misioedysi

O misioedysi

Osiągnięcia misioedysi

Reputacja

1. Dzięki kolego;) co do paska rozrządu to słyszałem opinie żeby wymieniac kompletny co 60000 a pasek po 30000 z tąd też moje pytanko.. poszperam i poczytam, choć od tylu informacji tu zawartych oczy mi spuchną pozdro ---------- Post dopisany at 21:55 ---------- Poprzedni post napisany at 21:54 ---------- dzięki
  2. Koledzy moje pierwsze pytanie.. co ile wymieniać rozrząd a co ile pasek rozrzadu w silniku 1,9 131 Hp TDi [AVF] ile można przejechać max a co ile żeby spać spokojnie ? No i mam problem ponieważ przy pierwszym zapalaniu silnika czasem pójdzie mi mała chmurka szarego dymu (po nocy gdy jest nie używane) i silnik nierówno pracuje przez chwile.. każde kolejne zapalanie nawet po niewielkim odstępie czasu jest juz ok i wszystko równo chodzi.. czy to początek problemów z wtryskami? czy może świece lub pompa paliwa nie podaje równej dawki? A z ciekawosci pytanie kolejne:P Założyłem akumaltor na słabszy bo chyba z 75Ah na 55Ah.. ponieważ miałem jakąś używke która lezała mi w garażu ,czy to robi jakąś różnice do puki nie kupie nowego? Z góry dzięki, zawsze jestescie pomocni w każdej kwestii:)
  3. Heh.. mój problem powraca..auto odmawia posłuszeństwa.. napisze jak to się zakończy ---------- Post dopisany 08-12-2013 at 20:44 ---------- Poprzedni post napisany 31-10-2013 at 22:33 ---------- Auto już sprawne. Wymieniono sterownik ECU zgodny z moją wersją auta.
  4. Skrzynka z ecu nie była zalana, ale faktycznie problem był z płytką ecu.. jeden z tranzystorów był odlutowany, po przelutowaniu zimnych lutów wszystko wróciło do normy:) oby auto chodziło jak najdłużej, bo nastepne tego typu problemy raczej będą skutkowały wymianą płytki ecu na nową ( lub używaną, odpowiednio przeprogramowaną do mojej wersji samochodu), Maćku dzieki za pomoc;)
  5. Termometr zewnętrzny pokazuje zakłamaną temperature, np. temp realna 15 C a pokazuje(minus) - 20 C, klima podczas odczytu ujemnego nie chłodzi. czasem zdarza sie ze pokazuje temp realną i wtedy wszystko gra. auto traci moc, czasem całkowicie gasnie i az do wystygnięcia silnika nie można go odpalic bo momentalnie spadaja obroty i gasnie, oczywiscie swieci sie kontrolka silnika na zagarach. Ostatnio mechanik przelutował jakąś płytke i chwile był spokój, teraz znowu to samo.. nie wiem co robić..... moje autko ciężko zachorowało ;( wiem ze jestescie w temacie więc prosze o wskazówki. Dziękuję
  6. mam pirelli P7 225/45 R17 opony ciche i pozwolą zaoszczędzić odrobinę paliwa, mają niskie opory toczenia ale wysoką cenę dobre na deszcz i na suchą nawierzchnię, świetnie trzymają w zakrętach, ale do jazdy sportowej bardziej polecał bym pirelli p zero
  7. A co powiecie o oponach PIRELLI P7 Cinturato 225/45r17..91W? w testach ADAC wypadły rewelacyjnie.
  8. ALE MTU (ubezpieczenia na poczcie ) nie polecam!!!! niska składka ale w razie wypadku żenujący poziom ta firma reprezentuje
  9. hej kolego:) mam grupe 0 Rh- od 6 lat regularnie co 2 miesiące oddaje krew:) więc nastepnym razem mozesz na mnie liczyc:) pozdrawiam
  10. Witam i Pozdrawiam wszystkich KLUBOWICZÓW Szacunek dla Zarządu FORUM