Treść opublikowana przez pawel93
-
Napęd do bramy dwuskrzydłowej
Dobry wybór Dokładnie, ja mam u siebie zrobione otwieranie na pastelke z zewnątrz - nie musze nosić ze sobą pilota tylko taką malutką pastelke którą wystarczy przyłożyć tylko do czytnika Oprócz tego mam Klawisz do bramy na parterze, piętrze i w garażu Wojto i ogromna uwaga odemnie. Przewody do ziemi wszystkie ziemne - żelowane. Nie oszczędzaj na nich bo się to szybko zemścić na tobie
-
Napęd do bramy dwuskrzydłowej
Nie musisz kupować Hormanna Możesz kupić obojętnie jaki napęd, grunt żeby potem dobrać radio które będzie obsługiwało oba napędy i do tego np pilot cztero kanałowy. Np mając bramę przesówną możesz zrobić sobie funkcję furtki - czyli w tym momencie brama otwiera się powiedzmy na 1m. Do tego drugim kanałem możesz otwierać sobie bramę wjazdową a trzecim bramę garażową Z tego co się orientuję, to pod przykrywką Hormanna kryją się inne napędy innej firmy Do tego warto sobie jeszcze położyć kabel telefoniczny pomiędzy oby dwoma napędami i gdzieś w domu założyć sobie dwa klawisze do otwierania obu bram
-
Napęd do bramy dwuskrzydłowej
Siema Ja z tatą bawię się w montowanie napędów do bram I ogólnie, mogę polecić Faac'a, Nice ale i polską firmę ELBRAM. Są fajne cenowo, dość proste w budowie tylko nie mają tyle funkcji w swoim menu, do tego plusem jest to że nie potrzebują żadnego odboju :)Unikać wszystkich napędów no name kupionych w hipermarketach itp itd Do tego, jeśli macie jakieś bramy garażowe warto zainwestować w radio żeby z jednego pilota wszystko otwierać Aaa i najważniejsze żeby dobrać napęd tak żeby szedł gdzieś na max 60% swojej mocy, bo np w przypadku kiedy będziesz miał śnieg itp itd możesz zniszczyć sobie napęd
-
wlany ON zamiast PB
hahaha, każdemu może się zdarzyć, zaraz drugim autem na stacje gnałem żeby do karnistra wlać PB
-
wlany ON zamiast PB
Zalałem już Dynamica 98 do pełna. Dzięki wielkie za info
-
wlany ON zamiast PB
Siemanko. Mam pytanie ponieważ dzisiaj niechcący wlałem do swojego b5 (1.8 ADR) z karnistra do baku niecały litr oleju napędowego ( na szczęście dość szybko się skapłem ;P). Przed wlaniem ON do baku miałem tam około 12l PB. Później dolałem do pełna ok 47l PB 98l Powiedzcie mi czy tak to zostawić czy coś trzeba czyścić itp ? Drugie pytanie ... od kilku dni zauważyłem że spod maski słychać cykanie, które czasami słychać tylko przez kilkanaście sekund a czasami dłużej. Pozdro
-
problem z przodnim zawiasem a6 c5
ok, dzięki wielkie za info
-
problem z przodnim zawiasem a6 c5
Witam . Mam taki problem ponieważ w mojej A6 ( c5 2003r) zauważyłem że obie opony przednie są wytarte od wewnętrznej strony tak jakby o coś tarły. Zbieżność ok, nic nie bije, jedzie prosto. Felgi ori audi takie na jakich auto opuściło fabrykę i opony też takie jak fabryka nakazała Powiedzcie mi, czy może to być spowodowane amortyzatorami które według mnie już są słabe albo jakimiś innymi przyczynami które mogłyby to spowodować. Właśnie do mnie idą nowiutkie opony na przód i nie chciałbym żeby też tak je wytarło. Pozdrawiam
-
twardniejący pedał hamulca
pedał hamulca a co by innego? już poprawiam żeby nie było :hyhy: no, po wstępnej rozmowie z mechanikiem raczej wakum, ale wolę się zapytać jeszcze tutaj co może nie grać
-
twardniejący pedał hamulca
Witam Sprawa jest tego typu, po 2 naciśnięciach pedał hamulca twardnieje. Po chwili jest normalnie i gdybym zahamował raz za razem sytuacja się powtarza. Auto to Audi A6 c5fl 1.9 TDI AVF z 2003r. Co może być mniej więcej przyczyną ? Sprawdzałem już czy wszystkie przewody są ok, czy jest płyn itp i wszystko Ok. Pozdro :-)
-
brak świateł stop
OK, czyli jednak ten czujnik co jest przy pedale ? Dla pewności jeszcze wpadnę na komputer jutro. Wgl nie wiem jak długo już tak jeździłem bez stopów dzięki za odpowiedzi
-
brak świateł stop
Siemanko. Mam taki problem, mianowicie w mojej A4 (b5 96r 1.8adr) zauważyłem dzisiaj że nie świecą mi się światła stop. Sprawdzałem żarówki i bezpiecznik i wszystko OK. Co może być przyczyną? Ten cały czujnik co jest przy pedale czy coś innego jeszcze może być? Pozdroo
-
[Gliwice, Katowice, Rybnik i okolice] Widziany, widziana
dzisiaj znowu srebrny Avant z ramkami klubowymi na SJZ w Kryrach pod kościołem na mszy o 13:30
-
[Gliwice, Katowice, Rybnik i okolice] Widziany, widziana
Dzisiaj, ok. 14.20 w Kryrach pod kościołem srebrne A4 B5 AVANT na SJZ z klubowymi ramkami
-
[Gliwice, Katowice, Rybnik i okolice] Widziany, widziana
dzisiaj ok 16:30 na parkingu Auchan w Żorach czarna A4, na glebie i alu MAM 18", z żołtymi halogenami i nakładkami na lusterka Tablice SJZ. Pozdro
-
SPOTY ŻORSKIE oraz okolic - czwartki godz. 19:00 zajazd Szałas przy DK81
seves, na urodziny leciałem do Łazisk i nie było czasu ;D ale obiecuję że za tydzień wpadnę tylko musicie mi zroic miejsce na A6 ^^
-
SPOTY ŻORSKIE oraz okolic - czwartki godz. 19:00 zajazd Szałas przy DK81
Widziałem Was coś o 19.30 obtrąbiłem ale nikt nie looknoł
-
[B5 ADR] B5 by Pawel :)
no więc w aucie sie pozmieniało trochę do dzisiaj. Mianowicie nowy rozrząd, olej, filtry, simmeringi. Polakierowany cały przód(błotnik lewy, maska i zderzak) ponieważ nie był w za dobrym stanie, były wgniecenia, ryski itp Tak samo polakierowane zostały drzwi prawe i zderzak tylny i polerka całego lakieru Dzisiaj założone zostały springi W przyszłym tygodniu zakładam letnie koła to uaktualnie już temat z nowymi fotkami, itp
-
[Gliwice, Katowice, Rybnik i okolice] Widziany, widziana
Ja do Rybnika do szkoły dziennie jeżdżę Trasą Pszczyna - Żory - Rybnik dziennie przynajmniej 2 razy
-
[Gliwice, Katowice, Rybnik i okolice] Widziany, widziana
Już kilka razy Cię na tej trasie widziałem
-
[Gliwice, Katowice, Rybnik i okolice] Widziany, widziana
wczoraj w Gotartowicach na wahadle granatowe b5 w sedanie z tablicą SR na glebie z klubową ramką
-
[B5 ADR] B5 by Pawel :)
cacek mam nadzieję że bd ok na 15" mam 195/65 ... niestety nie zdążyłem dzisiaj kół przymierzyc bo o 21 dopiero auto od mechanika przywiozłem
-
[B5 ADR] B5 by Pawel :)
no wiec troche się zmieniło z racji że mam ferie, auto jutro dostanie nowe oponki 215/45/17 i fele wreszcie będą skończone w czwartek wpadną ściemniane szybki na pokład a 15.02 auto idzie do lakiernika ... trzeba się jakoś zaprezentowac na Nysie w maju jutro odbieram autko od mechanika, oleje, rozrząd, filtry, łącznik stabilizatora jutro chcę przy okazji rpzymiarki felg na auto pomalowac zaciski hamulcowe Pozdro
-
[Gliwice, Katowice, Rybnik i okolice] Widziany, widziana
wczorej około 14.50 widziany Arturoo w Pawłowicach
-
[B5 ADR] B5 by Pawel :)
czyli kupuje zderzak z polifta do tego ślizgi i wszystko pasi ? ;P bo znalazłem zdesio z polifta w tym samym kolorze i zastanawiam się nad nim ;P