Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

RobertWS

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez RobertWS

  1. RobertWS odpowiedział(a) na Kabaret temat w 2.6
    Panowie uszczelka pod kolektorem ssącym!. I pewnie wam szarpie podczas jazdy równym gazem? Walczyłem z tymi obrotami pół roku. Kolektor odkręci,ć nowe uszczelki i ciszyć się obrotami 800rpm:wink:
  2. Ecu nie było wymieniane, gaziarz lapkiem wszystko poustawiał i jak do tej pory poł roku hula,aż miło:wink:
  3. Dławienie nie było, normalnie ruszał.
  4. Witam! Długo mnie nie było. Problem został rozwiązany. Winowajcą był Ecu silnika. Nie brał pod uwagę sygnału z sond i chodził w trybie awaryjnym. Zaprowadziłem do mechanika, wszystko poustawiał jak trzeba, nowe mapy i podciśnienia prawidłowo podłączył. Samochód odżył, wrócił moc, mniejsze spalanie, wyższe obroty na jałowym. Jeszcze tylko te wypadanie zapłonów ogarnę i bedzie jak trzeba. Dzięki za pomoc i pozdrawiam:wink:
  5. Jakby ciągnęło lewe powietrze, to obroty by Ci wzrosły. Gdzie indziej szukałbym przyczyny,sprawdź sondy.
  6. RobertWS odpowiedział(a) na RobertWS temat w 1.8
    Witam ponownie, walki z sondami ciąg dalszy, Jako, że samochód stał sporo, a nie miałem czasu się z nim bawić to nie kupywalem sond. Wczoraj wziałem od kolegi oryginalne boshowskie sondy i to samo, Napiecie 0,36-37V i ani drgnie przy dodaniu gazu:shock3:. Nie wierzę, że cztery sondy stanęły na tym samych wartościach. Ewidentnie coś tu nie gra, wiec jaki sens kupywać nowe. Czy w sekwencji może być założona emulacja? Sam nie wiem.
  7. Witam, żeby nie zakładać wielu tematów, zadam kilka pytań. Mój samochód ma strasznego muła od dołu, na 1 biegu na piachu ma problem zakrecic kołami gdy wcisne gaz w podłogę. Od 4 tys. jakby jest lepiej, ale czuje, że stracił tą moc co miał. Może ktoś coś doradzi i podpowie. Objawy jakie zauważyłem: -Trzęsie silnikiem, wypadanie zapłonów na wolnych obrotach, czuć to nawet trzymając gaz przy 2 tys. - gdy wymieniałem świece były dość czarne - czuć niespalone paliwo - strasznie wolne obroty ok 700 obr/min i niżej Błędów żadnych na vagu, uszczelniany kolektor, wymienione świece, czyszczona przepustnica, sprawdzana szczelność dolotu. A tak nawiasem pare pytań Jaka powinna być procentowa wartość ciśnienia powietrza w kolektorze dolotowym? Vag grupa 001 kanał 2 - u mnie jest 41% wyczytałem ,żę powinno być w granicach 34% Gdzie mam, podłączyć ten wężyk od podciśnienia, cały czas zasysa powietrze i jak na razie go zaślepiłem, bo nie widzę, żadnego wolnego miejsca Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś info. Pozdrawiam
  8. Dzięki koledzy, o to mi właśnie chodziło:wink: pozdro
  9. To wiem, ale są na tym forum ludzie co zmieniali wydech, bądź końcówki. Jaki macie średnice?
  10. Witam! W najbliższym czasie będę reanimował układ wydechowy. Oryginalne końcówki,(raczej ich brak) zostaną zastąpione polerowaną rurką kwasową. Ścianka 3.2mm, żadnych progów zagniatanych w srodku końcówki nie będzie. I o to moje pytanie. Mam ori. końcówki fi50 aktualnie - jaką średnice dobrać, żeby ładnie wyglądało, i nie raziło w oczy kominami. Widuję ładne zdjęcia na necie, ale nigdzie nie ma rozmiarów tych pięknych kominów:wink: Mam dostęp do rury fi68,3, nie będzie za grubo?
  11. RobertWS odpowiedział(a) na RobertWS temat w 1.8
    Sprawdzałem sonde u kolegi w A6 i skacze ładnie, u mnie stoi jak kołek. Tak jak piszesz, w poniedziałek jestem w focie:wink:
  12. RobertWS odpowiedział(a) na RobertWS temat w 1.8
    Tak jak kolego mówisz. Sprawdziłem dzisiaj sondy jeszcze raz, plus pod czarny kabel i minus do masy, 0,35-36. Wartości te nie zmieniają sie przy dodaniu gazu, a powinny. Ewidentnie obie sondy leżą, ECU widzi ubogą mieszankę i dolewa paliwko. Spalanie 15/100 przy emeryckiej jeździe to trochę za duże. A wiem,że było wiele mniejsze .Kupię oryginalne używki bo zamienników nie chce.
  13. RobertWS odpowiedział(a) na RobertWS temat w 1.8
    Właśnie dwa dni temu uszczelniałem kolektor, bo uszczelka poszła, Wszystko na 100% szczelne, wyczyszczony cały kolektor i przepustnica, aku odłączony był na całą noc, adaptacja robiona. Silniczek krokowy wymyty w benzynie. Z dynamiką nie jest źle, ale to jednak nie to co było kiedyś. A jak sprawdzić czujnik temp. w kolektorze? vagiem czy miernikiem rezystancje mierzyć? To ten przy przepustnicy czy w dolocie do cylindra?
  14. RobertWS odpowiedział(a) na RobertWS temat w 1.8
    Dzięki kolego, konkretna odpowiedź w końcu. Błędy dziś znowu skasowałem i zaraz powróciły. Mierzyłem miernikiem i pokazuje 0.35V na obu i wskakuje na 0,8 przy rozruchu(oczywiście nagrzany silnik, nie wiem jak na zimnym). Wolne obroty, czy gazowanie 0.35 niezmiennie. Odpiąłem więc obie sondy i pojeździłem bez nich. Żadnej zmiany pracy silnika, czy dynamiki. Czy tak powinno być?
  15. RobertWS odpowiedział(a) na RobertWS temat w 1.8
    Czy może wreszcie ktoś napisać jakim zakresie oscylują sondy na rozgrzanym silniku, wepnę się miernikiem dzisiaj.
  16. RobertWS odpowiedział(a) na RobertWS temat w 1.8
    Wywala mi te błędy 00525 - Oxygen Sensor (G39) 27-10 Implausible Signal - Intermittent 00555 - Oxygen (Lambda) Sensor 2 (G108) 27-10 Implausible Signal - Intermittent Dodam, że jak je skasuję i wystarczy, że włączę zapłon i znów są. Jutro sprawdzę tak jak kolega pisze i dam znać co i jak:)
  17. Sprawdź szczelność dolotu, miałem wadliwą uszczelkę pod kolektorem ssącym i przy puszczeniu lub dodaniu gazu, mało silnik nie wyskoczył ze skrzynia:grin: Po wymianie uszczelki wyczyszczeniu przepustnicy i kolektora problem znikł. Pozdrawiam:wink:
  18. RobertWS opublikował(a) temat w 1.8
    Witam! Wywala mi błędy od sond, przy każdym odpaleniu. Skasuje, a zaraz znowu powracają. Tak mam sekwencje, ale nie jeżdzę na gazie od dłuższego czasu. Zrobiłem małe logi, nie wiem czy dobrze, może ktoś rzuci okiem. VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Interesuje mnie czemu wartości sond są cały czas niezmienne?
  19. A mi to wygląda na lewe powietrze, sprawdź uszczelkę pod kolektorem ssącym
  20. Czyli ten krokowiec musi być trefny najwidoczniej
  21. 319 tys. ori. Silnik igła
  22. Podepnę się do tematu. U mnie przy temperaturze poniżej -10 na ssaniu ma ladne obroty 1100, a gdy jest cieplej to 1400 i to mnie denerwuje osobiście. I jak sie rozgrzeje to przywieszają sie na 1200 albo wyżej i muszę zdławiać sprzęgłem, co to może być? czyściłem przpustnice, krokowy, robiłem reset kompa.
  23. Ja do wiosny jeszcze pojeżdżę na nim, daj znać jak będziesz regenerował i jakie rezultaty:wink:
  24. Cennik to ja znam, ale fakt 200zł w kieszeni zostaje, ale żebym za 2 miesiące nie musiał znowu w niego ingerować.
  25. Mam ten sam parownik i też mam problemy z nim. Właśnie ,jest sens go regenerować czy lepiej nowy?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.