temp. na kanale 49 i 51 systematycznie rośnie. Po kilku min. leci letnie powietrze z nawiewów. Następnie pojeździłem ok. 20 min i co zaobserwowałem to to, że na kanale 51 temp. się ustabilizowała na 90 i tak było już cały czas, zaś na kanale 49 temp. rosła (praktycznie analogicznie do wskazówki zegara) jednak max. temp. to 69 stopni. Na wskazówce temp. jest maksymalnie większa o ok. 3 stopnie od tego co pokazuje kanał 49. W trakcie jazdy (czy to w mieście czy na trasie przy prędkości 140-160 km/h) temp. nie wzrośnie powyżej tych 69 stopni a jeszcze się obniży do 66 stopni. Dodatkowo co zauważyłem, po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu po kilku min. temp. na wskazówce rośnie do 80 jednakże w kilka sekund znów opada i się normuje na wskazówce na ok. 71 stopni. Zaś na kanale 49 temp. tak jak wcześniej maksymalnie dochodzi do 69 stopni (nawet gdy tak nagle wzrasta wskazówka do 80 i za chwilę opada). Poza tym wydaje mi się, że auto dużo pali bo 16-16,5 l/100km. Z tym, że praktycznie tylko rano 4 km do pracy i po 8h powrót. Auto stoi pod chmurką i w nocy i w dzień. Dodatkowo powietrze z nawiewów nawet po dłuższej jeździe nie jest naprawdę gorące, ale dość ciepłe. Potwierdźcie mnie czy to rzeczywiście termostat, a może też czujnik lub nagrzewnica?
-
[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych
Odświeżę temat. Jestem nowym użytkownikiem A4 1.8 125KM i dziwi mnie duże spalanie tego auta. W obecnej chwili (czyli zima, temp. na minusie, śnieg itd.) spalanie wychodzi mi ok. 16-16,5 l/100 km tylko i wyłącznie w mieście. Co ważne - są to praktycznie tylko przejazdy rano do pracy po ok 4 km. I po 8h powrót 4 km do domu + wieczorem kilka km również na zimnym silniku (jazda raczej całkiem spokojna, bez żadnych szaleństw i kręcenia). Auto nie garażowane więc po całonocnym staniu pod chmurką nawet nie zdąży się nagrzać zanim dojadę do pracy. Do tego dochodzi kilka min. dziennie pracy silnika na jałowym (gdy rano i po południu trzeba skrobać szyby). Spalanie wyliczone z przejechanych km względem zatankowanego paliwa. Wszystkie filtry powymieniane. Czy takie spalanie w takich warunkach jest normalne czy jednak coś jest nie tak?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam i pozdrawiam wszystkich! :>