Treść opublikowana przez loop
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
Przejechałem 5000km na nowym silniku. Na wyświetlaczu pokazuje dopiero połowę,więc różnica w spalaniu jest znaczna
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
Odgrzeje swój temat. Właśnie mi wymienili silnik z czego się bardzo cieszę oczywiście,bo za parę tygodni kończy mi się gwarancja Spalanie przekraczało litr na 1000 km !!!Mam nadzieje,że w nowym tego już nie będzie...
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
a jestes po wymianie tlokow ? nie ,mialem tylko Stage 1 ..
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
Witam po dłuższej przerwie. Przy obecnych mrozach na zimnym silniku strasznie mi coś wyje spod maski. Zarówno podczas przyspieszania gdy biegi zmieniają się do góry ,jak i podczas hamowania gdy w dół. Gdy silnik nabierze temperatury,problem znika.Mam skrzynie S-tronic. Byłem w ASO,stwierdzili,że nie mają pojęcia co to jest i spotykają się z tym po raz pierwszy Odesłali zapytanie do centrali,czy gdzieś tam. Koleś mi powiedział,że to raczej ze skrzyni biegów i jest opcja,że będą mi ją wymieniać ! Ja już nie wiem co mam robić,jak nie olej w silniku (cały czas bierze w granicach 0,3-0,5l/1000km),to teraz to. Ręce opadają,przecież to jakaś żenada z tym Audi. Dodam ,że przebieg auta to niecałe 27000km...
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
Ja zawsze leje 98 Verva. Na klapce mam to samo co ty Turdzi.
-
[ALL B8] LALA
Pogratulować ładnej sztuki Napisz czy bierze olej.
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
Załamka totalna :wallbash:
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
Widzę ,że problem jest dość poważny.Fajnie wiedzieć,może coś pomoże jak to nagłośnią w mediach. Ja z chęcią mogę do tego Poznania pojechać jakby co.
-
[B8 CDN] Black Widow quattro GmbH -----> RS4 Avant B9
Fajne te twoje felgi zimowe Turdzi Bardzo ładnie się prezentują. A co do tego wydechu to robią go tylko do wersji z manualną skrzynią ?
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
Po Stage 1 dalej żłopie,tylko w trochę mniejszych ilościach. Niewiele,ale jednak ciut pomogło,co nie oznacza,że jest już OK. Przejechałem 3150km od tego czasu i dolałem w sumie litr oleju co w "normalnym" samochodzie byłoby nie do pomyślenia. Cała ta sytuacja wymusiła na mnie wyrobienie odruchu sprawdzania dość często poziomu oraz notowania ile co i jak .
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
Ok,dzięki chłopulki za poradę :good: Przy najbliższej okazji ich odwiedzę.
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
Kto napisał ,że Auto Unia ma tracić autoryzację ? Czytaj dokładnie. Ja napisałem,że podobno Szewczyk ma ją stracić. Podjadę chyba do tej Unii skoro polecasz.
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
Mam znajomego u Szewczyka ,tylko oni chyba autoryzację mają stracić,coś mi się obiło o uszy. Myślę,żeby coś zdziałać zostanę w Vivie.Tam kupiłem,to tam będę już serwisował póki gwarancja. Zwłaszcza,że opinie o Unii rzeczywiście rozbieżne jakoś
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
Fajnie to ująłeś Rzeczywistość jest taka ,że zamiast iść mi na rękę i wymienić ten cholerny dół silnika to kombinują jak tu się od tego wymigać !! Ja na pewno nie odpuszczę ,bo nie po to za tyle kasy samochód kupiłem ,żeby mieć takie przygody,zwłaszcza ,że oprócz oleju są inne usterki. Nie pisałem jeszcze na forum ,ale od jakiegoś czasu odchodzą mi uszczelki od drzwi w niektórych miejscach(wszystkie oprócz jednej) ;( Już 3 razu mi je kleili plus raz jedną wymieniali.Masakra normalnie,znowu jedna zaczęła odłazić Niestety Tylko pozazdrościć,u nas taka rzecz nierealna ,no chyba że R8 jeździsz to może od biedy coś dają
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
Auto Viva,to chyba w sumie żadna tajemnica... A co,możesz jakoś pomóc ?
-
[ALL B8] Moja Audiczka A4 B8 Avant 2.0 TDI
Piknie panie piknie :good: Z deka inaczej wygląda niż jak odebrałeś
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
Nigdy więcej Audi nie kupie !!Kupa złomu i tyle. Miałem parę lat temu A6 C5 i było bezawaryjne(nadal jest-znajomy jeździ)-cud miód i malina.Teraz to jakaś porażka delikatnie mówiąc. Nie dość,że żłopie ten cholerny olej jak stary poldon albo i lepiej ,a ASO się tylko wymiguje,to jeszcze te bardzo dziwne drgania kierownicy na postoju(w serwisie powiedzieli,że to normalne-Szok ),wibracje całego auta podczas jazdy(też problem jest im znany i zamiast pomóc to kładą na to ...) i ostatnio doszły stuki z fotela kierowcy oraz deski rozdzielczej Co prawda nie ważę 60 kilo tylko ponad 100,ale chyba w instrukcji obsługi nigdzie nie widnieje,że to za dużo Auto ma przejechane dopiero 17000km,strach pomyśleć co będzie przy 100 000km... Przy przebiegu 15000 km wymieniali mi klocki z przodu ,co mnie strasznie zdziwiło,bo nigdy tak szybko w żadnym samochodzie tego nie robiłem.Po przejechaniu 2000km zaczęło mi przy hamowaniu piszczeć.Pojechałem do asów z ASO ,a oni na to ,że tarcze są przegrzane i trzeba wymienić cały komplet. Normalnie desperacja ,z jakością nieźle w dół spadli. Miałem w życiu wiele samochodów ,zarówno nowych jak i używanych,ten niestety będę najmniej miło wspominał. Sory,ale jestem tak zły ,że się nie mogłem powstrzymać i musiałem to wszystko napisać. Może przeczyta to ktoś,kto planuje zakup tej wspaniałej marki i się dwa razy zastanowi. Ciekaw jestem jakbym pojechał do niemieckiego ASO z tymi problemami ,czy też by mnie tak z buta traktowali ...
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
LPC ,a płaciłes za próbę olejową ? Bo mi za pierwszą skubańce policzyli !
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
No ostatnio przy próbie olejowej tak zrobiłem i spalił 0,55 na 1000. Teraz zostawie go więcej razy z odpalonym motorem. Żeby wymienili dół silnika musi zeżreć podobno ponad 0,7 na 1000.
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
No to do walki
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
Ja postanowiłem wystąpić do Audi z oficjalnym pismem. Opisze tam wszystko i zobaczymy. Auto ma jeszcze rok gwarancji,ale czym szybciej tym chyba lepiej. Ten cały Stage 1 to się chyba na nic nie zdaje,przynajmniej u mnie. Jak brał tak bierze,na początku myślałem,że mniej ,ale się jednak myliłem. Konieczna jest wymiana silnika patrząc w jak zatrważającym tempie znika olej ;( Widzę,że paru nas jest,może jakiś protest zbiorowy ?
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
Witam w klubie
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
dobrze juz mam 10 tys. na MMI ubylo 1 - 2 kreski w zaleznosci czy olej bardzo rozgrzany czy nie.Na bgancie widze ze zeszlo ok 150 no moze 200 ml. Lucky bastard U mnie pół kreski schodzi mniej więcej co 1000 km
-
[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro
Zauważyłem ,że u mnie też czasami stuka przy cofaniu Poza tym rano jak ruszam to słyszę jakby klocki obcierały o tarcze przez pewien czas... Załamka z tym moim egzemplarzem normalnie :wallbash:
-
[ALL B8] Moja Audiczka A4 B8 Avant 2.0 TDI
Wrzuć foty :gwizdanie: