Treść opublikowana przez onion007
-
Głośniki do drzwi przednich Audi A4 B5 FL
A jest gdzieś na forum FOTO-instrukcja jak wymienić te głośniki? Jakoś nie mogę znaleźć... Ja zakupiłem te Pioneera, jutro wymiana...
-
Czyszczenie felg - foto
Ja bym nie ryzykował.. najpierw kup jakis środek do felg, z marketu, one naprawde są dobre, wystarczy popryskać, ale nie na słońcu, niech trochę wyżre syfy i będzie błysk. Jak to nie pomoże to próbuj coś innego..
-
Czyszczenie felg - foto
Kurde uważajcie z denaturatem i benzyną, może zmatowieć i rozpuścić wierzchnią warstwę lakieru. Po takim czyszczeniu lub polerowaniu trzeba nanieść powłokę ochronną, coś w stylu wosku do felg... Wtedy brudy nie będą "wnikać" w felgę i przed następonym czyszczeniem będzie o wiele łatwiej.
-
Czyszczenie felg - foto
Ale co to znaczy średnio ciekawie? Jakieś naloty, rdza .?? Podrzuć zdjęcie to zobaczymy:) Ja przy zmianie kół pewnie zastosuje tem sam zabieg co opisałem na początku postu, efekt jest...
-
Ubywa płynu chłodniczego, przybywa oleju....
Nie nie , oleju w płynie nie ma. Jeszcze raz pozaglądam z każdej strony może gdzieś cięknie...
-
Ubywa płynu chłodniczego, przybywa oleju....
Brzmi groźnie:/ czyli pół silnika do rozebrania? Ile mnie wiecej będzie mnie to kosztowało?
-
Ubywa płynu chłodniczego, przybywa oleju....
Witam, sprawa wygląda tak. Postanowiłem zajrzeć pod maskę po dłuższej przerwie, i zastałem prawie pusty zbiornik płynu chłodniczego, natomiast poziom oleju jest na max, zalewałem pomiędzy min a max. Gdzie może być nieszczelność? Dodam że nie widać żadnych wycieków plam itp...
-
Czyszczenie felg - foto
oo spoko, myślałem że K2 to lipa.... ale spróbuje. ..
-
Czyszczenie felg - foto
Wiem wiem, one napewno działają. Ale tu dałem przykład że nawet za 10zł jednak można kupić coś dobrego:)
-
Czyszczenie felg - foto
Witam, Przy zmianie opon na letnie, postanowiłem wyczyścić felgi bo pewnie od nowości nigdy nie były czyszczone. Kupiłem jakiś środek do felg za 10zł i ku mojemu zdziwieniu bardzo dobrze się sprawdził. Dlatego też chciałem się podzielić efektami. Dodam że felga po czyszczeniu wymagała jeszcze usunięcia starego kleju po ciężarkach i zostały tylko grudki asfaltu. Ale to też da się usunąć tylko trzeba poświęcić wiecej czasu Niżej link do fotek: felga przed czyszczeniem: http://imageshack.us/photo/my-images/152/zdjcie0572s.jpg/ felga po czyszczeniu(niecałkowitym, ale efekt jest:P) http://imageshack.us/photo/my-images/41/zdjcie0573k.jpg/ Komplet felg: http://imageshack.us/photo/my-images/84/zdjcie0575x.jpg/
-
A4 B6 ściąga w prawo
Witam, mam ten sam problem ale w A4 B5. U mnie to chyba wina hamulców, bo po prawej klocki mam zjechane na 30% a z lewej prawie że 90%. Opony mam letnie nowe, koła wyważone, wachacze pół roku temu wymieniany komplet. Więc najpierw zaciski posmaruję żeby chodziły, a jeśli dalej będzie ściagać to pewnie znaczy że to coś ze zbieżnością:/
-
[B5 AFN] Nie pokazuje temperatury cieczy i temperatury oleju
Jestem po testowaniu. Wyniki: po około 4-6 km po mieście zaczyna dobrze grzać, i rośnie temp na blacie. później już jest w porządku czyli: na kanale 49 - temp 88 C na kanale 51 - temp ciągle 90 C no i na desce wskazuje również temp 88 C także wymiana termostatu pomogła i silnik teraz prawidłowo się dogrzewa. Następna usterka to wymiana/naprawa tylnej wycieraczki:) Ma może ktoś z Warszawy taki ściągacz di wycieraczek? http://moto.allegro.pl/sciagacz-wycieraczek-vw-audi-jonnesway-i2036461667.html
-
[B5 AFN] Nie pokazuje temperatury cieczy i temperatury oleju
Takie bulgotanie słyszałem raczej na zimnym silniku, a na rozrzganym to tylko przy gwałownym przyspieszaniu np. jade sobie dwójką powoli i butaa i wtedy bulgocze w okolicach deski rozdzielczej po stronie pasażera...
-
[B5 AFN] Nie pokazuje temperatury cieczy i temperatury oleju
Tak wymieniłem , mechanior mówił że stary był już uchylony i ciągle pewnie otwarty. Wymieniłem też płyn bo stary był jak błotko:/ ale jeszcze nie zdarzyłem przetestować czy temp i grzanie jest git bo warsztat mam pod nosem:P jutro jade w dłuższą trasę to napiszę co i jak. Dodam że jak wracałem z warsztatu to ciągle słyszałem bulgotanie przy przyspieszaniu, takie przelewanie się płynu, chyba coś słabo odpowietrzyli albo na zimnym silniku poprostu tak słychać...
-
[B5 AFN] Nie pokazuje temperatury cieczy i temperatury oleju
Jeszcze nie mam vaga, ale patrzyłem na klimatronicu kanał 1c, pisze .0 czyli nie ma błędów tak?
-
[B5 AFN] Nie pokazuje temperatury cieczy i temperatury oleju
Dzięki za odpowiedź. Tak też myślałem ale nie byłem pewny na 100%. Kupiłem termostat wahlera, jutro wymiana. No i temp oleju rzeczywiscie nie wskazuje też... po wymianie napisze co i jak.
-
[B5 AFN] Nie pokazuje temperatury cieczy i temperatury oleju
Jaka temp powinna być na kodzie 49??? U mnie jest ciągle w granicach 65-70, a na kodzie 51 jest ciągle 90 stopni.
-
[B5 AFN] Numer czujnika temperatury
Trochę poboczny temat,, na trasie temp cieczy chłodzącej ciągle mam ok 65-70, a silnika (na komputerze temp silnika mam 90) dodam że raczej silnik sie nie przegrzewa bo nigdy nie załączył mi się wentylator.(chyab że w długim korku w upale). może to termostat? Dodam że nie mam na klimatorników błędów.
-
[B5 AFB] Woda wewnątrz auta
Jak tylko z tyłu to nie wiem gdzie przyczyna. Raczej nie z filtra, bo woda podsiedzieniem z przodu raczej by się nie przelała do tyłu bo na podłodze/konstrukcji tam jest takie małe wzniesienie . Także może od tyłu cieknie.
-
[B5 AFB] Woda wewnątrz auta
A z przodu nigdzie po bokach na podłodze nie jest mokro??
-
[B5 AFN] Pęknięta sprężyna przednia - FOTO
Dzięki za odpowiedź, tak sobie pomyślałem że jak mam zmieniać sprężyny to i tak trzeba wykręcać amortyzator, to za jednym zamachem chyba wymienia i amorki i sprężyny. Teraz tylko kwestia doboru. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Pęknięta sprężyna przednia - FOTO
Kolego nie pisałbym o tym gdybym coś znalazł:/ a nic konkretnego nie znalazłem i dlatego jeszcze zdjęcia dodałem żeby sprecyzować awarie. Odświeżam wątek, jak by ktoś coś wiedział na ten temat to proszę o wypowiedzi. pozdr
-
[B5 AFN] Pęknięta sprężyna przednia - FOTO
Witam Koledzy, Kolejna robota mnie czeka, a mianowicie pękła mi sprężyna przednia prawa(chyba ostatnie ogniwo sprężyny). Dodatkowo zauważyłem że uszkodzona jest też podkładka sprężyny dolnej(chyba że to miseczka) - pokazane jest to na zdjęciach: http://imageshack.us/photo/my-images/854/kopiazdjcie0326.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/803/zdjcie0328.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/838/zdjcie0318n.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/709/zdjcie0326r.jpg/ czerwonymi kreskami zaznaczyłem ten element na pierwszym zdjęciu, czy tą podkładke trzeba wymienić? kupuje się ją wraz ze sprężyną czy też muszę wymienić także cały amorek ? Dodam że ten amorek miał prawo walnąć bo od sprowadzenia auta jeszcze go nie wymieniałem, czyli jakies 40 tys. km! Lewą wymieniłem w lutym i to był błąd że odrazu nie zmieniłem obu. Ale długo opowiadać dlaczego tak zrobiłem. Martwi mnie tylko ta uszkodzona podkładka czy muszę ją wymieniać? Cz wystarczy sama sprężyna? No i jakiej firmy polecacie... Pozdrawiam
-
[ALL B6] Odłączenie akumulatora a reset komputera
Ok, dziś spróbuję bez odkręcania dostać się do tych otworów, jeśli się nie uda to najwyżej odłącze, btw sprawdzajcie te otwory bo się zapychają i zalewają Autko w środku!!!
-
[ALL B6] Odłączenie akumulatora a reset komputera
Ja mam B5 chcę odpiąć akumulator żeby wyczyścić otwory odwadniające, czy odpięcie akumulatora może powodować poźniej jakieś problemy??Trzeba cośustawiać itp?