Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

piter85

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piter85

  1. Dlaczego skomplikowany? Pod względem instalacji, to jest jednak prosta jednostka. Różni się zasilaniem. Nawet nie turbem, bo turbo gazuje się od dawna, i nie jest to żaden problem (nawet powyżej 250KM) Ryzyko takie same jak w każdym silniku na wtrysku sekwencyjnym pośrednim. Od wszystkiego masz diagnostykę. Auto da się zabić i bez LPG Osobiście uważam, że przerabianie pompy wysokiego ciśnienia, do zasilania ciekłym wtryskiem gazu, również niesie ryzyko. Co do Diesla. Nikt mi nie powie, że są bezawaryjne. Wystarczy zaznajomić się z filtrem DPF, i tym jak szybko potrafi się zapchać/przypchać. Nie mówiąc już o CR, których regeneracja jest wątpliwa i droga. Na właściwości samego paliwa nie będę wchodził. Dolewka depresatora do baku na zimę też kosztuje A jeśli chcemy wchodzić w koszta filtrów do LPG, które są za grosze, a wymiana banalna samemu pod domem, weźmy pod uwagę umieralność akumulatorów w dieslu. Nie mogę się zgodzić. Czy palisz 7, czy 17, odejmij sobie 2-3L na dotrysk, i przelicz, że na pozostałej ilości paliwa oszczędzasz. Jestem w stanie się zgodzić, jeśli ktoś mówi o małych przebiegach, typu 2-3km/pół dnia. Gaz nie zdąży dobrze popracować, a już gasisz silnik. Tutaj można ogólnie wchodzić w opłacalność posiadania auta. Przepraszam bardzo ale bzdura. Jeśli ktoś widział na własne oczy pierścienie olejowe tego silnika, to omywanie ścianek, nie ma nic do rzeczy. Te pierścienie w 80% aut (które mają problem), są praktycznie zapieczone. Tylko ten fakt, można uznać, za nieopłacalność kupowania B8 Dlaczego ? Bo naprawa w ASO kosztuje >10kPLN, a naprawa za ok 5k PLN jest jak ten gaz z dotryskiem - ryzykowna, bo ktoś ingeruje w fabrykę (frezuje tłoki). A ja mam z przefrezowanymi tłokami, z LPG z dotryskiem i śmigam, i jestem zadowolony. Oleju nie dolewam, paliwka bardzo mało, a gaz tankuję do oporu. Regularnie robię 2-3kkm. Nie zamierzam na siłę przekonywać nikogo, ale błagam nie krytykujmy ludzi za zakładanie gazu
  2. piter85 odpowiedział(a) na piter85 temat w 2.6
    będę wdzięczny. Dziękuję
  3. piter85 odpowiedział(a) na piter85 temat w 2.6
    Nie wiem właśnie po co... To nie moje auto. Twoja instrukcja nic nie mówi o ustawieniu samego wałka...
  4. piter85 odpowiedział(a) na piter85 temat w 2.6
    poszedł na priv
  5. piter85 opublikował(a) temat w 2.6
    Witam, Czy podpowie ktoś gdzie szukać, albo jak ustawić wałki rozrządu, w silniku 2.6 V6 ABC, w którym zerwał się pasek i zostały odkręcone koła zębate? Są jakieś znaki na wałkach? dół, to wiadomo, jest znak na kole pasowym. musi się zgadzać i być zblokowany. A góra? Podrzuci ktoś info albo linka? Z góry bardzo dziękuję
  6. piter85 odpowiedział(a) na Rojas89 temat w 2.0TFSI
    dokładnie tak. Przy takim spalaniu oleju, za chwilę zaczniesz mieć problemy z innymi podzespołami.
  7. Hej, autko po robocie. - Przeróbka tłoków, większe pierścienie. - czyszczenie, planowanie głowicy. Wymiana prowadnic, uszczelniaczy, docieranie zaworów, test szczelności. wymiana śrub. - regeneracja turbo. Były wycieki oleju + luzy - wymiana uszczelniacza wału Po remoncie zrobione 600km. Oleju na MMI nie ubyło, gdzie poprzednio nie miałbym już ponad połowy.
  8. Faktycznie jak sie ma auto na benzynę to jak sie zaleje do pełna to starcza na pół roku...a jak się założy LPG to cho chwilę trzeba lać bp i lpg Zdecydowanie. A to że nawet palimy 3/4 lpg, i 1/4 dotrysku Pb, to sie to nie oplaca. W zasadzie to za pieniądze, robimy sobie krzywdę
  9. Wysililem sie, ale może nie potrafię tego znaleźć. Możesz pomóc? Tak myślałem. Dzięki...
  10. Hmmm... Widzisz... Ja nie zadałem pytania "czy warto?", nie zadałem pytania "czy firma powinna". Kolego komoornik, jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie, to uprzejmie proszę, omiń ten wątek... No chyba że najpierw muszę udowodnić, że mi się to będzie opłacało...a może poprostu mam taką fanaberię...
  11. Witam, Czy ktoś posiadający instalację LPG, mógłby się podzielić informacją, albo zdjęciem - gdzie i jak przeniesiony został akumulator z wnęki koła zapasowego ? Przymierzam się do instalacji, ale muszę przeskoczyć właśnie ten problem... Z góry bardzo dziękuję.
  12. Gdzie taka cena? Ja się wypowiem za ok 1,5 tygodnia... Jak odbiorę furę... 2. Moim zdaniem warto. Po d*pie dostaje katalizator, zawory, turbo. Zapieczony pierścień może porysowac gładzie cylindra...
  13. Poproszę Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  14. Poleci ktoś jakiś serwis w Warszawie, który rozwiązuje problem? Ewentualnie ktoś coś o MDM Serwis ?
  15. kogo pytasz? Ktoś coś o MDM serwis?
  16. Cześć, Poszukuję warsztatu w Warszawie, lub okolicy, który ogarnie mi to od A do Z, w przystępnej cenie. Mam w marcu wymieniony rozrząd przez ASO, a więc nie zakładam, że trzeba tam coś ruszać - do weryfikacji. Nie mam jeszcze dokładnie zmierzonego spalania oleju, ale sądząc po dolewce, jest to ok 1-1,2 (może 1,5) L / 1000km. Zdaje się że w mieście sporo większe niż w trasie. Kontaktowałem się z MDM Serwis. Wszystko brzmi w miarę spoko, tylko pytanie czy możecie ich polecić. Czy może się ze mną na priv skontaktować ktoś kto zechce mi odpowiedzieć na kilka konkretnych pytań.
  17. Cześć, Mam na imię Piotrek, i mam zamiar tutaj znaleźć wiele przydatnych informacji o Audi. Pozdrawiam

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.