Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nie pokazuje temperatury cieczy i temperatury oleju


pawlenko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mój Diesel nie pokazuje temperatury cieczy chłodzącej i temperatury oleju ,

Moje pytanie czy można jakoś sprawdzić czy czujniki są walnięte czy od razu je wymienić, i co jest odpowiedzialne za wskaźnik temperatury, czarny czujnik czy zielony.

Za pomoc wszelką pomoc dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pokazuje temperatury płynu bo termostat siadł, jak wymienisz to będzie pokazywał temp płynu i oleju :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pokazuje temperatury płynu bo termostat siadł, jak wymienisz to będzie pokazywał temp płynu i oleju :]

pierwsze słyszę taką teorie podłącz vaga sprawdz błędy w liczniku i zrób test czujników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze i ty pierwszy raz to słyszysz, a u mnie tak bylo więc wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze i ty pierwszy raz to słyszysz, a u mnie tak bylo więc wiem

Termostat nie ma nic bezposrednio do wskaznika temperatury. Ewentualnie jak jest calkiem padniety to moze nie wskazywac gdy plyn bylby ponizej 60st ale przy obecnych temperaturach to w czasie jazdy powinien spokojnie zlapac te 60.[br]Dopisany: 12 Styczeń 2012, 16:16_________________________________________________Kolego czytaj ze zrozumieniem. Nikt tu nie pisze ze przy walnietym termostacie nie bedzie puszczal plynu na duzy obieg. Z reszta Ty tu najmadrzejszy na forum jestes wiec wiesz wszytko najlepiej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi pokazywał na klimatroniku 70, a jak jechałem to na liczniku było 60 czyli nic sie nie podnosiła wskazówka, tak samo od temp oleju wskazywała 60, wymieniłem termostat, i na liczniku pokazuje 90 i olej też... :D więc nie całkiem był popsuty termostat tak jak napisałeś, a i tak nie wskazywał temperatury licznik, a napisałeś że przy obecnych temperaturach powinien złapać 60stopni i co Ci pokaże na liczniku jak złapie te 60stopni jak tam jest od 60? nie rozumiem, 60 to i mi pokazywał... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam vaga, ale patrzyłem na klimatronicu kanał 1c, pisze .0 czyli nie ma błędów tak?

Kanał 1c pokazuje tylko błędy klimatronica. Czujnik temp. płynu i oleju tylko sprawdzisz podpinając się pod VAGa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tak też myślałem ale nie byłem pewny na 100%. Kupiłem termostat wahlera, jutro wymiana. No i temp oleju rzeczywiscie nie wskazuje też... po wymianie napisze co i jak.

i jak wymieniłeś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wymieniłem , mechanior mówił że stary był już uchylony i ciągle pewnie otwarty. Wymieniłem też płyn bo stary był jak błotko:/ ale jeszcze nie zdarzyłem przetestować czy temp i grzanie jest git bo warsztat mam pod nosem:P jutro jade w dłuższą trasę to napiszę co i jak. Dodam że jak wracałem z warsztatu to ciągle słyszałem bulgotanie przy przyspieszaniu, takie przelewanie się płynu, chyba coś słabo odpowietrzyli albo na zimnym silniku poprostu tak słychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w AFNie, ale chyba układ powinien ci się odpowietrzyć sam, jak silnik się nagrzeje do nominalnej temp. pracy. Może dlatego słyszysz jakby się coś przelewało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak układ nabierze temp. otworzy się termostat i nadal będzie bulgotać to na 90% masz przytkaną nagrzewnice. Będziesz musiał ja przepłukać. woda z ciśnieniem we wlot i wylot na przemian. jeśli nie pomoże to deska do zdjęcia :confused4: Przesrana robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króciec, ktory laczy weze do nagrzewnicy ma otwor, ktory sluzy wlasnie do odpowietrzenia. Sprobuj dopowietrzyc jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...