Treść opublikowana przez pol22rr
-
Potrzebna rada odnośnie głowicy 1.8T AEB
Kolego czytam Twojego posta i myślę że być może będę mógł Ci pomóc. W moim AEB padł dół, jak go rozbiorę i góra będzie zdrowa to się dogadamy. Zabiorę się za to najwcześniej na weekend ale nie obiecuję.
-
[A4 b5 AEB Quattro] nie odpala
400tys. na blacie, ale nigdy nie miałem z nim najmniejszych problemów, nawet dymku, nawet oleju nie brał, płyn chłodniczy czysty, auto wydawało się w bdb stanie aż do dzisiaj Myślę że lepiej kupić inny silnik niż wkładać kasę w remont.
-
[A4 b5 AEB Quattro] nie odpala
ja też się zdziwiłem, zwłaszcza że auto jeszcze tydzień wcześniej paliło na dotyk, robiłem małe przebiegi 150-200km miesięcznie, nigdy nie butowałem, nie wiem co mogło spowodować taki stan. Olej wymieniłem jakieś 6 m-cy temu. A sam "słupek" to co oznacza?
-
[A4 b5 AEB Quattro] nie odpala
Panie i Panowie, mam diagnozę niestety nie ciekawą. Totalny brak kompresji, na trzech cylindrach 1,2 i 4 są po 2 atmosfery tylko na 3 jest 8, więc padł dół silnika, pierścienie i nie wiem co jeszcze, Proszę o podpowiedź, lepiej remontować czy inny silnik? Jeżeli inny to czy każdy 1.8T pasuje na śruby od AEB? Czy mam szukać tylko AEB-a? a i czy quattro coś zmienia? Muszę szukać tylko do quattro?
-
[A4 b5 AEB Quattro] nie odpala
Auto bez LPG,
-
[A4 b5 AEB Quattro] nie odpala
dzięki za nadzieję, też tak myślę że skoro auto jeździło bez problemów, zgasiłem normalnie a po tygodniu stania nie chce odpalić to rozrząd sam z siebie nie przeskoczył, nie miałem nigdy problemów z odpalaniem tego auta. Jutro coś więcej pogrzebię przy nim.
-
[A4 b5 AEB Quattro] nie odpala
wystarczy ze zdejmę obudowę paska czy mam rozbierać cały przód by zobaczyć jak wygląda cały rozrząd? Jutro spróbuję zobaczyć czy jest iskra na świecach i jaki jest stan przewodów zasilających do cewek. Dam znać, ale jeżeli jeszcze ktoś ma pomysł to czekam na pomoc. Przepustnicę odkręcę i spróbuję odpalić może to faktycznie przepustnica.
-
[A4 b5 AEB Quattro] nie odpala
w tym najgorszym jak przypuszczam przypadku (przeskoczył rozrząd) jakie mogą być skutki, auta nie zaciągałem tylko rozrusznikiem kręciłem.
-
[A4 b5 AEB Quattro] nie odpala
nie sprawdzałem jeszcze ale z tego co się orientuję to nawet jak jest padnięta jedna cewka lub świeca to powinien odpalić. Ktoś mi powiedział, że może przeskoczył rozrząd ale auto stało i nie wiem czy to możliwe aby sam z siebie przeskoczył.
-
[A4 b5 AEB Quattro] nie odpala
Drodzy forumowicze, proszę o pomoc w diagnozie mojego AEB-a. Auta używam sporadycznie, raz w tygodniu 10km. Pół roku temu kupiłem nowy akumulator, auto zawsze na czas ma wymieniane płyny eksploatacyjne rozrząd itd. Po tygodniowym postoju wsiadam do auta, przekręcam kluczyk i rozrusznik kręcie "głucho". Słyszę inny niż zwykle głos, jakby ciszej bez "oporów" silnik co kilka sekund jakby chciał odpalić (gibnięcie, poruszenie) ale nie odpala. Pomęczyłem go tak ze 2 minuty myśląc, że może paliwo odpłynęło i zaraz załapie ale tu nic. Idąc dalej wyciągnąłem i naładowałem akumulator (może za niskie napięcie). Na drugi dzień, podłączam i to samo, kręci szybciej (naładowana bateria) ale nadal nie odpala. Podłączam VAG-a i takie błędy: 18010 - voltage to low P1602 17967 - throttle valve control part (J338) foult in basic settings P1559 błędy skasowałem i nie pojawiają się ponownie. Auto nadal nie odpala. W bloku 08 grupa 016 wyskakują zera. Proszę o pomoc w diagnozie co mogę jeszcze sprawdzić vagiem. Czy mogę sprawdzić napięcie na świecach lub na cewkach vagiem??? Słyszałem o jakimś zabezpieczeniu (bezpiecznik) odcina dopływ napięcia do cewek w przypadku jakiegoś niepowołanego zwarcia itp.Gdzie się on znajduje? Sprawdziłem reakcję na biegu i po przekręceniu kluczyka auto szarpie. Nie wiem co mogę jeszcze sprawdzić. Czy możliwe aby padły 4 cewki w jednym czasie?? Cztery świece? przecież przy jednej popsutej cewce lub świecy auto powinno odpalić. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za zainteresowanie.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Mam na imię Paweł, mam 26 lat, mieszkam pod Zieloną Górą w Przylepie. Do tej pory byłem użytkownikiem kilku samochodów marki audi. Przygodę z czterema pierścieniami zacząłem od audi 100 c4 2.3 AAR, później, a6 C4 2.6 ABC, a6 C5 2.4, a teraz wraz z żoną mamy dwie a4, sedan 1.8T AJL oraz avant 1.8T quattro AEB. Nigdy nie miałem większych problemów z moimi autami, ale czasem zdarza się, że trzeba o coś zapytać, dlatego zarejestrowałem się na forum a4. Mam nadzieję, że przystępując do klubu, wnoszę wiedzę, dzięki, której wielu klubowiczów rozwiąże problemy z autkami. Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich.