Treść opublikowana przez Cocco
-
[ALL B6/B7] Regeneracja tylnego spryskiwacza z mechanizmem napędu wycieraczki.
witam, nie chce zakładać nowego tematu, bo jest on po większej części związany z tym. Mianowicie wczoraj zorientowałem się, że nie działa mi tylna wycieraczka (Audi A4 Avant B7). Dałem auto do mechanika, on rozebrał cały układ i stwierdził, że coś jest z silniczkiem. Ja z kolie samemu sprawdziłem, czy może bezpiecznik. Sprawdziłem na klapce i wydaje mi się, że odpowiedzialny za system wycieraczek jest bezpiecznik nr 36, ale on jest ok, bo zapewne przednie wycieraczki by nie działały. Wziąłem miernik i sprawdziłem czy jest napięcie na wtyczce i było. Zawiódł najprawdopodobniej silniczek. Wydaję mi się, że płyn od spryskiwaczy go zalewał, gdyż była jakaś nieszczelność. Mechanik sprawdził go na krótko i działał, ale po podłączeniu do wtyczki już nie I teraz moje pytanie? Da się go jakoś naprawić, czy trzeba załatwić drugi silniczek? Te oringi są dostępne, można je gdzieś kupić, bo rozumiem, że je się montuję w środku silniczka, aby płyn nie dostawał się do elektroniki silnika, tak? z góry dzięki za pomoc Pozdro
-
Proszę o analizę logów silnika
ŚWIECE ŻAROWE AUDI A3 VW GOLF V PASSAT 2.0 TDI (2401629257) - motoAllegro kupiłem takie świece, błędy nadal się pojawiają. Co może być przyczyną? Autko odpala dobrze, ale te błędy świec mnie niepokoją. Pozdro
-
[BLB, BRE, BKD] Demontaż wymiana montaż pompowtryskiwaczy 2.0 tdi 16V
To właśnie będzie pierwsza czynność jaką wykonam, bo nie ma pojęcia kiedy był, i czy w ogóle był zmieniany. Dzięki za pomoc
-
[BLB, BRE, BKD] Demontaż wymiana montaż pompowtryskiwaczy 2.0 tdi 16V
Sprawdziłem spalanie i na 6-tym biegu przy prędkości 90 km/h komputer pokazywał ok 5 l/100
-
[BLB, BRE, BKD] Demontaż wymiana montaż pompowtryskiwaczy 2.0 tdi 16V
Zbiera się ładnie, czasami tylko występuje efekt tak jakby turbina nic nie pompowała, ale gdy tego efektu nie ma autko ładnie się zbiera, Żadnego szarpania w czasie przyspieszania nie ma, tylko to, że czasami silnik przez chwile potelepie na wolnych obrotach. Co do zużycia paliwa to dzisiaj to sprawdzę (rozumiem, że chodzi o sprawdzenie spalania na 6 biegu przy 90 km/h?) Pozdramiam
-
[BLB, BRE, BKD] Demontaż wymiana montaż pompowtryskiwaczy 2.0 tdi 16V
Witam, W swoim Audi A4 B7 z 2005r mam silnik 2.0 TDI BLB. Chciałem zapytać jakie tam mogą być pompowtryski? Byłem dzisiaj w zakładzie, który zajmuje się regeneracją i wymianą wtryskiwaczy i koleś mi powiedział, że mam pompowtryski Siemensa i, że ich się nie regeneruje tylko wymienia. Czy to jest prawdą? Zrobiłem badania VAGiem i tak wyglądają wartości w blokach 013 i 023: http://img831.imageshack.us/img831/2066/wtryski.jpg Ogólnie na wolnych obrotach zdarza się, że zaczyna telepać silnikiem Z góry dzięki za odpowiedź Pozdro
-
[ALL B7] Felgi RS4 18" - prośba o poradę
Witam, ja się naszukałem trochę tych felg. Osobiście polecam Ci felgi w rozmiarze 18" (komfort jest ok, bardziej czuć dziury, ale naprawdę nie ma tragedii) o szerokości 8" i ET 35 (ładnie będą wyglądać, nie będą schowane w nadkola). Szukaj replik, byleby nie chińskich (przeważnie można je poznać po jakości odlewu od środka, w chińskiej podróbie odlew od środka będzie taki chropowaty, brzydki). Odnośnie oryginalnych felg od RS4, to tak jak ktoś pisał minimalne były 19" i środki są bardziej wklęsłe do środka, ale taka specyfikacja felgi (większa szerokość i mniejsze ET). Co do felg od S3 raz, że duże ET, to wcale nie wyglądają tak samo jak RS4, środki przy śrubach są inne (nie jest typowa miseczka jak w RS4 tylko przy samym dekielku przechodzi w wypukłość). Odnośnie opon szukaj 225/40 r18 i dodatkowo najlepiej aby był ten rant ochronny. Ja u siebie na przodzie mam z rantem ochronnym i pasuje idealnie, rancik wystaje poza felgę, więc jest jakaś tam ochrona. Z tyłu z kolei mam opony bez tego ranta i już wyglądają gorzej, jest wrażenie jakby za wąskiej opony, dlatego lepiej poszukać z tym rantem. Owocnych poszukiwań Pozdro
-
[ALL B7] Felgi RS4 18" - prośba o poradę
Zrobiłem już kilka km na tych felgach i oponach 225/40 r18 i wszystko jest w porządku. Tragedii z komfortem też nie ma, fakt wszystkie dziury są wyczuwalne, ale idzie to przeżyć, nic nie łupie nie stuka, jest OK. Przed założeniem opon poprosiłem w wulkanizacji aby sprawdził felgi czy są proste. Z felgami wszystko było w porządku. Nie jest napisane w środku felgi "Made in Italy", ale kiedyś w tym temacie wrzuciłem zdjęcia felg chińskich, to od środka odlew wyglądał jak rzygowiny, jakiś taki niedopieszczony, chropowaty, od razu widać, że chińszczyzna. Tutaj od środka felga jest ładnie gładka. Felgi mają lekko zadrapane ranty, ale na następny sezon je sobie przygotuje i pomaluje. Jeszcze raz wielkie dzięki za porady, Szerokości i przyczepności życzę
-
Proszę o analizę logów silnika
Witam, Dzisiaj znowu podpiąłem VAG'a i błędy świec są nadal. Czym może być to spowodowane? Auto zapala normalnie, kontrolka świec gaśnie na desce. Pozdro
-
Proszę o analizę logów silnika
Witam, wczoraj podłączyłem VAG'a i przeskanowałem moduł silnika. Takie błędy mi pokazało. Nie wiem o co chodzi z tymi świecami żarowymi, gdyż w listopadzie je wymieniałem na nowe. Co może być nie tak? I czym są spowodowane te dwa dodatkowe błędy. Po wykasowaniu błędów, wyłączyłem silnik, odpiąłem VAG'a i po ponownej analizie błędów już nie było, ale coś jednak jest nie tak skoro coś wyskoczyło. Poniżej logi z VAG'a:
-
[B7 BLB] Audi A4 B7 Avant by Coccolino
Dzięki za opinie Wiem, że trzeba obniżyć :gwizdanie: coś się pomyśli Co do modów, to mam kilka pomysłów, zobaczymy jak z funduszami Dokładnie tak, folia ala Carbon z allegro i dzięki pomocy Kriss Sierrafan listwy/dekory oklejone Bałem się, że może to słabo wyjść, ale jestem zadowolony z efektu, ładnie to wszystko się komponuje A co do kół, to są 18", będzie gleba, będzie to wtedy wyglądało
-
[B7 BLB] Audi A4 B7 Avant by Coccolino
Na razie standardowe zawieszenie, będzie trzeba coś podziałać i obniżyć
-
[B7 BLB] Audi A4 B7 Avant by Coccolino
Witam, Chciałem Wam pokazać moją B7-mkę Wyposażenie: - 6-cio biegowy manual, - wielofunkcyjna trójramienna kierownica skórzana,pikowana, - 6 poduszek powietrznych, - klimatronic dwustrefowy, - komputer pełny, - kolorowy fis, - schowki pod siedzeniami, - Podłokietnik z przodu i z tyłu, - parktronic przód i tył, - el. lusterka zewnętrzne (fotochromatyczne,podgrzewane,składane), - el. szyby przednie, - funkcja komfort (domykanie oraz otwieranie szyb z kluczyka), - tempomat, - nagłośnienie BOSE, - RNS-E z mapami na 2013 r z fotoradarami, - przyciemniane szyby, - zestaw głośnomówiący+BT, - ABS, - ESP, - reflektory xenonowe skrętne, - spryskiwacze reflektorów, - układ ostrzegający o przekroczeniu prędkości, - halogeny, - czujnik deszczu, - czujnik zmierzchu, - podgrzewane przednie fotele, - system Coming Home / Leaving Home, - pakiet chrom (ramki szyb, relingi) Kilka fotek zaraz po kupnie:wink:: Planowane Mody: - zakup felg 18 cali - ZROBIONE - wymiana żarówek DRL na LED - ZROBIONE - Obniżenie autka - ZROBIONE (sprężyny Eibach - 30 mm) - Wymiana drewnianej gałki zmiany biegów na skórzaną od A3 - ZROBIONE - Zmiana dekorów wewnętrznych - ZROBIONE (oklejone listew folią carbon by Kriss SierraFan:wink:) - Wymiana tylnych lamp na LED - Wyrzucenie pomarańczowych kloszy kierunków z lamp przednich - Zwiększenie mocy - Przyciemnienie przednich bocznych szyb - Wymiana foteli na S-line'owe - Lotka na tylną klapę Wymiana felg z 16" na 18", drewnianej gałki zmiany biegów na skórzaną od A3 oraz oklejenie listew folią carbon. Poniżej kilka fotek:
-
[ALL B7] Felgi RS4 18" - prośba o poradę
Powiem Ci, że jeśli opona ma ten rant ochronny to jest ok, gorzej jak go nie ma. Najgorsze jest to, że byłem wczoraj u kilku wulkanizatorów w Zielonej Górze to z tymi oponami 225 40 r18, czy 235 40 r 18 lipa, w ogóle ich nie maja. Udało mi się kupić 225 40 18 cztery opony, na przód Bridgestone Potenza właśnie z tym rantem ochronnym, a tył niestety miał tylko jakieś Syron bez tego rantu i faktycznie bez rantu ochronnego rant felgi może łatwo dostać. Na następny sezon i tak planuje nówki, w zimie i tak felgi będę odnawiał, więc ten sezon jakoś opękam
-
[ALL B7] Felgi RS4 18" - prośba o poradę
Dzięki chłopaki za opinie. Kupiłem inne felgi niż te na aukcji, która podałem wyżej. Fakt polowałem na 8x 18 ET35 styl RS4 i takie udało mi się dorwać włoskie za 1500 zł. Zobaczymy jak będą się spisywać. Pozdro
-
[ALL B7] Felgi RS4 18" - prośba o poradę
no mówił ze za 2200 odda. Wiesz znalazłem kilka felg, ale Made in EU jakieś FRR (nie wiem czy to firma czy co to jest) i wcale nie były dużo tańsze, albo były do roboty. Na allegro są tez oryginały Audi, ale koleś chce 2500 za same felgi. Chodzi mi o wytrzymałość tych włoskich. Czy są to felgi mocne solidne i trwałe? Czy te włoskie repliki są godne polecenia czy jest to shit?
-
[ALL B7] Felgi RS4 18" - prośba o poradę
Znalazłem też takie felgi: http://moto.allegro.pl/audi-rs-s-line-alufelgi-z-oponami-18cali-hit-i2267571519.html Dzwoniłem do kolesia potwierdził, że są włoskie, na feldze jest wybite Made in Italy, opony tez są w dobrym stanie. Z opinii użytkowników forum, Ci którzy je mają nie narzekają. Jak uważacie, warto? Koleś powiedział, że jeszcze opuści
-
[ALL B7] Felgi RS4 18" - prośba o poradę
Witam, co sądzicie o tych felgach. Koleś mówił, że są 8J 18 ET 42 Made in EU http://moto.allegro.pl/felgu-18-rs4-audi-vw-seat-skoda-et-42-i2235157276.html Poniżej więcej fotek: http://imageshack.us/g/813/zdjcie0821p.jpg/ Co o nich sądzicie? Jak się odnosicie do tego Made in EU (wydaję mi się, że EU to Unia Europejska). Wstawiałem już ten link wcześniej, ale w sumie nie uzyskałem odpowiedzi czy warto Z góry dzięki za pomoc Pozdro
-
Znaczenie ET Felgi
Witam, chciałem zapytać Jak będą wyglądly na Audi A4 B7 Avant felgi 8,5x 18 ET 40? Opony planuje założyć 225/40. Będą mocno schowane, czy może na odwrót i będzie obcierało, czy będzie optymalnie? Felga będzie ładnie zlicowana? pozdro
-
Chińskie zamienniki
Miałem zamiar kupić opony firmy Nankang NS2. Po opiniach na stronie wydawały się dobre. Ludzie oceniali je całkiem dobrze. Jak uważacie? Może miał ktoś styczność z tymi oponami?
-
[ALL B7] Felgi RS4 18" - prośba o poradę
zapewne European Union, tylko w jakim kraju Unii Europejskeij są produkowane? Przynajmniej nie są Made in China Wyczaiłem też takie, ale zadzwoniłem i koleś mówi, że od wewnątrz felgi kompletnie nie ma żadnej informacji odnośnie produkcji. jest tylko ładowność, ET, rozmiar. Mówił, że sprowadził je z Danii. Co sądzicie? http://moto.allegro.pl/felgi-aluminiowe-18-5x112-audi-vw-seat-i2234128065.html#tabsAnchor Ogólnie dzisiaj dużo pojawiło się tych felg: http://moto.allegro.pl/okazja-felgi-audi-a4-a6-a8-5x112-et35-i2235207242.html , ale one chyba pochodzą z tego wraku: http://moto.allegro.pl/audi-a4-1-9-tdi-wersja-s-line-czesci-i2235208499.html , to raczej podziękuję
-
[ALL B7] Felgi RS4 18" - prośba o poradę
Hej, znalazłem takie felgi: http://moto.allegro.pl/felgu-18-rs4-audi-vw-seat-skoda-et-42-i2235157276.html#tabsAnchor dzwoniłem do kolesia, mam mi wysłać więcej fotek, ale ja się pytałem o kraj produkcji, mówił, że Made in E.U. Co sądzicie? pozdro
-
[ALL B7] Felgi RS4 18" - prośba o poradę
już prawie je kupiłem, koleś mówi, że są włoskie, ale są chromowane z czarnym wnętrzem. Ja jednak chciałbym srebrne. Jak dla mnie ze zdjęć nie widać było, że to jest chrom, a raczej, że są pomalowane. Trzeba szukać dalej no właśnie czaiłem się na takie felgi, ale jakoś moim zdaniem na A4 B7 wyglądają tak sobie też bym chciał trafić taką okazję
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
Hej, mam takie pytanko. W swoim A4 B7 Avant mam czujniki parkowania z tyłu i z przodu, lecz system nie działa. Gdy włączę przycisk w środku przez chwilę piszczy i zielona diodka miga. Podłączyłem VAG to takie błędy mi zwrócił: 2 Faults Found 01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor 009 - Open or Short to Ground Freeze Frame Fault Status: 01101001 Fault Priority: 3 Fault Frequency: 1 Reset counter: 78 Mileage: 0 km Time Indication: 0 Date: 2000.01.01 Time: 00:00:00 01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor 002 - Lower Limit Exceeded Freeze Frame Fault Status: 01100010 Fault Priority: 3 Fault Frequency: 1 Reset counter: 78 Mileage: 0 km Time Indication: 0 Date: 2000.01.01 Time: 00:00:00 Najpierw myślałem, że winne są czujniki, gdyż w przednim grillu dwa lekko popękane. Wymiana nic nie dała. Potem myślałem, że może coś z wiązką, lecz wiązka w przednim jak i tylnym zderzaku wygląda na nieruszoną. Ma ktoś jakieś pomysły co może być nie tak i gdzie może tkwić przyczyna? Czy z tych błędów, które podał VAG da się wywnioskować co jest przyczyną i gdzie wystąpiła awaria? z góry dzięki za pomoc i przepraszam, że nie w tym temacie, ale w temacie analizy Logów nikt nie odpisywał. Pozdro Łukasz
-
Wymiana gałki zmiany biegów na wersję S-line w Audi A4 B6/B7
Za późno już się zdecydowałem na tę od A3 Dzięki wielkie za pomoc