Treść opublikowana przez michall51
-
Napinacz paska alternatora ( klikanie na zimnym)
Witam, mam problem z napianczem paska alternatora. Na zimnym silniku wydaje dziwne dźwięki ( klikanie ) dzieje się to tylko na obrotach jałowych 720 rpm. W momencie gdy dodam delikatnie gazu, dźwięk nie występuje. Gdy się rozgrzeje dźwięk znika i powraca wtedy np gdy samochód stoi na jałowych i zamykam szybę, wtedy obroty silnika spadają na ułamek sekundy poniżej normalnej wartości ponieważ dostaje obciążenie właśnie z zamykającej szyby. Załączam filmik na którym dociskam napinacz delikatnie drewnianym kołkiem i wtedy również klikanie ustępuje. Miał ktoś taki przypadek? Wymieniać? Zostawić? Proszę o porady. Pozdrawiam VID_20200222_134515.mp4
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Dzięki za wyjaśnienie. Udało mi się wszystko podłączyć i działa elegancko, ale mam jeszcze jedno pytanie ? Którędy przeciągaliście kabel na drugą stronę? Od nóg kierowcy do nóg pasażera? Od strony pasażera widziałem dziure, a od strony kierowcy jest nagrzewnica i nie bardzo widać jakieś przejście na drugą stronę. Pozdrawiam
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Teraz wszystko rozumiem. Sprawdziłem pin 2 w kostce pomarańczowej i jest w nim Masa po otwarciu drzwi, a po zamknięciu znika więc dobrze. Powiadasz ledy od kolegi, @Tomnik Jak możesz to wytłumacz mi jeszcze o co chodzi z tym kablem iluminacji, który Ty brałeś z iluminacji popielniczki Wielkie dzięki za pomoc!
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Wielkie dzięki za wytłumaczenie, stawiam piwo ? Jeszcze dopytam: Czyli tutaj pod śrubę mogę wpiąć kabel plusowy, następnie na kablu bezpiecznik, a następnie do lampki.? Pod którą śrubę z tych najlepiej się podpiąć?
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Okej, czyli rozciąć kabel biało brązowy za wtyczka pomarańczową i wpiąć tutaj masę od lampki? "Plus ze skrzynki bezpieczników z zacisku 30" Czyli tutaj gdzie zaznaczyłem na zielono? A z drugiej strony bezpiecznik 5 amper włożyć? Przepraszam, że tak dopytuje, ale jestem trochę ciemny w tych sprawach i nie chce zepsuć. Dlatego proszę o dokładne wytłumaczenie i odpowiedź na moje pytania. Sugerowałem się tym zdjęciem. To jest ten zacisk 30? Pozdrawiam
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
czyli u Ciebie zapalają się lampki na nogi kierowca i pasażer jednocześnie gdy otworzysz drzwi ? A gdy siedzisz w środku i włączysz światełko w podsufitce to również na nogi światełko kierowca i pasażer sie zapala?
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Dzięki kolego. Sprawdziłeś czy po zapaleniu ręcznie lampki w podsufitce oświetlenie na nogi również sie zapala? Dzięki Panowie @cysiek18 i @lipmar1789
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
kurcze, a są jakieś schematy? Lub ktoś inny robił coś takiego?
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Robił ktoś taki myk? Wie ktoś które to kable?
- B7 Crew
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Panowie wszystko pięknie ładnie działa, aczkolwiek mam jedno pytanie. Gdzie podpiąć lampkę która świeci na nogi kierowcy / pedały i nogi pasażera, aby świeciły po otwarciu drzwi? Tzn chciałbym podpiąć pod światełko w podsufitce, tak aby zapalały sie po otwarciu drzwi, a także wtedy gdy włączę ręcznie światełko w podsufitce to też chciałbym zeby na nogi sie zapalało. Wiem, że będzie mi świeciło na nogi kierowcy i pasażera ( jednocześnie tu i tu, jedna i druga strona) po otwarciu drzwi, ale właśnie tak chcę. Wiadomo, ze można ciągnąć kabel z podsufitki az pod nogi, ale trzeba go sporo i trzeba sie bawić zeby ładnie go ukryć, a więc moje pytanie: gdzie na dole gdzies blisko nóg jest kostka / kabel który idzie do podsufitki? Pozdrawiam
-
Siłownik tylnej klapy AVANT
u mnie też latało, rozebrałem cały słupek D, zeby dostac sie od tych otworków przez które nalezy włożyć drucik.... lecz po zdjęciu siłownika klapy bagaznika okazało się, ze wystarczyło dokręcić nakrętkę na kluczyk 13 tylko z zewnątrz, ponieważ od środka nakrętka się jeszcze trzymała i stała w miejscu, więc nie trzeba było jej trzymać od środka. Tyle miałem szczęścia w tym nieszczęściu. pzdr
-
Dysza spryskiwacza tylnej szyby audi a4b7
Witam. Rozebrałem rozebrałem dzis tapicerke bagaznika i okazuje się ze silniczek wycieraczki mam z passata b5 fl, z taką oto dyszą. i mam pytanie, czy dysza z A4b7 która wygląda tak, będzie pasowała na silniczek z passata b5fl? Pytam, ponieważ ta dysza z passata stoi nieruchomo, a jak wiadomo powinna się kręcić razem z wycieraczką, tak jak w przypadku ori dyszy a4b7. pytanie tylko czy ta dysza z b7 będzie pasowała na silniczek z passata b5fl. Z góry przepraszam, że post bez ładu i skłądu
-
Demontaż tapicerki klapy bagaznika
a jak zdjąć ten element? gdzie są spinki? śruby? bo szukam i szukam i są poradniki tylko jak zdjąć środkowe słupki, a o tym nigdzie nie ma jest to poszycie tylnego słupka, który znajduje się w bagażniku a4b7 avant. Edit: jeden wcisk sprężysty znajduje się blisko miejsca tego gdzie wchodzi roleta, a drugi mniej wiecej na środku tego trójkąta, należy energicznie pociągnąc i wyskoczy. Oraz w miejscu mocowania siatki do sufitu , pod tą zapadką znajduje sie śruba na torx 40 + na samym końcu od strony pasażera który siedzi z tyłu jest taki jezyczek, ale tam też należy energicznie pociągnąć i wyskoczy.
-
Dysza spryskiwacza tylnej szyby audi a4b7
Witam. Rozebrałem rozebrałem dzis tapicerke bagaznika i okazuje się ze silniczek wycieraczki mam z passata b5 fl, z taką oto dyszą. i mam pytanie, czy dysza z A4b7 która wygląda tak, będzie pasowała na silniczek z passata b5fl? Pytam, ponieważ ta dysza z passata stoi nieruchomo, a jak wiadomo powinna się kręcić razem z wycieraczką, tak jak w przypadku ori dyszy a4b7. pytanie tylko czy ta dysza z b7 będzie pasowała na silniczek z passata b5fl. Z góry przepraszam, że post bez ładu i skłądu
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Witaj. Mi ori napinacz wytrzymał 256 k ( przebieg prawdziwy, mam oryginalną książkę serwisową, lecz auto za granicą jeździło w trybie long-life, co mogło przyczynić się do szybszego zużycia napinacza) Teraz mam napinacz z wtyczką ze SWAG'A + nowy łańcuch. Póki co zrobiłem na tym zestawie 12k. Przecieków nie zauważyłem ( odpukać ), na zimnym silniku nawet po 5-6 dniach nie odpalania jest maksymalnie 1 sekundowe niezbyt głośne grzechotanie - fabryka dopuszcza bodajże do 3 sekund z tego co pamiętam. Po 1 nocy brak grzechotania.
-
Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
dzięki wielkie Kolego! nie zauważyłem nr postu ponieważ odczytałem zanim edytowałeś i dopisałeś numerek Twój post nr 134 powinien być podwieszony na samym początku tematu! zaoszczędziło by to wielu niepotrzebnych pytań i zaśmiecaniu wątku takmi postami jak moje. Pozdrawiam serdecznie
-
Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
Da się jakoś szybko to wyszukać? zeby nie wertować 30 stron?
-
Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli żeby podłączyć emulator zmieniarki bez żadnej zabawy z przekładaniem pinów z kablami należy kupić ten adapter. " * w niektórych modelach Audi z czarnym scalonym złączem przydatny może być rozdzielacz audi 20 pin dostępny na innej naszej aukcji w cenie 20zł" a jeżeli nie mam czarnego scalonego złącza to nie trzeba kupować adapteru? idę do auta zobaczyć jak u mnie jest w takim razie
-
Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
Siema, posiada ktoś emulator : Doczytałem, że w tej nie trzeba robić folderów z tymi nazwami CD01 i że jakość jest poprawiona, to prawda? Czytałem poprzednie posty, więc proszę bez krzyku Do radia concert 2 które posiadam w mojej b7 należy zamówić z kostką 8 pinową? Emulator BT USB 3.0 MP3 FLAC AUDI SEAT SKODA VW 7679181671 - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro.pl za 279 zł - Emulator BT USB 3.0 MP3 FLAC AUDI SEAT SKODA VW (7679181671). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo... Czy lepiej kupić ten z Yatura ? bo tutaj z tego co czytam to trzeba robić te foldery ZMIENIARKA MP3 SD USB AUDI A3 A4 A6 A8 TT +8GB NEW 5846052635 - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro.pl za 249 zł - ZMIENIARKA MP3 SD USB AUDI A3 A4 A6 A8 TT +8GB NEW (5846052635). Allegro.pl - Radość zakupów i... a może jeszcze jakiś inny? A i jeszcze jedno pytanie: Czy wystarczy zamówić emulator zmieniarki i napisać ze potrzebuję 8 pinowej kostki, poniewaz posiadam radio concert 2? i juz będzie wszystko działało? Czy potrzeba jeszcze jakiegoś adaptera, bo w poprzednich postach była o nim mowa, ale nie do końca zrozumiałem po co jest on potrzebny? https://allegro.pl/oferta/adapter-zlacze-iso-20-pin-na-3x-mini-iso-audi-vw-6063907209?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare
-
Wymiana Nagrzewnicy możliwa bez demontażu kokpitu? proszę o odpowiedź.
Jak odkręcić te aluminiowe rurki na podszybiu? Może wtedy nie będzie tego efektu sprężynowania... Bo za Chiny nie mogę rozłączyć rurek od nagrzewnicy... A wiadomo śrubokręta nie chce tam pchać żeby ich nie zniszczyć... Myślałem żeby WD - 40 tam trochę psiknąc, lecz nie wiem czy to bezpieczne. Jak sądzicie? Górna rurka trochę się rozchodzi, ale mało, a dolna prawie wcale Edit. Zdjąłem gumowe uszczelnienia na podszybiu, te w których siedzą aluminiowe rurki, wtedy rurki przy nagrzewnicy maja więcej luzu i się udało. Pozdro
-
Czyszczenie nagrzewnicy jak leci słabe letnnie powietrze przy 90 C
Witam, u mnie też jest problem ogrzewanie na HI a z kratek zimne powietrze. Odpowietrzyłem nagrzewnicę i dolna rurka ( gorąca ) wlot płynu do nagrzewnicy na podszybiu, a górna rurka to wylot płynu z nagrzewnicy i jest zimna. Zdjąłem górną rurkę w celu odpowietrzenia ( powietrze nie leciało ) leci zimny płyn i tutaj moje pytanie, jakim cudem gorący płyn o temp 90 stopni wlatuje do nagrzewnicy, a wylatuje zimny? na climatronicu ustawione na HI... a leci zimne ( czy to znaczy, ze nagrzewnica jest zabita i jest słaby przepływ )? I jeszcze jedno pytanie, w jaki sposób z gorącego płynu w nagrzewnicy zmienia sie na ciepłe powietrze, które powinno lecieć z kratek? jest tam jakaś klapa która otwiera dopływ ciepłego powietrza z nagrzewnicy na kratki? Tyle ze u mnie w B7, ale to raczej nie robi różnicy. Nie chciałem nowego tematu zakładać
-
Prośba o wytłumaczenie wydruku z urządzenia do nabijania klimatyzacji
Dzięki za wytłumaczenie Dzięki za zainteresowanie. Temperatura otoczenia wynosiła jakieś +/- 20 stopni, ponieważ było to około 9 rano. Chciałem zrobić serwis klimy, ponieważ auto kupiłem w styczniu i nie wiedziałem czy wszystko z nią spoko. No ale jak się okazuje to jest dobrze. Filtr kabinowy z wkładem węglowym wymieniałem w luty. Odczuwam, ze teraz np przy 21 stopniach ustawionych na klimatorniku chłodzi bardziej niż przed serwisem Mimo, że przed serwisem również chłodziła bardzo dobrze
-
Prośba o wytłumaczenie wydruku z urządzenia do nabijania klimatyzacji
Witam. Proszę o wytłumaczenie mi tego wydruku z nabijania klimatyzacji. Oraz czy z moją klimą wszystko dobrze według tych parametrów. Auto było podłączone jakies 30 minut pod urządzenie. Przed operacją ciśnienie było 13 bar, po operacji 15. Następnie mycie chłodnicy, ciśnienie spadło do 10 bar. Pan mówil, że im mniejsze ciśnienie tym klimatyzacja ma lżej? na koniec ozonowanie 20 minut. 140 zł za wszystko to normalna cena?
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B7
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Będę celował w 225/45/17 ?