Treść opublikowana przez RobertWS
-
Brak odcięcia obrotów
Nie ma i na PB i na LPG, Piłowałem raz i to na PB, z reguły mam zasade jak chce popałować samochód to nigdy na gazie. Kiedyś jak chciałem kupić a4 to oglądałem taką 2.6 co na gazie miałą odcięcie przy 5tys. można było na każdym biegu do odcięcia walić Moim zdaniem nie ma co porównywać japońskich silników do wolnossących audi:wink:
-
Brak odcięcia obrotów
Ma gaz od kwietnia 2013, ale to poprzedni właściciel zakładał, kupiona już bez odcięcia:decayed:
-
Brak odcięcia obrotów
W tagu jest ACK. 2.8 193KM. Wchodzi powyżej 7tys. i ma chęć iść dalej.
-
Brak odcięcia obrotów
Panowie, no nie ma w ogóle:decayed:, aż strach kręcić do końca. Błędów brak. Od czego zacząć. Jakiś czujnik jest za to odpowiedzialny?
-
Cyrk z wolnymi obrotami
No tak, ale chyba mają coś w stylu ETKA. Nie z każdej części da się spisać numer, może być zniszczona, badź zgubiona. Niby servis, a ludzie pracują zieloni jak trawa:facepalm: Dawid sc trzymam kciuki:good:
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Ja rok temu się pytałem, to wielkie oczy zrobili i powiedzieli, że nic takiego nie maja:decayed: Tak nawiasem zapytam, jakie masz obroty na ssaniu?
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Mając na wierzchu wszystko, spasowałem przepustnice z plastikowym dolotem nakładanym na gumowa uszczelkę. Był taki luz, że dało się nim na boki ruszać luźno. Nie wiem czy to w czymś pomoże, czy lewe powietrze przed przepustnicą wpływa na pracę silnika. który nie ma przepływki. Wcisnąłem kabel w tą uszczelkę, jest ona jakby podwójna i wchdzi teraz ładnie na ścisło wszystko:wink:
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Patrząc na gr. 000 kolumna 6 i 7. kontrola lambdy bank 1 i 2. Masz niskie wartości w porównaniu do mnie. Ja robiłem logi na PB, więc możę stad ta róznica.
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Oto chodzi, coś przełożyć, coś podmienić, napięcia pomierzyć. Niby proste czynności, a samemu to moźna pół roku dochodzić... A tak nawiasem, Patrzyłem jeszcze dzisiaj na te moje logi. Na wolnych obrotach otwarcie przepustnicy pokazuje mi 0.4 (grupa 02 kolumna 1) i przy pierwszym dodaniu lekko gazu, nie zmieniło się nic. Dopiero za drugim razem pokazało 10. Sony-dark albo Dawiid sc wrzuciłby któryś z kolegów logi dla porównania:wink:
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Szkoda, ze mojej okolicy nie widzę nikogo z 2.6. co dwie głowy...
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Waskivw - Sondy wymieniałem latem, spalanie mam w normie, żadnych błędów, ale przyjrze się im. Ale nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz, jak samochód jest jeszcze zimny to podnoszą mi się obroty przy naciśnięciu sprzęgła, gdy zmieniam bieg np. Wraz z temperaturą to znika. Wędrują jaki 500rpm w górę i dopiero spadają.
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Waskivw - Poczekałem, aż osiagnie ponad 80 stopni i dopiero zrobilem logi. Także cały czas na wolnych obrotach się nagrzewałą Sony dark - Możliwe, że mam coś z ta przepustnicą nie tak.
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Z tego co wiem, powinny oscylować poniżej 1.000(średnia mieszanka) na rozgrzanym silniku, więc chyba dobrze.
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Tak jak mówiłem wrzucam linki do logów grupa 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM grupa 01,02,03 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM grupa 04,05,06 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Sony dark - Coś w tym jest z rozłączaniem, tak jak mówiłeś. Tylko, żę mi przycina program pow. 2500tys, a jak spadnie to dalej działa.
-
Cyrk z wolnymi obrotami
A jak linkę naciągnęliście? Ja jak ten klinik wyjmę i maksymalnie ją wyciągne zapinając klin na ostatni ząbek to dalej luźno:kwasny:
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Po niedzieli kupuję przetwornice do lapka, to sprawdzę na dynamicznych:wink: bo na statycznych do odciecia gaz i nie rozlącza.
-
Cyrk z wolnymi obrotami
To powinno i na statycznych przy przegazowaniu przeciez, a u mnie sie tak nie dzieje.
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Logi sam bym chętnie porównał. Mogę zrobić statyczne tylko, bo baterii nie mam lapku. Kata u takiego handlarza sprzedawałem co po mechanikach jeździ i skupuje. Możesz poszukać skupów katalizatorów, na złomach popytac. Jak masz siatke z obu stron to jest dobrze:wink:
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Tyle mi dali, zależy jaki masz, bywają też mniejsze to kolo 200zl płacą. Jak masz zapchany to faktycznie możę mulić silnik, zresztą to dość niezdrowe dla silnika,
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Kata usunęłem rok temu,żadnej zmiany dynamiki czy dźwięku, ale 280zl wpadło w kieszeń
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Mi się zdaje, żę to ma związek gdzieś przepustnica - kolektor na 100%. W tamtym roku wyciągałem wszytko, kolektor, ptrzpustnica, krokowy. Wszystko na czynniki pierwsze, nowe uszczelki, wymyte i wyczyszczone wszystko. Poskładałem a tu szok. Nie ma szarpania o którym piszecie, a wcześniej nie dało się równym gazem jechać Aż mi się geba śmiła jak się gazem bawiłem:decayed: Ale czuje, że problem powraca u mnie znowu:kwasny: Jak zrobię drugi samochód to w następnym tygodniu, to zdejmuje kolekotor w swojej ponownie i zobaczę co się tam dzieje.
-
remoncik glowic itd porady
Właśnie ssącym. Uszczelniałem go za względu na podwyższone obroty, a po wymianie uszczelek, szarpanie jak ręką odjał.
-
remoncik glowic itd porady
Ja miałem takie szarpnięcia, gdy kolektor miał przedmuchy. Praktycznie nie dało się jechać równym gazem, jakby poduchy pourywało.
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Ja bym stawiał na czujnik prędkości.
-
Luz na krzyżaku czy co to jest? [filmik]
Chętnie i ja się dowiem, bo i mnie czeka wymiana krzyżaka:wink: