Treść opublikowana przez maciek711
-
Problem z odpaleniem Check Engine
Ok chociaż temperaturę wskaźnik podaje prawidłowo rano leży i w trakcie rozgrzania wskazówka staje na 90 Czy czujnik można zdiagnozować vagiem ?
-
Problem z odpaleniem Check Engine
Tak mam , ale Check zaświecił się ostatnio jeszcze na benzynie
-
Problem z odpaleniem Check Engine
Czujnik temperatury ? A co on ma do ubogiej mieszanki ?
-
Problem z odpaleniem Check Engine
Witam od jakiegoś czasu mam problem z odpaleniem rano silnika czasami za długo kręci a czasem jak odpali to przez 3 sekundy chodzi jakby nie palił na wszystkie gary poczym wraca do normy . Na rozgrzanym silniku nie ma takiego problemu. Ostatnio wyskoczył check błąd ubogiej mieszanki blok 1 .
-
Szybkie nagrzewanie kabiny
Ale u mnie przy 18° na klimatroniku jest w samochodzie tak gorąco że wysiedzieć nie można bez różnicy czy na zewnątrz jest -10 czy + 10
-
Audi 1.6 praca silnika
Po wymianie świec i rozrządu i paska wieloklinowego. Problem jeszcze z wibracjami na jałowym z takim mrowieniem na kierownicy i karoserii. Na rozgrzanym silniku obroty potrafią falować tzn przygasać .
-
Drgania napinacza paska wielorowkowego.
czyli zostaje sam napinacz
-
Szybkie nagrzewanie kabiny
Witam Zauważyłem u siebie bardzo szybkie nagrzewanie silnika jak i srodka kabiny . Silnik 90°osiaga po przejechaniu około 3 - 4 kilometrów przy temperaturze zewnętrznej +2°. Klimatronik ustawiony na 18°a w samochodzie po nagrzaniu strasznie gorąco .że muszę przestawić nawiew na szybę lub zmienić na LO . Jak u Was jest ?
-
Drgania napinacza paska wielorowkowego.
Ale wiatrak staje razem z rolką po wyłączeniu silnika.
-
Drgania napinacza paska wielorowkowego.
Daj znać czy to coś pomogło .U mnie tak to wygląda , wiatrak zatrzymuje się razem z rolką.
-
Drgania napinacza paska wielorowkowego.
Mam podobnie chociaż trochę mniej . Też mam odczuwalne może nie drgania na biegu jałowym a bardziej mrowienie
-
Audi 1.6 praca silnika
Nie nie ma znaczenia. Dziś rano jak go odpaliłem nie było tego słychać tylko piszczący pasek . Dopiero po nagrzaniu zaczęło szurać . Rozrząd i pasek komplet do wymiany bo poprzedni właściciel wymienił go 95 tys temu !!
-
Audi 1.6 praca silnika
Słyszę dziwne regularne tarcie , jakieś sugestie ? To mój pierwszy 1.6 ALZ także nie mam odnośnika.
-
Środa Wielkopolska Audi b6 2.0 ALT
Witam Czy na forum jest ktoś z tej miejscowości ? Prosiłbym o zerknięcie na ten egzemplarz . https://www.olx.pl/oferta/audi-a4-129750-km-oryginalny-przebieg-1-wlasciciel-w-niemczech-i-rok-w-polsce-CID5-IDs3HGp.html
-
Muzyka z telefonu Radio kasetowe
Witam Jestem zielony w temacie audio , pytanie, czy jest możliwy odsluch muzyki z telefonu ? W moim B6 nie ma gniazda ani gniazda Aux ani również bluetooth jedynie jest zwykły kaseciak audi coś można z tym zrobić ? Pzdr
-
[BPW] Dymił przez zepsutą odmę - 2.0 TDI BPW - jak sprawdzić odmę
Czy do 2.0 tdi BPW pasuje pokrywa z odmą z jakiegoś 1.9 ?
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
słabo wsuneli dwa przewody gumowe co idą do czujnika w zasadzie to były pozamieniane grubszy na cienkiej końcówce chudszy na grubszej obudowy DPF-u , teraz jakby mniej czuć spalinami..... ale co innego mnie niepokoi , przewód od odmy był zawalony olejem , praca silnika to jest czasami charakterystyczne "łupanie" mam wrażenie że ciśnienie "wali" w filtr powietrza , pewnie to odma a jak Wy myślicie ?
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
1000 km przejechane , strasznie śmierdzi spalinami w środku jaki na zewnątrz pojazdu , zauważyłem też olej w tylnym tłumiku rura od odmy zasyfiona olejem .....szykuje się kolejna robota ...oleju lekko ubywa
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
DPF wykastrowany , silnik nie kopci nawet po mocniejszym dodaniu gazu, spalanie do weryfikacji , moc jest . Olej w normie do kontroli po 1000 km czyli zajmie mi to dwa tyg. napiszę jak jest .
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
U mnie w książce serwisowej wymiana filtra cząstek stałych była przy 219 tyś razem z wymianą czujnika różnicy ciśnień filtra , chłodnicą recyrkulacji spalin oraz czujników temperatury spalin za i przed DPF-em . Teraz mam 280 tyś i już jego koniec ....Jeżdżę na Motulu ze specyfikacją do silników z DPF-em ..... ale teraz ta kontrolka zapala się co parę dni (dpf) Jazdy mam 90% miasto .Poziom oleju wzrasta , wypompowuje do stanu min . i dolewam nowego ale teraz dzieje się to coraz częściej ... głowica posiada wyryte rysy od strony gdzie wtrysk nie jest mocowany czyli standard ... na wtryskach wymieniłem wszystkie uszczelki.
-
[BPW] Kod Błędu P0102 Check Engine mrugająca dioda świec !
kompletnie nie spodziewałem się braku bezpiecznika
-
[BPW] Kod Błędu P0102 Check Engine mrugająca dioda świec !
Żeby zakończyć temat okazało się że brakuje bezpiecznika !!!!(mechanik taka metoda by powrócić ?) ...... ktoś wyjął bezpiecznik który powodował takie błędy. Po włożeniu bezpiecznika wszystko w normie .
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
U mnie kontrolka DPF na fisie pojawia się co 300 km , raz ją olałem i po chwili zapalił się check engine i mrugająca kontrolka świec żarowych , zapełnienie filtra wykazało 27 % a przy diagnostyce wywaliło błąd zapełnienia DPF ?
-
[BPW] Kod Błędu P0102 Check Engine mrugająca dioda świec !
dokładnie, dziś odłączyłem całkowicie złącze od przepływki , żadnej różnicy w jeździe ....? Parę dni temu ładowałem akumulator bez zdejmowania klem . Błędy zauważyłem zaraz po odpaleniu samochodu ...nie wiem czy ma to jakiś związek ? czy zbieg okoliczności
-
[BPW] Kod Błędu P0102 Check Engine mrugająca dioda świec !
Witam Jakiś czas temu pojawiła się kontrolka Check Engine i mrugająca dioda świec żarowych (Audi, B7 2.0 TDI 140 KM BPW ) Silnik - brak mocy większe spalanie . Po pierwszym podłączaniu do komputera pierwszego mechaniora wyskoczył mu błąd przepływomierza , wymieniłem na używany oryginalny , niestety nadal to samo stwierdziłem że przysłali mi wadliwą , przysłali mi drugą sprawdzoną i znów to samo . Po ponownym podłączeniu do komputera wyskoczył błąd przepływomierza oraz niskie ciśnienie doładowania ....co dalej ?