Treść opublikowana przez gumis855
-
Szarpie na pół sprzęgle przy ruszaniu
ktos juz tutaj pisał na forum ze miał podobne obiawy i ktorego pieknego dnia poprostu sprzęglo mu weszlo w podloge i sie skonczylo.
-
Spoty wrocławskie
silnik audi a4 b6 1.9 tdi 165 koni po chipie 2004 rok
-
Spoty wrocławskie
Witam szanownych forumowiczów. Moze ktoś mi jest w stanie pomoc bo bledy na zwyklym kompie nic nie pokazuje a telepie mi buda i coraz bardziej mnie to irytuje, przy przyspieszaniu sinikiem telepie a galka od biegow jakby chciala wyskoczyc podczas jazdy czy to dwumas? jak wymienic to ze sprzeglem? pokaze to ten caly VAG? jak tak gdzie to podlaczyc auto? u kogo? jakies namiary macie? dodam ze zalezy mi na czasie bo do niedzieli tylko zostaje w polsce i wracam na niemcy a chcialbym to zrobic. Z góry bardzo dziekuje
-
Zawór EGR-co radzicie?
kolego jezeli mieszkasz za granica np. niemcy ( nie wiem jak jest w innych krajach) i wywalisz EGR to nie przejdziesz TUV jezeli auto masz zarejestrowane tam albo dostaniesz naklejke czerwona i nie bedizesz mogl nawet do miasta wjechac tak przynajmniej tutaj jest.
-
Dwumas jakie objawy?
dołącze sie do tematu bo mam podobnie z tymi drganiami na biegu jałowym nieregularnie zatrzesie buda tak jakby poduszka pod silnikiem ale to na pewno nie to, czasem jest tak ze stojac na swiatlach nie zatrzesie wcale a na nastepnych juz sa takie nieregularne trzesienia, delikatne oczywicie, mozliwe ze dwumas siada?
-
Problem z Turbosprążarką
kolego ja za swoja dalem 800 zl na wymiane i jestem zadowolony, dostalem rok gwarancji i smiga jak wsciekla musze tylko zrobic egr bo cieknie i bedzie git. juz nie jedna osoba smiga na sprezarkach( regenerowanych oczywiscie) z tej firmy i nic sie nie dzieje takze jak cos to mam namiary wysylaja na cala polske i za granice tez
-
ilosc koni
Witam wsystkich Koledzy moze powiecie ilke mozna wyciagnac koni z 1.9 tdi b6? juz jest zrobiony chip na 165 koni Jakie modyfikacje co trzeba kupic zamienic? Chcialbym zeby auto wygladalo niepozornie a faktycznie zapierdalalo jak glupie :0
-
Odgłos turbinki
no tak wlasnie sie domyslalem ze w dieslu to bedzie straszna lipa bo w benzynie to mistrzostwo swiata wg mnie slicznie brzmi
-
Odgłos turbinki
Witam Koledzy i Kolezanki, zapewne nie raz slyszeliscie jak przejezdza subaru impreza czy jakis inne autko sportowe i jak kierowca zmienia bieg albo odpuszcza gaz to turbina robi takie charakterystyczne "pssyt". Gosciu ostatnio jechal u mnie tyle ze audi a4 b7 w sedanie i poprostu przeza***iscie to brzmialo. moje pytanie brzmi: mozna cos takiego zrobic w zwyklym aucie? co jest potrzebne?
-
Zawór EGR na szybko
ale na komputerze trzeba tez go jakos wylaczyc chyba no nie? z puszki po piwie moge wyciac taka blaszke?
-
Zawór EGR na szybko
ten wezyk co jest kolo korka wlewu paliwa tak? a co z tym metalowym kawalkiem rurki po wyjeciu tego wezyka? tez jakos zaslepic?
-
Zawór EGR na szybko
Siemka. mozna jakos na szybko zaślepic EGR zeby nie odkrecac go przy kolektorze i tam takiej blaszki nie dawac? cos o jakiejs srubce cos slyszalem ale gdzie sie ja daje? trzeba pozniej cos na komputerze wylaczyc?
-
po wymianie turbo zaczal dziwnie klekotac
kolego dodam jeszcze ze dziisaj rano zalalem do baku taki preparat do czyszczenia wtryskow i przejechalem 50 km. Silnik to AVF 1.9 TDI 131 Ps po chipie 165 PS teraz mi sie przypomnialo ze jak przykrecalem turbo i dokrecalem ta rurke od powrotu oleju to spadla mi gdzies jedna srubka i juz jej nie znalazlem a wkrecilem inna czy to ona moze gdzies tam stukac?
-
po wymianie turbo zaczal dziwnie klekotac
witam. Wczoraj wymnienilem turbo i bylo wszystko ok auto jezdzilo elegancko az do dzisiaj pojechalem zawiezc kolezanke do pracy postalem chwile na odpalonym silniku ruszylem i zaczelo jakos dziwnie klekotac jakis dziwny stuk jest ale auto jedzie normalnie i nic sie nie dzieje, nie mam bladego pojecia co to moze byc.
-
Wymiana turbo B6 1.9 TDI
Kolego Pretor (z gory dziekuje za wskazowki Tobie jak i wszystkim ktorzy ich udzielili) zrobiłem dzisiaj wszystko i poskladalem do kupy, klucz sobie oszlifowalem elegancko wszystko poszlo tylko troche problemu i kombinacji mialem przy odkreceniu jednej srobki przy kolektorze zaraz przy tej rorce co idzie od zaworu EGR i od tego mocowania turbiny od spodu ale poszlo gladko zabawy bylo i nerwow. Odpalilem przejechalem troche a za mna siwo jak nie wiem co czy to jest ten olej co sie dostal do wydechu i sie wypala bo juz teraz prawie wcale nie kopci tylko jak dluzej jade i bardziej agresywnie, dodam ze oleju z silnika nie ubywa. Druga sprawa wydaje mi sie ze auto nie jedzie na te swoje 165 koni tylko na 131 albo mam takie zludzenie i podczas jazdy na 5 biegu na blace jakies 110 moze 120 i 3 tys obrotow strasznie drzy galka od biegow jakby turbina nie wydaje na to nie wiem bardzo to dziwne.
-
Spoty wrocławskie
nie chodzi mi tutaj o zaden lans czy cos w tym stylu kazdy jezdzi tym na co go stac albo tym co kocha i ja to szanuje poprostu poznac nowych ludzi wymienic sie doswiadczeniami, nigdy nie bylem na takim spocie wiec pytam o wszystko ---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:36 ---------- spoko na pewno sie zjawie jak tylko przyjade, atmosfera jak jest dobra to reszta tez jakos pojdzie
-
Spoty wrocławskie
Witam Panie i Panów Czy to każdy może przyjechać na taki spot? co tam robicie ile to trwa i w ogole? jeszcze nigdy nie bylem a teraz dopiero po roku czasu przyjade do polski
-
Wymiana turbo B6 1.9 TDI
w zestawie z uszczelkami dali mi jakas strzykawke zebym mogl zalac turbo olejem bede to pierwszy raz robil wiec kazde wskazowki sie przydadza
-
Wymiana turbo B6 1.9 TDI
caly zestaw potrzebnych uszczelek tez zamowilem, jak sprawdza sie tenn regulator?
-
Wymiana turbo B6 1.9 TDI
Witam panowie i Panie otórz we wtorek przyjedzie do mnie nowa(dla mnie nowa) turbosprężarka, czy duzo zabawy jest z wymiana? czy moge to sam pod domem zrobić? co pozniej trzeba zrobic cos na kompie ustawic wykasowac jakies bledy czy cos? Dodam ze mam zrobiony chip na 165 koni.
-
Hamowanie silnikiem ,dziwny odgłos
może tołożysko Ci siada w którymś kole?
-
Problem z Mocą - Turbina?
Zrób logi inaczej to mozna gdybac. Mi wpadalo w tryb awaryjny az pewnego razu strzelilo cos w silniku i turbina calkowicie padla.
-
Siwy dym, brak mocy, czuć spalonym olejem
ogladalem patrzylem tam wszedzie i tak jakby nic nie spadlo nic sie nie stalo nie ma nigdzie nawet sladow oleju jakiejs sadzy czy czegos, turbo bylo i tak do wymiany pod koniec miesiaca bo juz strasznie gwizdalo i nie ciagnelo tak jak powinno i bardzo czesto wpadalo w tryb awaryjny. Turbo zamowilem po regeneracji za 1100 zl z roczna gwarancja plus zestaw uszczelek za 135 zl ale jezeli oddam im swoje stare turbo to wtedy zwroca mi 300 zl a wszystko to w miejscowosci Cieśle koło Oleśnicy, wujek mojej dziewczyny zmieniał tam juz dwa razy turbo w dwoch pasatach i smiga do dzisiaj zadowolony jak cholera.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
u mnie na blacie jest 194 tys udokumentowane co do metra audi a4 b6 1.9 TDI 165 PS
-
Siwy dym, brak mocy, czuć spalonym olejem
dokladnie tyle dymu bylo ze ludzie to sie zatrzymali 500 metrow przedemna hehe dzieki koledzy za odpowiedzi zamowilem turbinke w na wtorek w przyszlym tygodniu bede mial, jak zamontuje dam znac co i jak. Pozdro