Treść opublikowana przez szczepanov
-
[B5 ADR] kontrolka oleju-wazne!
Zakladam nowy watek ale to dlatego ze ta sytuacja jest jakas dziwna i teraz mam dosc obszerne wiadomosci dotyczace problemu.Zaczne od tego ze gdy silnik nagrzeje sie do 90 stopni zapala sie kontrolka cisnienia oleju.Teraz jak to sie dzieje.Silnik 90 stopni jest ok zwalniem do 30km\h badz ruszam ze swiatel,niski bieg wolno wchodze na obroty..pisk i kontrolka sie zapala,przekrocze 2000 obrotow gasnie.Bylem dzis w warsztacie zmierzyli mi cisnienie wszystko ok mechanik dziwil sie dlaczego zalewam ten silnik polsyntetykiem.Bieg jalowy 0,9 bara jak mial 3000 to 7 barow.Podlaczylismy go pod kompa na rozgrzanym silniku.Diagnoza silnika nie pokazala zadnych bledow(procz za bofgatej mieszanki,podobno sonda lambda ale wymienialem nie dawno,wiecie co to moze byc?).Nastepnie diagnozowal nie bezposrednio silnik tylko przez kontrolki.I wtedy pokazywal zbyt niskie cisnienie na biegu jalowym.Gdy podnosilismy obroty do 2000 pokazywal ze cisnienie w normie.Czujnik wymienialem!Pomozcie mi,kto ma jakies pomysly.Mnie juz nic nie przychodzi do glowy!ps.Teza panewek tez padla-nie kopci i dobre cisnienie!
-
[B5 ADR] Kontrolka cisnienia oleju zapala się i gaśnie na rogrzanym silniku
Wymienilem czujnik oleju,stan oleju w polowie miarki.Nadal zapala mi sie kontrolka gdy silnik osiagnie swoja normalna temperature 90 stopni .Co to moze byc,podpowiedzcie.
-
[B5 ADR] ustawianie rozrzadu-problem z jednym z kol zebatych
Dzieki Nasti.Wlasnie to chcialem uslyszec :th:
-
[B5 ADR] ustawianie rozrzadu-problem z jednym z kol zebatych
No nie ma aparatu zaplonowego to na pewno.Ale czy istnieja jakiekolwiek inne przeciwwskazania?
-
[B5 ADR] ustawianie rozrzadu-problem z jednym z kol zebatych
Witam.Zmienialem dzis rozrzad i powstal pewien problem.A mianowicie ustawilem to gorne kolko dokladnie na znki czyli znak na kolku rowno ze znakiem na pokrywie zaworow.Dolne na wale rowniez znak rowno ze strzalka na plastykowej oslonie.Zdjalem pasek.A pozniej przez nieuwage ruszylem to trzecie kolko zebate ,??ono jest chyba od zaplonu??(to ktore jest pomiedzy wymienionymi wczesniej),chyba o dosc sporo.Niestety na tym kolku nie ma zadnych znakow i nie wiem zupelnie jak je ustawic.I czy przestawienie jego ma wplyw na silnik(co moze sie stac po odpaleniu jak jest przestawione).Licze na wasza pomoc!
-
[B5 ADR] jaki jest kolor czujnika przy filtrze oleju
Witam.Mam pytanie,jaki jest kolor czujnika cisnienia oleju tego przy filtrze (a4 1.8 adr) i jaka wartosc cisnienia powinien wytrzymywac?
-
[B5 ADR] Kontrolka cisnienia oleju zapala się i gaśnie na rogrzanym silniku
Podczas jazdy po przejechaniu okolo 12-15 kilometrow w miescie (czyli na rozgrzanym silniku 90 stopni) zapala sie i piszczy kontrolka oleju.Po chwili gasnie a nastepnie po jakims czasie znow sie zapala.Wydaje mi sie ze to czujnik temp oleju,a jak wy sadzicie jakies diagnozy?W sklepie zapytano mnie o kolor tego czujnika,moze ktos wie jaki ma?Po podpieciu pod vaga nic nie wykazalo!
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich sympatykow A4.Ja swoja zakupilem tydzien temu i juz wiele sie o niej dowiedzialem wlasnie z waszego forum.Myse ze zabawie tu dluzej